akadálymentes
keresés
HUN ENG
Nyitóoldal
Nyitóoldal Bemutatkozás Szakmai tevékenység Kárpát-haza statisztikák Hírek Fotó- és videógaléria A Kárpát-haza Őrei Rajz- és esszépályázat
Nyitóoldal > Hírarchívum > Összmagyar Terembajnokság tizenkettedszer 

Összmagyar Terembajnokság tizenkettedszer

Pécs városa adott otthont 2016. október 28-30. között a XII. Összmagyar Nemzeti Diákbajnokság teremsportági döntőinek. Az Aranycsapat Alapítvány, a Nemzetstratégiai Kutatóintézet és a Pécsi Sport Nonprofit Zrt. közös szervezésében megrendezésre kerülő sportrendezvényen Erdély, Felvidék, Délvidék, Kárpátalja és az Anyaország mellett a Kanadában élő magyarság is képviseltette magát.

A közel 300 diáksportoló részvételével lezajló verseny pénteki megnyitóján, a Lauber Dezső Sportcsarnokban Vári Attila kétszeres olimpiai bajnok vízilabdázó, a házigazda Pécsi Sport Nonprofit Zrt. vezérigazgatója köszöntötte a vendégeket. Elmondása szerint Pécs számára megtiszteltetés, hogy immár negyedik alkalommal adhat otthont az eseménynek, Kű Lajos, az Aranycsapat Alapítvány elnöke ünnepi beszédében pedig kifejtette, hogy az immár nagy hagyománnyal bíró rendezvény nem más, mint a történelmi Magyarország szimbolikus egyesítése. A köszöntőket követően a régiók képviselőinek kulturális műsorai következtek. 

A szombat reggeli ökumenikus istentisztelet után a sporté lett a főszerep. Az ifjú sportolók a két nap során négy sportágban – sakk, asztalitenisz, birkózás, ifjúsági női kézilabda – mérhették össze tudásukat. A kézilabdadöntő Székelyudvarhely és Dunaszerdahely csapatai között zajlott, melynek végén a székelyföldi lányok rendkívül színvonalas játékuknak köszönhetően megérdemelten emelhették magasba a győztesnek járó serleget.

A hagyományokhoz híven a hétvége során egy irodalmi-történelmi vetélkedő is megrendezésre került, ahol a régiók csapatainak olyan témakörökben kellett helytállniuk, mint a honfoglalás, az 1456-os nándorfehérvári diadal, II. Rákóczi Ferenc élete vagy az 1956-os forradalom. A szellemi vetélkedő a délvidéki csapat sikerét hozta.

A vasárnap délutáni eredményhirdetésen a díjakat dr. Páva Zsolt, Pécs város polgármestere, Kű Lajos, az Aranycsapat Alapítvány elnöke, Jónyer István asztalitenisz-világbajnok, valamint Vári Attila kétszeres olimpiai bajnok vízilabdázó adták át.

 

Összmagyar Terembajnokság tizenkettedszer

 

Forrás: Felvidek.ma

Hírek
2026. március 26.
Híd kelet felé – elindult a Bridge2EastCE nemzetközi együttműködési projekt

2026. március 24-én ünnepélyes keretek között került sor a(z) – Interreg Central Europe Program társfinanszírozásával megvalósuló – Bridge2EastCE nemzetközi projekt nyitórendezvényére Budapesten, a Nemzetstratégiai Kutatóintézet székházában. A „kick-off” eseményen hazai és nemzetközi partnerek, szakpolitikai szereplők és tudományos intézmények képviselői vettek részt, jelezve a kezdeményezés széles körű támogatottságát és jelentőségét.


2026. március 25.
TOTUS TUUS – Teljesen a Tiéd!

Március 23-án, a Lengyel-Magyar Barátság Napján nyílt meg a székesfehérvári Szent István Király Múzeumban a széles nemzeti összefogással megvalósuló, Szent II. János Pál pápa életét és történelemre gyakorolt hatását bemutató tárlat.


2026. március 12.
A szecesszió mint turisztikai termék

Kutatási jelentés a Kárpát-medence szecessziós építészetéről


összes hír >>
Impresszum Adatvédelmi tájékoztató
Nyitóoldal Kapcsolat
Bemutatkozás Oldaltérkép
Szakmai tevékenység Hírek
Fotógaléria Közérdekű adatok
Közadatkereső.hu