HUN ENG
BELÉPÉS
REGISZTRÁCIÓ
Nyitóoldal
Nyitóoldal Bemutatkozás Szakmai tevékenység Hírek Fotó- és videógaléria Kapcsolat A Kárpát-haza Őrei Ünnepi rajz- és esszépályázat
Nyitóoldal > Ünnepi rajz- és esszépályázat  > Díjazottak 

Díjazottak

A zászlók és a címerek egy közösség és annak összetartozásának jelképei. Számunkra, magyar emberek számára különös jelentőséggel bírnak. Ennek legfőbb oka, hogy bár Magyarország határai nem esnek egybe a magyar nemzet határaival, a nemzet nyelvi, kulturális és történelmi hagyományainál fogva egységes. Ennek az összetartozásnak - a Himnusz mellett - a legfontosabb jelképe a magyar zászló és a nemzeti címer

2017-ben kapcsolódva a Szent István Király Múzeum 2017. január 22-én megnyílt „A DÖNTÉS” című kiállításához az Intézet pályázatát új témakörrel bővítette ki.  "Az én hősöm” témakör Somogyi Győző Kossuth-díjas magyar grafikus- és festőművész, a Nemzet Művésze a kiállításon felvonultatott „Magyar Hősök Arcképcsarnoka” című, száz festményt tartalmazó ikonosztázára kívánt reflektálni.

A magyar történelemben számos olyan kiemelkedő személyiségről tudunk, akiket életük és tetteik nyomán méltán nevezhetünk hősöknek. Még több az olyan névtelen hős, akik vérüket, életüket adták hazánkért, azonban nevüket nem jegyzi a történelem. De akadnak napjainkban a hétköznapi emberek között olyanok, akik erő felett teljesítenek maguk területén. „Ki a te hősöd?” – idén erre a kérdésre is várta az NSKI a pályázók válaszait.

A pályázó a magyar zászlót és/vagy címert, a történelmi zászlókat, illetve a határon túli nemzetrészek zászlóit, valamint saját hősábrázolását a rajz, a grafika, a kollázs, illetve a festészet bármelyik (monochrom vagy színes) technikájával megjeleníthette, illetve az esszé műfajában 4000-10000 leütésben fogalmazhatta meg, azt valamely egyéni hangulat, téma, emlékkép vagy történelmi eseménnyel összefüggésben ábrázolva.

 

A rajzpályázat díjazottjai 2017-ben:


 1. kategória (óvoda)

Különdíj - Tóth Karin: Nemzet színeiben, Feszty Árpád Alapiskola és Óvoda, Ógyalla (Felvidék)
Különdíj - Czeglédi Jázmin: Szent László, a lovagkirály, Nagyváradi 16-os Általános Iskola, Nagyvárad (Erdély)
Különdíj - Kun Lara Édua: Az ünnepi este, Pestszentimrei Zöld Liget Óvoda, Budapest
Különdíj - Kacsó Ákos: Harc a törökökkel, Nagyváradi 16-os Általános Iskola, Nagyvárad (Erdély)
Különdíj - Csáki Anna: Az én hősöm, Fegyverneki Ferenc Közös Igazgatású Katolikus Iskola, Ipolyság
Különdíj - Lenghel Maya: Győztünk a Hazáért, Otilia Cazimir Óvoda, Nagybánya (Erdély)
Különdíj - Bartos Roman: Magyar zászló, Feszty Árpád Alapiskola és Óvoda, Ógyalla (Felvidék)
I. helyezett - Kemény Boglárka Anna: Címer várral, Zugligeti Óvoda, Budapest
II. helyezett - Gál Hanna: Magyar lányok, Pestszentimrei Zöld Liget Óvoda, Budapest
III. helyezett - Szakál Áron: Mátyás király Kolozsváron, Hársfaillatú Napközi Otthon, Kolozsvár (Erdély)


 2. kategória (I-II. osztály)

Különdíj - Fülöp Tamara: Az én hősöm, Szenczi Molnár Albert MTNY Alapiskola, Szenc (Felvidék)
Különdíj - Török Balázs: A szomorú bálna, Vörösmarty Mihály Katolikus Általános Iskola és Óvoda, Miskolc
Különdíj - Fülep Bertalan: Magyarország védőpajzsa, Munkácsy Mihály Általános Iskola, Székesfehérvár
Különdíj - Sándor Ádám: Az én hősöm, Szenczi Molnár Albert MTNY Alapiskola, Szenc (Felvidék)
Különdíj - Szabó Zsófia: Magyarország, Széchenyi Körúti Általános Iskola Sportiskola és AMI, Szolnok
I. helyezett – I. B osztály (az egész osztály a készítője): A Petőfi Sándor Általános Iskola I. B osztálya zászlókat helyez el a Petőfi téren álló Petőfi szobornál, Petőfi Sándor Általános Iskola, Debrecen
II. helyezett - Kucsera Mirkó: A csata, Bonyhádi Általános Iskola, Gimnázium és AMI, Bartók Béla Alapfokú Művészeti Iskola, Bonyhád
III. helyezett - Csató Ágnes: A magyar kalács, József Attila Általános Iskola, Csíkszereda (Erdély)


 3. kategória (III – IV. osztály)

Különdíj - Kovács Panna: MAGYAR NÉPmese, Széchenyi Körúti Általános Iskola Sportiskola és AMI, Szolnok
Különdíj - Fülep Domokos: A Korona hegyén, Fehér Vár Waldorf Általános Iskola és AMI, Székesfehérvár
Különdíj - Tóth Andor: Attila (ez a mű címe, ilyen formában), Kisgöncöl Waldorf Általános Iskola, Tök
Különdíj - Farkas Viktória: Szent László, Horvátországi Magyar Oktatási és Művelődési Központ, Eszék (Délvidék)
Különdíj - Engi Teodóra: Ünnepeltünk, Petőfi Sándor Általános Iskola, Hajdújárás (Délvidék)
Különdíj - Ubori Petra: Cím nélkül, Jovan Jovanovics Zmaj Általános Iskola, Szabadka (Délvidék)
Különdíj - Fenyvesi Zsófia: Cím nélkül, Petőfi Sándor Általános Iskola, Szeged
I. helyezett - Müller Balázs Gyula: Hajrá Magyarok!, Tolnai Lajos Általános Iskola, Ócsa
II. helyezett - Nagy Bálint: Ruszkik haza!, József Attila Általános Iskola, Csíkszereda (Erdély)
III. helyezett - Probojcsevity Lilla: Itthonról haza! (az én hőseim a családom, Papáék Szerbiában, mi pedig Magyarországon élünk), Tolnai Lajos Általános Iskola, Inárcs


 4. kategória (V-VI. osztály)

Különdíj - Mikovity Csenge: A címer és a zászló, Petőfi Sándor Általános Iskola, Hajdújárás (Délvidék)
Különdíj - Nagy Kristóf: Címerem, Jovan Jovanovics Zmaj Általános Iskola, Magyarkanizsa (Délvidék)
Különdíj - Halász Ágnes: II. Rákóczi Ferenc harcba indul a Labancok ellen, Verpeléti Arany János Általános Iskola és Reményi Ede Alapfokú Művészeti Iskola, Verpelét
Különdíj - László Dávid: Ünnep Erdélyben, Gyulakuti Általános Iskola, Gyulakuta (Erdély)
I. helyezett - Bereczki Kamilla: Magyar vándor, Szacsvay Imre Általános Iskola,Nagyvárad (Erdély)
II. helyezett - Fülep Blanka: Megbékélés, Munkácsy Mihály Általános Iskola, Székesfehérvár
III. helyezett - Peresztegi Hanna: Múltam diafilmje, XVI. Kerületi Móra Ferenc Általános Iskola, Budapest


 5. kategória (VII-VIII. osztály)

Különdíj - Radó Anett: Cím nélkül, Korányi Frigyes Gimnázium, Nagykálló
Különdíj - Baum Lydia: Múltunk hagyatéka, Pocsaji Lorántffy Zsuzsanna Általános Iskola Bocskai István Tagiskola, Kismarja
I. helyezett - Szerződi Klaudia: Az én hősöm, Zaklanda Skola Alapiskola, Nagycétény (Felvidék)
II. helyezett - Tallós Virág: Magyar vagyok határtalanul, Tömörkény István Általános Iskola, Tornyos (Délvidék)
III: helyezett - Kádár Kriszta: Cím nélkül, Pro Life Alapítvány, Székelyudvarhely (Erdély)


 6. kategória (középiskola)

Különdíj - Bartók Beáta: A szabadság madara, Fogarassy Mihály Műszaki Líceum, Gyergyószentmiklós (Erdély)
Különdíj - Saseran Evelin: Megjöttek a fehérvári huszárok, Nagyváradi Művészeti Líceum, Nagyvárad (Erdély)
Különdíj - Szanyi Izabella: Magyar palota és zászló, Nagydobronyi Középiskola, Nagydobrony (Kárpátalja)
I. helyezett - Hodik Nikolett: Nincstelen jótevő, Bolyai TGK, Zenta (Délvidék)
II. helyezett - Vonza Fanni Adrienn: A legnagyobb magyar, Korányi Frigyes Gimnázium, Nagykálló
III. helyezett - Héja Kitti: Szent István Magiszter Fényes Adolf Művészeti Szakgimnáziuma, Szolnok


 7. kategória (egyetem)

I. helyezett - Terebesi Gyula: ’56 Forradalom (Sztálin szobor ledöntése), Magyar Képzőművészeti Egyetem, Budapest

 

Az esszépályázat díjazottjai 2017-ben:


 Általános iskola VII-VIII. osztály

I. helyezett - Sidó Barnabás: Magyarság, Kodály Zoltán Alapiskola, Dunaszerdahely (Felvidék)
II. helyezett - Mohňanský Rudolf: Az 1956-os szabadságharcos, Boldog Salkaházi Sára Egyházi Óvoda, Alapiskola és Gimnázium, Szepsi (Felvidék)
III. helyezett - Szögi Klaudia: A magyar zászló, Kárász Karolina Általános Iskola, Horgos (Délvidék)

Különdíj:
Bántó Koppány: Az én hősöm-Vérbulcsú, Szilágysámsoni Általános Iskola, Szilágysámson (Erdély)
Kacsó Dávid József: Ha Október, akkor Bekecs!, Dr. Nyulas Ferenc Általános Iskola, Nyárádremete (Erdély)


Középiskola

I. helyezett - Mike Bernadett: Igaz mese dédanyámról, Kézdivásárhely (Erdély)
II. helyezett - Máté Anna-Bella: Az én hősöm, Zilahi Református Wesselényi Kollégium, Zilah (Erdély)
III. helyezett - Zsoldos Emőke: Szívemben él a nemzetem!, Salánki Középiskola, Salánk (Kárpátalja)


 Egyetem

I. helyzett - Szabó Emilia: Az én hősöm, Újvidéki Egyetem, Magyar Tannyelvű Tanítóképző Kar, Szabadka (Délvidék)
II. helyzett - Bence Norbert: Interjú az én Kárpátaljai „hősömmel” Béres Klárával, Ungvári Nemzeti Egyetem, Ungvár (Kárpátalja)
III. helyzett - Drenkovity Viktória: Az én hősöm – Nagyapám emléke, Magyar Tannyelvű Tanítóképző Kar- Szabadka, Gunaras (Délvidék)

 

Kapcsolódó dokumentumok
A díjazott pályaművek bemutatása
Ünnepi rajz- és esszépályázat
Pályázati kiírás
Díjazottak
Munkában a rajzpályázat zsűrije
Eredményhirdetés - Székesfehérvár
Hírek
2019. április 23.
Kiss Márti felvidéki festőművész alkotásai a Kárpát-haza Galériában

Kiss Márti felvidéki festőművész képeiből nyílt kiállítás a Kárpát-haza Galériában. A megnyitón beszédet mondott Dr. Péti Márton, a Nemzetstratégiai Kutatóintézet elnökhelyettese, valamint Szakolczay Lajos Széchenyi-díjas író, irodalom- és művészetkritikus.


2019. április 12.
Magyar gyermek magyar iskolába

A Nemzetstratégiai Kutatóintézet az erdélyi szórványban élő magyarság számára egy fenntartható, rövid, közép és hosszú távon is eredményekkel szolgáló stratégia kidolgozását kezdeményezte. A program célja olyan lehetőségek feltárása, illetve gyakorlatba ültetése, amelyek hozzájárulnak a szórványban élő magyarság identitásvesztésének és asszimilációjának csökkentéséhez, a tendencia megfordításához. Kiemelt cél a szórványban élő magyar emberek megőrzése nemzetünk számára, olyan minta-projektek kidolgozása és gyakorlatba ültetése, melyek által a szórványban élő magyarság számára egyértelművé tehető: értéket jelent, de ugyanakkor lehetőséget is kínál magyar voltuk, identitásuk, nyelvük, kultúrájuk megőrzése, megerősítése, a magyar nemzethez való tartozás nem hátrányt, hanem éppenséggel kitörési pontot jelenthet jövőjük szempontjából.


2019. április 10.
19. Kárpát-medencei Prózafelolvasó Verseny

Tizenkilencedik alkalommal rendezték meg a Klasszikus Erdélyi Magyar Irodalom Prózafelolvasó Versenyt Kiskunhalason. Az esemény már hat éve – a Nemzetstratégiai Kutatóintézettel való összefogásnak köszönhetően – Kárpát-medencei méretűvé nőtte ki magát.


összes hír >>

Herbaland
EFOP-1.12.1-17-2017-00003 - „Makroregionális kutatások a Kárpát-medencében a közösségfejlesztés és társadalmi felelősségvállalás megerősítése érdekében”

Együttélési modellek a Kárpát-medencében c. konferencia
Kárpát-Haza Fejlesztési Hálózat
Események
<<
április>>
HKSZCSPSZV
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
Kárpát-Haza Galéria

 Jobb oldali tartalom

Erdélyi János Emlékév

Jobb oldali tartalom

 

Nyitóoldal Kapcsolat
Bemutatkozás Adatvédelmi tájékoztató
Szakmai tevékenység Impresszum
Hírek Oldaltérkép
Fotógaléria