| 2017. május 13-14 között került sor Manchester főterén az első Góbéfest elnevezésű rendezvényre, amelynek keretei közt – kézműves termékein és kulturális értékein keresztül - Székelyföld bemutatkozhatott az angliai nagyvárosban. A rendezvényt – amelyhez a Nemzetstratégiai Kutatóintézet társszervezőként csatlakozott – Lord Austin Behan, Manchester polgármestere nyitotta meg az Albert téren. |
| Az Egyesült Királyság első hivatalos erdélyi fesztiválját, a magyar és székely kultúra gazdagságát bemutató programsorozatot hagyományteremtő szándékkal rendezte meg a Beat Bazaar Projects, a MAOSZ, a Londoni Magyar Kulturális Központ és a Nemzetstratégiai Kutatóintézet.
A programkínálat középpontjában – a kézműves termékek vásárán túl - a zene és a tánc állt, a paletta a népzenétől a dzsesszen keresztül az elektronikus zenéig terjedt, a rendezvényre Magyarországról, Erdélyből és az Egyesült Királyságból is érkeztek előadók, színpadra lépett többek között Keresztes Ildikó, a Háromszék Táncegyüttes és a Góbé zenekar is. A kétnapos rendezvényt több mint tízezren látogatták meg.
Az eseményen résztvevő Nemzetstratégiai Kutatóintézet delegációja találkozott Szalay-Bobrovniczky Kristóf úrral, Magyarország londoni nagykövetével, akivel az angliai magyarság helyzetét tekintették át. |