HUN ENG
BELÉPÉS
REGISZTRÁCIÓ
Nyitóoldal
Nyitóoldal Bemutatkozás Szakmai tevékenység Hírek Fotó- és videógaléria Kapcsolat A Kárpát-haza Őrei Ünnepi rajz- és esszépályázat
Nyitóoldal > Eseményarchívum > Magyar címer és zászló rajzpályázat > A pályázat eredménye

A pályázat eredménye

A magyar címer és zászló rajzpályázatra határidőig közel 4000 pályamű érkezett. A szakmai zsűri az alábbi alkotók pályamunkáit díjazta.

 

1. KATEGÓRIA:

1. díj:    Lachčina György 
              Pozsonypüspöki (Felvidék)
              „A történelem árnyékában – félelem”

2. díj:    Komáromi Viktória
              Budapest, Gyulai István Általános Iskola
              „Ünnep a szívemben”

3. díj:    Fehér Napsugár
              Szolnok
              „Felvonulás”

Különdíjak:

Anda Zsófia
Hatvan, Szent István Általános Iskola
„Az államalapító”

Benedek Anna
Csorna, Rákóczi Ferenc Általános Iskola
„Jó magyarnak lenni”

Bicskei Bendegúz
Hatvan, Szent István Általános Iskola

Lovas Arnalda
Eszék (Eszék-Baranya), Horvátországi Magyar Oktatási és Művelődési Központ
„Az ünneplő gyereksereg”

Lőrincz Dóra Kinga
Székelyudvarhely (Erdély)
„A forradalom”

Molnár Ákos
Gúta (Felvidék), Corvin Mátyás Alapiskola
„Hungaroring”

Tóth Emese
Inárcs
„Őrségváltás”

 

2. KATEGÓRIA

1. díj:    Káté Dzsennifer
              Budapest, Pető András Főiskola Egységes Konduktív Pedagógiai Módszertani Intézménye
              „Hazám jelképe”

2. díj:    Fodor Loretta
             
Bácsgyulafalva (Délvidék), Kis Ferenc Általános Iskola
              „Magyar zászló”

3. díj:    Karajz Gréta
              
Szikszó, Szepsi Csombor Márton Gimnázium és Általános Iskola
              „Kossuth Lajos azt üzente…”

Különdíjak:

Benedek Petra
Székelyudvarhely (Erdély), Tamási Áron Gimnázium
„Örülök, hogy székely vagyok…”

Horváth László
Tornalja (Felvidék), Kazinczy Ferenc Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola
„A huszár”

Iván Szabolcs
Gálocs (Kárpátalja), Gálocsi Oktatási Nevelési Komplexum
„Az örökségbe kapott jövőnk….”

Tóth Dávid
Gúta (Felvidék), Corvin Mátyás Alapiskola
„Magyar huszár”

Vinczi Attila
Szolnok, Széchenyi Általános Iskola
„Ünnep”

 

 

3. KATEGÓRIA:

1. díj:    Szalai László Ede
              Zalabér, Zalabéri Általános Iskola
              „Huszárvágta”

2. díj:    Bukovszki Bettina
              Kecskemét, Corvin Mátyás Általános Iskola
              „Fehér ló”

3. díj:    Závojszki Fanni
              
Tolcsva, Tolcsvai Általános Iskola
              „Hullott a piros vér, öntözte a földet…”

Különdíjak:

Ecsedy-Baumann Hanna
Kolozsvár (Erdély), Brassai Sámuel Elméleti Líceum
„Forradalom”

Gregus-Fóris Gergő
Kolozsvár (Erdély), Apáczai Csere János Elméleti Líceum

Tóth Panna
Hajdúszoboszló, Szabó László Művészeti Iskola

Szabó Dalma
Kolozsvár (Erdély), Apáczai Csere János Elméleti Líceum



4. KATEGÓRIA

1. díj:    Korpásová Dóra
              Gúta (Felvidék), Corvin Mátyás Alapiskola
              „A szabadságharc emlékére”

2. díj:    Halászy Kamilla
              Kolozsvár (Erdély), Apáczai Csere János Elméleti Líceum
              „Csíksomlyói zarándokok”

 3. díj:   Bogdán Krisztofer
              Zalabér, Zalabéri Általános Iskola
              „Hősök temetése”

Különdíjak:

Finszter Eszter
Győr, Richter János Zeneművészeti Szakközépiskola
„Don-kanyar”

Keller Hajnalka
Keszthely, Zöldmező Utcai Egységes Módszertani Intézet

Kucsora Réka
Lakszakállas (Felvidék), Magyar Tannyelvű Alapiskola
„A hős forradalom”

Szelley Dániel
Nagyszőlős (Kárpátalja), 3. sz. Perényi Zsigmond Középiskola
„II. Rákóczi Ferenc munkácsi várában”

Szigeti Patrik
Keszthely, Zöldmező Utcai Egységes Módszertani Intézet

Vince Viktória
Nagyszőlős (Kárpátalja), 3. sz. Perényi Zsigmond Középiskola
„Emese álma”

Vincze Kinga Amália
Kolozsvár (Erdély), Apáczai Csere János Elméleti Líceum

Volosinovszki Gabriella
Hajdúdorog, Szent Bazil Görög Katolikus Általános Iskola
„Történelmi zászlók”

 

 

5. KATEGÓRIA

1. díj:    Kis Kamilla
              Tallós (Felvidék), Magyar Tannyelvű Alapiskola
              „Tucatnyi magyar”

2. díj:    Vántus Bianka
              Szolnok, Verseghy Ferenc Gimnázium
              „Árpádok virága”

3. díj:    A zsűri döntése alapján nem került odaítélésre.

Különdíj:

Halmágyi Júlia
Tata, Talentum Iskola
„Ceruzám”

 


6. KATEGÓRIA

1. díj:    Donka Péter
              Pécs, Pécsi Tudományegyetem, Művészeti Kar
             
„Magyarország és hazafiasság”

2. díj:    Oberfrank Luca
              Budapest, Magyar Képzőművészeti Egyetem
              „A haza hol van”

3. díj:    Kovács Bernadett Katalin
              Gyöngyös, Károly Róbert Főiskola
              „Forradalom”

Különdíj:

Varga Fanni
Budapest, ELTE, Bölcsészettudományi Kar
„A boldogság magyar madara”

 

 

Pályázati kiíráson kívül érkezett pályaművek:

ÓVODÁS KATEGÓRIA:

 1. díj:    Balla Eszter
              
Székelyudvarhely, Napsugár Napköziotthon Csicsergő Tagóvoda
               „Magyar szabadságharcos”

 2. díj:    Barabás András
              
Székelyudvarhely, Napsugár Napköziotthon Csicsergő Tagóvoda
               „Magyar vitézek”

 3. díj:    Sztranjiczki Dóra
              
Kolozsvár, Vidám Vonatocska Óvoda
               „Szárnyalás”

Különdíj:

Szente Dániel
Székelyudvarhely, Napsugár Napköziotthon Csicsergő Tagóvoda
„Hőseink”

Magyar címer és zászló rajzpályázat
A pályázat eredménye
Képgaléria - Díjátadó ünnepség
Képgaléria - Munkában a zsűri
Pályázati kiírás
Hírek
2019. augusztus 20.
Egy a nemzet!

2019. augusztus 15.
Debrecenben a Boldogasszony kiállítás

Az 50. Debreceni Virágkarnevál augusztus 14-től 21-ig tartó programsorozata szerda délután a Nemzetstratégiai Kutatóintézet BOLDOGASSZONY kiállításának megnyitó ünnepségével vette kezdetét. A Kölcsey Központban sorra került megnyitón részt vett Palánki Ferenc, a Debrecen-Nyíregyházi Egyházmegye megyéspüspöke, Kocsis Fülöp, a Hajdúdorogi Főegyházmegye érsek-metropolitája, Papp László, Debrecen Megyei Jogú Város polgármestere, illetve Szász Jenő, a Nemzetstratégiai Kutatóintézet elnöke.


2019. augusztus 5.
Kalló László erdélyi festőművész kiállítása

Megnyílt Kalló László erdélyi festőművész kiállítása a Kárpát-haza Galériában. Ünnepi beszédet mondott Dr. Péti Márton, a Nemzetstratégiai Kutatóintézet elnökhelyettese, a művészt Józsa Judit kerámiaművész, művészettörténész méltatta.


összes hír >>

Herbaland
EFOP-1.12.1-17-2017-00003 - „Makroregionális kutatások a Kárpát-medencében a közösségfejlesztés és társadalmi felelősségvállalás megerősítése érdekében”

Együttélési modellek a Kárpát-medencében c. konferencia
Kárpát-Haza Fejlesztési Hálózat
Események
<<
augusztus>>
HKSZCSPSZV
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Kárpát-Haza Galéria

 Jobb oldali tartalom

Erdélyi János Emlékév

Jobb oldali tartalom

 

Nyitóoldal Kapcsolat
Bemutatkozás Adatvédelmi tájékoztató
Szakmai tevékenység Impresszum
Hírek Oldaltérkép
Fotógaléria