A közel 300 diáksportoló részvételével lezajló verseny pénteki megnyitóján, a Lauber Dezső Sportcsarnokban Vári Attila kétszeres olimpiai bajnok vízilabdázó, a házigazda Pécsi Sport Nonprofit Zrt. vezérigazgatója köszöntötte a vendégeket. Elmondása szerint Pécs számára megtiszteltetés, hogy immár negyedik alkalommal adhat otthont az eseménynek, Kű Lajos, az Aranycsapat Alapítvány elnöke ünnepi beszédében pedig kifejtette, hogy az immár nagy hagyománnyal bíró rendezvény nem más, mint a történelmi Magyarország szimbolikus egyesítése. A köszöntőket követően a régiók képviselőinek kulturális műsorai következtek.
A szombat reggeli ökumenikus istentisztelet után a sporté lett a főszerep. Az ifjú sportolók a két nap során négy sportágban – sakk, asztalitenisz, birkózás, ifjúsági női kézilabda – mérhették össze tudásukat. A kézilabdadöntő Székelyudvarhely és Dunaszerdahely csapatai között zajlott, melynek végén a székelyföldi lányok rendkívül színvonalas játékuknak köszönhetően megérdemelten emelhették magasba a győztesnek járó serleget.
A hagyományokhoz híven a hétvége során egy irodalmi-történelmi vetélkedő is megrendezésre került, ahol a régiók csapatainak olyan témakörökben kellett helytállniuk, mint a honfoglalás, az 1456-os nándorfehérvári diadal, II. Rákóczi Ferenc élete vagy az 1956-os forradalom. A szellemi vetélkedő a délvidéki csapat sikerét hozta.
A vasárnap délutáni eredményhirdetésen a díjakat dr. Páva Zsolt, Pécs város polgármestere, Kű Lajos, az Aranycsapat Alapítvány elnöke, Jónyer István asztalitenisz-világbajnok, valamint Vári Attila kétszeres olimpiai bajnok vízilabdázó adták át.

Forrás: Felvidek.ma