Az október 24-ig megtekinthető tárlaton közel negyven fotó mutatja be a közelmúltban Péliföldszentkereszten felavatott Via Lucis stációit, Jézus feltámadásától a mennybe meneteléig.
A szobrászművész által megfogalmazott bibliai jelenteken látható szenvedés, a halál és a feltámadás a fotók olvasatában annyit jelent, mint a nagybetűs Fény útján szemlélni a világot.
A fény és az árnyék játéka, a vonalak hangsúlyossága, a formák mélysége jelenik meg mindkét művész képein.
Párkányi Raab Péter fotóin a tizennégy stáció teljes valójában látható, míg Sárba Katalin egyéni látásmódja más megközelítésbe, egyéni perspektívába helyezi a hangsúlyosan kiemelt szobor részleteket.
Párkányi Raab Péter művészetében az egyik legnehezebben megmunkálható anyag, a kő válik egy felszabadító üzenet forrásává, a kő lesz a feltámadás, az öröm és a világosság útja felénk, e tárlat csodálói számára – fogalmazott Szász Jenő, a Nemzetstratégiai Kutatóintézet elnöke. Ha nem lenne feltámadás, akkor Jézus keresztútja Pilátus palotájából egészen a sírig, semmiben sem különbözne egy szokványos kivégzési menettől, amit megannyiszor gyakoroltak a császár nevében a birodalom területén. Szent Pál apostol mindezt úgy fogalmazza meg a korintusi hívekhez írt első levelében, hogy „ha (…) Krisztus nem támadt fel, akkor hiábavaló a mi igehirdetésünk, de hiábavaló a ti hitetek is.” – fogalmazott az elnök.
A kiállítást Feledy Balázs művészeti író nyitotta meg. A vendégeket az est házigazdája, Józsa Judit kerámiaszobrász, művészettörténész köszöntötte, közreműködött Kéri Gábor gitárművész és Meskó Bánk előadóművész.