akadálymentes
keresés
HUN ENG
Nyitóoldal
Nyitóoldal Bemutatkozás Szakmai tevékenység Kárpát-haza statisztikák Hírek Fotó- és videógaléria A Kárpát-haza Őrei Rajz- és esszépályázat
Nyitóoldal > Hírarchívum > VII. Székelyföldért Teremlabdarúgó Torna

VII. Székelyföldért Teremlabdarúgó Torna

Rekordszámú nevezés, jótékonykodás és keresztúri sikerek a VII. Székelyföldért Teremlabdarúgó Tornán, amelyet Székelyudvarhelyen december 3-án és 4-én, negyvennyolc Kárpát-medencei csapat részvételével szervezett a Nemzetstratégiai Kutatóintézet. A majd háromnegyed ezer embert megmozgató rendezvény másnapján egy levél érkezett az intézet elektronikus postafiókjába.

Tisztelt Elnök úr! Tisztelt Szervezők!

Varga Attila vagyok, a Barátság FC Kárpátalja csapatának képviseletében vettem részt a székelyudvarhelyi torán. Engedjék meg, hogy néhány sorban tolmácsoljam a kárpátaljai küldöttség gondolatait.

Bár már a torna véget ért, még mindig élénken munkálkodnak a fejünkben és a szívünkben az emlékek, élmények, amelyeket Önöknek köszönhetően élhettünk meg. Úgy gondoljuk, hogy rendkívüli dolgot vittek véghez. Mindamellett, hogy egy csodálatos sportélményt ajándékoztak nekünk, még többet kaptunk. Megismerhettük más térségekben élő magyar testvéreinket, azok habitusát és mentalitását. Önök példaértékű munkát végeznek. Példát és utat mutatnak. Tömegeket mozgatnak meg, s arra ösztönzik a kisebbségben élő magyarokat, hogy legyenek büszkék magyarságukra, használják anyanyelvüket, ápolják kultúrájukat. Számunkra ez a Székelyudvarhelyi torna igazi mondanivalója és üzenete.

Végezetül pedig azt kívánjuk Önöknek, hogy áldja meg a jó Isten mindnyájuk életét és a Nemzetstratégiai Kutatóintézet további munkásságát! Érjék el céljaikat, hisz nem győzzük elégszer hangsúlyozni, hogy nemes célért küzdenek úgy, hogy ezalatt példaértékű és profi munkát végeznek.

Üdvözlettel és bízva abban, hogy a jövőben még számos esetben találkozunk,

a teljes Kárpátaljai küldöttség.


A    VII. Székelyföldért Teremlabdarúgó Tornaígy ír a tornáról:

A budapesti székhelyű Székelyföldért Társaság először 2009-ben, Diósdon rendezte meg a Kárpát-medencei amatőr csapatoknak kiírt tornát, amelyhez a Nemzetstratégiai Kutatóintézet 2013-ban csatlakozott.

Ezer szálon kell összekötni a Kárpát-medence kelméjét, a sport pedig a legkiválóbb eszköz erre. A nemzet egyesítése a Székelyföldért Teremlabdarúgó Torna legfontosabb küldetése. Mindig nagyon jó érzés megtapasztalni, hogy az elszakított régiókból milyen nagy örömmel jönnek el és találkoznak egymással az emberek. Évről évre duzzadt a mezőny, idén rekordnak számító 48 együttes nevezett be, csapattagokkal és szervezőkkel együtt a részvevők száma meghaladta a hétszázat, így a Kárpát-medence legnagyobb amatőr teremfocitornájává nőtte ki magát. Ez a rangos sportesemény nagyon népszerű lett a csapatok körében, ha a jövőben is tart ez a trend, talán nem lesz elég a két nap és a két helyszín” – mondta Molnár Miklós, az NSKI elnöki kabinetjének vezetője.

A 40 év alattiaknak kiírt Autonómia Kupában 32, míg a 40 év felettieknek rendezett Székelyföldért Kupában 16 csapat indult a végső győzelemért. Mindenhonnan érkeztek együttesek, Kárpátalja, Délvidék, Felvidék, Magyarország és Erdély is képviselve volt. A mérkőzéseket a Rákóczi Sportcentrumban és a Bányai János Műszaki Szakkollégium tornatermében rendezték.

Székelyudvarhely idén másodszor volt házigazdája a tornának, minden második évben Diósd ad otthont a rendezvénynek.

 

Eredmények, Autonómia Kupa (40 év alattiak)

Nyolcaddöntők: Millennium–Kerepes 3–0, Farkas Trans–Székelykapu BT 3–2, Felvidék–Gyergyószentmiklós 2–1, Beregvidék–Orbaiszék 3–0, F.R.Ady–Csíkmenaság 2–2 – büntetőkkel 4–3, Szeged–Bukovinai Székelyek 0–0 – büntetőkkel 2–3, Protestáns Teológiai Intézet–Szerda Nyóc 0–0 – büntetőkkel 4–3, Manchester–Nyárádszereda 0–1.

Negyeddöntők: Felvidék–Beregvidék 1–4, F.R.Ady–Bukovinai Székelyek 1–2, Millennium–PTI 1–0, Farkas Trans–Nyárádszereda 4–2.

Elődöntők: Beregvidék–Millennium 1–0, Bukovinai Székelyek–Farkas Trans 0–1.

Bronzmérkőzés: Millennium–Bukovinai Székelyek 2–2 – büntetőkkel 3–1.

Döntő: Beregvidék–Farkas Trans 1–3.

 

Székelyföldért Kupa (40 év felettiek)

Negyeddöntők: Erdővidék–Fradi Veteránok 0–2, Csíkszentmárton–Pressing 4–1, Székelykeresztúr–Diósdi Székelyek 4–1, Hargita–Orbaiszék 0–3.

Elődöntők: Fradi Veteránok–Csíkszentmárton 3–0, Székelykeresztúr–Orbaiszék 5–1.

Bronzmérkőzés: Orbaiszék–Csíkszentmárton 3–0.

Döntő: Fradi Veteránok–Székelykeresztúr 0–1.

 

A torna videóösszefoglalója:

 

Hírek
2026. március 26.
Híd kelet felé – elindult a Bridge2EastCE nemzetközi együttműködési projekt

2026. március 24-én ünnepélyes keretek között került sor a(z) – Interreg Central Europe Program társfinanszírozásával megvalósuló – Bridge2EastCE nemzetközi projekt nyitórendezvényére Budapesten, a Nemzetstratégiai Kutatóintézet székházában. A „kick-off” eseményen hazai és nemzetközi partnerek, szakpolitikai szereplők és tudományos intézmények képviselői vettek részt, jelezve a kezdeményezés széles körű támogatottságát és jelentőségét.


2026. március 25.
TOTUS TUUS – Teljesen a Tiéd!

Március 23-án, a Lengyel-Magyar Barátság Napján nyílt meg a székesfehérvári Szent István Király Múzeumban a széles nemzeti összefogással megvalósuló, Szent II. János Pál pápa életét és történelemre gyakorolt hatását bemutató tárlat.


2026. március 12.
A szecesszió mint turisztikai termék

Kutatási jelentés a Kárpát-medence szecessziós építészetéről


összes hír >>
Impresszum Adatvédelmi tájékoztató
Nyitóoldal Kapcsolat
Bemutatkozás Oldaltérkép
Szakmai tevékenység Hírek
Fotógaléria Közérdekű adatok
Közadatkereső.hu