akadálymentes
keresés
HUN ENG
Nyitóoldal
Nyitóoldal Bemutatkozás Szakmai tevékenység Kárpát-haza statisztikák Hírek Fotó- és videógaléria A Kárpát-haza Őrei Rajz- és esszépályázat
Nyitóoldal > Hírarchívum > A magyar nemzet kollektív lelki erejének ...

A magyar nemzet kollektív lelki erejének a helyreállítására is szükség van

2016. október 13–15. között került sor Csíksomlyón a Nemzetstratégiai Kutatóintézet és a Károli Gáspár Református Egyetem szervezésében a Kárpát-medencei Magyar Lelki Segítő Szolgálat II. Hálózatépítő Konferenciájára. 

A több mint 150 erdélyi, anyaországi, felvidéki és kárpátaljai résztvevőt az NSKI részéről Molnár György igazgató köszöntötte. „Mivel a XX. századi történelem darabokra törte nemzeti lelki azonosságunkat, ezért a magyar nemzet kollektív lelki erejét is helyre kell állítanunk” – emelte ki az igazgató, hozzátéve, hogy nemzetstratégiai jelentőségű feladattal állunk szemben.

Dr. Grezsa Ferenc, a KRE Pszichológia Intézet központvezetője, egyetemi adjunktusa, a Magyar Lelki Segítő Szolgálat hálózatba szervezésének elindítója beszámolt a hálózat építésének állomásairól, a már megvalósult Kárpát-medencei képzésekről (Budapest, Illyefalva, Léva, Beregszász) és konferenciákról (Beregszász, Léva), ugyanakkor kiemelte, hogy hamarosan elindul a délvidéki képzés is, valamint beszélt a Buda Béla Forrásközpont megalakulásáról, annak múltjáról és jelenéről. 

A konferencia résztvevői három értékes napot tölthettek Csíksomlyón, ahol a kapcsolatok erősítése mellett szakmai tudásukat is gazdagíthatták a mentálhigiéné aktuális kérdéseinek bemutatása, valamint műhelymunkák révén.

Molnár György, az NSKI Nemzeti Integrációs és Kárpát-medencei Hálózatfejlesztési Igazgatóságának vezetője előadásában bemutatta az intézet Kárpát-medencei szintű fejlesztési elképzeléseit a testi, lelki egészség területén. Ismertette a konferencia résztvevőivel a 2016. február 9-i kormányhatározatban nevesített négy határon átnyúló emberi erőforrás fejlesztési (EFOP) kiemelt projektet, mely magában foglalja a társadalmi felzárkózás, közösségépítés, ifjúságügy, köznevelés és felsőoktatás mellett az egészségügy területét is. E területen az NSKI kiemelten kezeli az egészségügyi és mentálhigiénés szakemberek továbbképzését, szakmai konferenciák szervezését, a telefonos lelki elsősegély szolgálatok fejlesztéséhez kapcsolódó operátorok képzését, hálózatok megerősítését, valamint a Kárpát-medencei közösségi internet-hozzáférési pontokon az elektronikus egészségügyi szolgáltatások, illetve azok igénybevételéhez szükséges tanácsadási és utógondozási rendszer kialakítását, valamint az infokommunikációs eszközök fejlesztését és mindenki számára elérhetővé tételét.

A háromnapos konferencia egy gyimesi közös kirándulással ért véget.

Hírek
2025. március 13.
Határon átnyúló tervezési együttműködés a négyhatár térségben – A Planning4U projektnyitó rendezvénye Nyíregyházán

Március 7-én, Nyíregyházán tartotta az Interreg VI-A NEXT Magyarország–Szlovákia–Románia–Ukrajna 2021–2027 Program társfinanszírozásával megvalósuló projektjének (HUSKROUA/23/RS/3.1/037) indító rendezvényét a Nemzetstratégiai Kutatóintézet. A Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Önkormányzat, a Tisza Korlátolt Felelősségű Európai Területi Társulás, a Szatmár Megyei Közösségi Fejlesztési Társulás és a Kárpátaljai Határmenti Önkormányzatok Társulásának partneri szerepvállalásával megvalósuló, A magyar-román-ukrán határtérség helyi közösségeinek együttműködése a közös fejlesztési tervezés, kapacitás- és partnerségépítés érdekében címet viselő projekt 2025. január 1-jén vette kezdetét.


2025. március 13.
Katasztrófavédelmi együttműködés a „négyhatár” régióban – A PRE_SAFE projektnyitó rendezvénye Nyíregyházán

A Nemzetstratégiai Kutatóintézet 2025. március 7-én rendezte meg az Együttműködés a jobb felkészültség és a határokon átnyúló katasztrófa-megelőzés érdekében című projekt – sajtótájékoztatóval egybekötött – ünnepélyes nyitó rendezvényét Nyíregyházán, a Vármegyeházán. Az Interreg VI-A NEXT HUSKROUA Program keretében, az Európai Unió társfinanszírozásával – 2025. január 1. és 2026. december 31. között – megvalósuló projekt elsődleges célja, hogy megerősítse és professzionálisabbá tegye az önkéntes katasztrófavédelmi szervezetek közötti – határokon átívelő – együttműködést, s ezáltal hozzájáruljon a lakosság, a közösségi infrastruktúra, valamint az épített és természeti környezet védelméhez a térségben.


2025. február 26.
Kutatási jelentés Torockóról

„Torockó bányászati és épített örökségének hatása az itt élők identitására, a település fejlődésére és a turizmusra” címmel megjelent a Nemzetstratégiai Kutatóintézet kutatási jelentése, melynek szerzője Dr. Tőzsér Anett, intézetünk munkatársa.


összes hír >>
Impresszum Adatvédelmi tájékoztató
Nyitóoldal Kapcsolat
Bemutatkozás Oldaltérkép
Szakmai tevékenység Hírek
Fotógaléria Közérdekű adatok
Közadatkereső.hu