HUN ENG
BELÉPÉS
REGISZTRÁCIÓ
Nyitóoldal
Nyitóoldal Bemutatkozás Szakmai tevékenység Hírek Fotó- és videógaléria Kapcsolat A Kárpát-haza Őrei
Nyitóoldal > Eseményarchívum > Ünnepi rajz- és esszépályázat  > Díjazottak 

Díjazottak

RAJZPÁLYÁZAT

1. Korcsoport (Óvoda)

Elnöki különdíj - Angi Noémi: Az igaz mondó juhász és a királyleány, Villanytelepi Napközi Otthon, Székelyudvarhely, Erdély
Elnöki különdíj - Zólya Andrea: A Magyar zászló és címer, Eszterlánc Napköziotthon Szombatfalvi Tagóvoda, Székelyudvarhely, Erdély
Elnöki különdíj - Gál Csenge Ildikó: Az országházunk,  Villanytelepi Napközi Otthon, Székelyudvarhely, Erdély
Elnöki különdíj - Kristóf Gergő: Este a Székelyeknél, Villanytelepi Napközi Otthon, Székelyudvarhely, Erdély
Elnöki különdíj - Hollichi Endre: A Magyar zászló és címer, Eszterlánc Napköziotthon Szombatfalvi Tagóvoda, Székelyudvarhely, Erdély
Különdíj - Pető Rózsa: Az én magyar címerem, Jászberényi Református Egyház Gólya Óvodája            Jászberény
Különdíj - Győri Kornél: Gergő juhász kanala, Szent Anna Katolikus Óvoda Varázskréta Tehetségműhely, Kunszentmárton
Különdíj - Szász István János: Mátyás király a Budai Várban, Tamási Áron Elméleti Líceum      Székelyudvarhely, Erdély
Különdíj - Varázskert Óvoda Tehetséggondozó csoport: Mátyás király és az udvari bolond, Varázskert Óvoda, Gyömrő         

I.hely  - Nagy Kiara Amira: Emlék Mátyás királynak, Tempera Óvoda, Eger
II.hely - Juhász Kloé Fanni: Minden házon zászlót lenget a víg márciusi szél…, Bácsalmás Kistérségi Többcélú Társulás Óvoda-Bölcsődéje, Bácsalmás
III.hely - Kovács Vivien: Mátyás király,  Szent Anna Katolikus Óvoda Varázskréta Tehetségműhely, Kunszentmárton

2. korcsoport (I-II. osztály)

Elnöki különdíj - Kádár Tekla: Bemutatom Magyarországot , Bögözi Általános Iskola, Bögöz, Erdély
Elnöki különdíj - Puacsa Uros: Foci, Mosa Pijade Ált.Isk., Torontálvásárhely, Délvidék
Elnöki különdíj - Ünver Leila : Mátyás Király Vára , Tamási Áron Gimnázium, Székelyudvarhely, Erdély
Elnöki különdíj - Barabás András: Mátyás és az igaz mondó juhász, Tamási Áron Gimnázium, Székelyudvarhely, Erdély
Elnöki különdíj - Istók Dália: Magyar zászló és én,  Baczkamadarasi Kis Gergely Református Kollégium, Székelyudvarhely, Erdély
Elnöki különdíj - Virágos Zsófia Laura: Virágos Magyarország, Orbán Balázs Ált. Isk., Székelyudvarhely, Erdély
Elnöki különdíj - Szabó Áron András: Mátyás Király udvara, Tamási Áron Gimnázium, Székelyudvarhely, Erdély 
Elnöki különdíj - Marosfői Eszter: Mátyás Király udvara, Tamási Áron Gimnázium, Székelyudvarhely, Erdély
Különdíj - Antal Rebeka: Mátyás királlyá koronázása, Tamási Áron Gimnázium, Székelyudvarhely, Erdély
Különdíj - Dub Victoria, Ungvári Gyermek Művészeti Iskola, Ungvár, Kárpátalja

I.hely- Beke Luca: Ünnepi fellépés, Kodály Zoltán Alapiskola, Dunaszerdahely, Felvidék
II.hely- Ferenczy Panna: Mátyás király meg az eszes leány, Tamási Áron Gimnázium, Székelyudvarhely, Erdély
III.hely- Takács Barnabás: Lovagok, Kecskeméti Corvin Mátyás Általános Iskola, Kecskemét

3. korcsoport (III-IV. osztály)

Különdíj - Papp Elizabet: Régi magyar címer, Tiszaújvárosi Szent István Katolikus Általános Iskola, Tiszaújváros
Különdíj - Juhász Blanka: Eb, aki a kanalát meg nem eszi, Bonyhádi Általános Iskola Bartók Béla Alapfokú Művészeti Iskolája, Bonyhád
Különdíj - Kriszt Nándor, Jászsági Általános  Iskola, Hábor Gabriella Általános Iskolai és Alapfokú Művészeti Iskolai Tagintézménye, Pusztamonostor
Különdíj - Csirmaz Laura: Mátyás király fekete serege, Mezőkövesdi Ált. Isk. és Alapfokú Műv. Isk. Alapfokú Művészeti Iskolája, Mezőköves
Különdíj - Kovály Diana, Ungvári Gyermek Művészeti Iskola, Ungvár, Kárpátalja

I.hely- Perdi Sarolta: Mátyás az igazságos, Stevan Sremac Általános Iskola Zenta - Csokonai Vitéz Mihály Kihelyezett Tagozat, Felsőhegy, Délvidék
II.hely- Komlós Eszter: Hajrá, Magyarok!, Kodály Zoltán Alapiskola, Dunaszerdahely, Felvidék
III. hely- Tóth Tamara: Ajándékba száz botütés, SZTEJKI Pallavicini Sándor Általános Iskola   Sándorfalva   

4. korcsoport (V.-VI. osztály)

Különdíj - Csehi Annamária: Mátyás király és a várépítők, Corvin Mátyás Alapiskola, Gúta, Felvidék
Különdíj - Antal György Ákos: Mátyás király úton, Borsos Miklós Általános Iskola, Ajka         
Különdíj - Kardos Áron: Mátyás király megfutamítja az ellenséget, Budapest II. Kerületi Pitypang Utcai Általános Iskola, Budapest

I.hely - Kurucz Rebeka: Csodaszarvas, Kodály Zoltán Alapiskola, Dunaszerdahely, Felvidék
II.hely - Lakatos Emma: Fellépés, Kodály Zoltán Alapiskola, Dunaszerdahely, Felvidék
III.hely - Szabó Bálint: Hungarikum, Gyöngyösi Felsővárosi Általános Iskola, Gyöngyös

5. korcsoport (VII-VIII. osztály)    

Különdíj - Szendrei Réka Noémi: Jelen, múlt, jövő, SZTE Juhász Gyula Gyakorló Ált. és Alapfokú Művészeti Iskolája, Szeged
Különdíj - Kószó Lili Eszter: A nagy király, SZTE Juhász Gyula Gyakorló Ált. és Alapfokú Művészeti Iskolája, Szeged
Különdíj - Mauer Kata: Mátyás király a tananyagban, Berzsenyi Dániel Evangélikus (Líceum) Gimnázium, Sopron
Különdíj - Magyar Janka: Aranykor, SZTE Juhász Gyula Gyakorló Ált. és Alapfokú Művészeti Iskolája, Szeged

I.hely - Kádár Kriszta: Erő, hűség, remény, Bögözi Általános Iskola Pro Life Alapítvány, Bögöz, Erdély
II.hely - Zsankó Petra: Névtelen hősök, Szombathelyi Váci Mihály Ált. Isk. és Alapfokú Műv. Isk., Szombathely
III.hely - Kovács Vivien: A hódító Mátyás király, Corvin Mátyás Alapiskola, Gúta, Felvidék

6. korcsoport (középiskola)

Különdíj - Kobál Anna: Az igazságos Mátyás, Nagyberegi Református Líceum, Nagybereg, Kárpátalja
Különdíj - Csiszár Dóra: Mátyás király lovon, Dömsöd
Különdíj - Karácsony Beáta: Az igazság csillagai, SZC Arany János Gimnáziuma, Egészségügyi Szakgimnáziuma, Berettyóújfalu

I.hely - Gönczi Petra Virág: Mátyás kódex, Avasi Gimnázium, Miskolc   
II.hely - Csaba Attila, Magiszter Fényes Adolf Szolnoki Gimnáziuma Műv. Szakgimnáziuma és Alapfokú Műv. Iskolája, Szolnok       
III.hely - Elleh Emily: A hátbaszúrt herceg, Szalézi Szent Ferenc Gimnázium, Kazincbarcika, 

7. korcsoport (egyetem, főiskola)

I.hely - Lunczer Vivien: Országház objektíven keresztül, Miskolci Egyetem Bartók Béla Zeneművészeti Intézet, Miskolc
II.hely - Csorba Emil: Roham, Művészeti Akadémia, Újvidék, Délvidék

Fogyatékkal élő különdíjasok 

Különdíj - Tóth Evelin: Mátyás a díszhintóban, Komlói EGYMI Pécsváradi Tagintézménye, Pécsvárad
Különdíj - Szili Viktória: Nagy Magyarország, Arany János EGYMI Óvoda, Általános Iskola és Szakiskola, Csorna
Különdíj - Erdei Lolita: Nemzeti ünnepünk - iskolai ünnepélyen, Komlói EGYMI Pécsváradi Tagintézménye, Pécsvárad
Különdíj - Dikter Attila: Mátyás király a Budai palotában,  Komlói EGYMI Pécsváradi Tagintézménye, Pécsvárad

Diaszpórában élő különdíjasok

Különdíj - Denning Miura, Phoenix-i Magyar Kulturális Egyesület Napocska Magyar Iskola, Phoenix, USA
Különdíj - Schindler Lilla: A visegrádi vár, Burghauseni Magyar Iskola és Óvoda,  Burghausen, DE
Különdíj - Sattler Dávid: Mátyás király és a pásztor, Burghauseni Magyar Iskola és Óvoda, Burghausen, DE
Különdíj - Boros Lulu: Mátyás a király, Gold Coast-i Magyar Egyesület, Szivárvány Iskola, Gold Coast, AUS
Különdíj - Boros Nina: Mátyás az igazságos, Gold Coast-i Magyar Egyesület, Szivárvány Iskola, Gold Coast, AUS

 

ESSZÉPÁLYÁZAT

Általános iskola

Különdíj - Peresztegi Hanna: Köszi, Beatrix!, XVI. Kerületi Móra Ferenc Ált. Isk., Budapest
Különdíj - Sziveri Móra Ágota: Eltévedtem, Majsai Úti Általános Iskola, Szabadka, Vajdaság
Különdíj - Kaprinay Eszter: Mátyás, az igazságos, Základná skola s VJM - Alapiskola Tesedikovo, Skolská 974, Pered, Felvidék
Különdíj - Horváth Sára: „…Boldogságom, magyar nyelv!”, Kodály Zoltán Alapiskola , Dunaszerdahely, Felvidék

I. hely -  Bántó Koppány: Mátyás kapitánya, Szikszai Lajos Általános Iskola, Szilágysámson, Erdély
II. hely - Komáromi Anna Réka: „A víz szalad, a kő marad”, Sever Djurkic Ált. Isk., Óbecse, Vajdaság
III. hely - Szabó Evelin: Mátyás, a corvinagyűjtő uralkodó, Kecskeméti Corvin Mátyás Ált. Isk., Kecskemét

Középiskola

Különdíj - Bánovics Zsófia Csenge: A zászlónak lelke van, VIK Vendéglátó, Turisztikai, Szépészeti és Üzleti Baptista Középiskola, Magyarország
Különdíj - Báthory István: Somlyói Báthory István élete, Nyiregyházi Szakképzési Centrum Bencs László Szakközépiskolája, Nyíregyháza
Különdíj - Gáll Dorina, Hiz Márk, Miskovity Sándor György, Pulay Patrik, Szávics Szilárd, Dékány-Szabó Eszter, Orsós Richárd: Máytás az igazságos? Komlói Egymi Pécsváradi Tagintézménye, Pécsvárad

I. hely - Zsoldos Emőke: „Mi lesz veled, Kárpátaljai magyarság?”, Salánki Középiskola, Salánk, Kárpátalja
II. hely -  Csomós Csilla Éva: Az érzés, Nagyváradi Tanítóképző Főgimnázium, Nagyvárad, Erdély
III. hely - Lakatos Klementina: Vay Ádám életpályájának és Berkesz község címerének összefonódása, Nyiregyházi Szakképzési Centrum Bencs László Szakközépiskolája, Nyíregyháza

Egyetem

Különdíj - Kormos Bernadett: Mátyás, a szerelmes, Magyarország
Különdíj - Nagy Eszter Zsófia: Erdélyi csillagok, Állatorvostudományi Egyetem, Budapest
Különdíj - Kiss Orsolya: Egy 1848-as zászló kalandos története, Selye János Egyetem, Révkomárom, Felvidék
Különdíj - Farkas Bianka: Piros ’56, fehér október, zöld 23, Nemzeti Közszolgálati Egyetem, Budapest

I. hely - Beno Zsuzsanna: „Mi egy vérből valók vagyunk! – Felvidék zászlaja”, Dunaszerdahely, Felvidék
II. hely - Bence Norbert: Kisebbségi létben anyanyelvemen – a magyar zászló alatt, Ungvári Nemzeti Egyetem, Ungvár, Kárpátalja
III. hely - Zentai Brigitta: Mátyás király reneszánsza , Budapesti Corvinus Egyetem, Budapest

 

           

Ünnepi rajz- és esszépályázat
Pályázati kiírás
Díjazottak
Munkában a rajzpályázat zsűrije
Hírek
2019. szeptember 10.
Megnyílt Zászkaliczky Ágnes kiállítása a Kárpát-haza Galériában

Megnyílt Zászkaliczky Ágnes, Bécsben élő magyar festőművész kiállítása a Kárpát-haza Galériában. A tárlat megnyitó rendezvényén beszédet mondott Molnár Miklós, a Nemzetstratégiai Kutatóintézet Elnöki Kabinetjének vezetője, valamint Adorján Attila festőművész.


2019. augusztus 27.
Szent Bertalan napja az erdélyi Széken

1717. augusztus 24-én 600 embert hurcoltak el a tatárok Székről, azóta a népviseletbe öltözött helyiek minden évben három istentiszteletet tartanak az áldozatok emlékére. Az idei, 302. gyászünnep vendége Szász Jenő, a Nemzetstratégiai Kutatóintézet elnöke volt.


2019. augusztus 20.
Egy a nemzet!

összes hír >>

Herbaland
EFOP-1.12.1-17-2017-00003 - „Makroregionális kutatások a Kárpát-medencében a közösségfejlesztés és társadalmi felelősségvállalás megerősítése érdekében”

Debrecenben a Boldogasszony kiállítás
Kárpát-Haza Fejlesztési Hálózat
Események
<<
szeptember>>
HKSZCSPSZV
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
Kárpát-Haza Galéria

 

 

Jobb oldali tartalom

 

Nyitóoldal Kapcsolat
Bemutatkozás Adatvédelmi tájékoztató
Szakmai tevékenység Impresszum
Hírek Oldaltérkép
Fotógaléria