A két napos rendezvénysorozat alatt, amelynek védnökei Zákonyi Botond, Magyarország bukaresti nagykövete és Szász Jenő, a Nemzetstratégiai Kutatóintézet elnöke voltak, megannyi tudományos és kulturális eseményre került sor, amelyek a magyarság eredetének mára már szimbólumává vált első és legkitartóbb kutatójának szellemi hagyatékához kapcsolódtak.
A szombati záróünnepség a csomakőrösi református templomban kezdődött, ahol Ft. Gyerő Dávid, az unitárius egyház főjegyzője szólt az egybegyűltekhez, majd a megemlékezők a központban levő Csoma-szoborhoz vonultak. Ott Kosztándi Annamária helyi tanítónő vezetésével a csomakőrösi kisgyerekek irodalmi műsort adtak elő. A koszorúzás után az ünneplő tömeg és a Kovásznai Ifjúsági Fúvószenekar – Kertész Barna vezetésével – az emlékházhoz vonult, ahol a Magnificat gyerekkórus énekelt Gyerő Katalin vezényletével.
Szász Jenő, a Nemzetstratégiai Kutatóintézet vezetője külön köszönetét fejezte ki a rendezvényt évek óta töretlenül szervező Kőrösi Csoma Sándor Közművelődési Egyesületnek és vezetőjének, Gazda
Józsefnek, aki pénteken töltötte be a 80. életévét. Beszédében kiemelte, hogy Csoma Sándor gondolata – „Tiszteld a múltat, és éltesd tovább!” – a személyes felelősségvállalás példáját közvetíti az utókor felé.
Magyarország Bukaresti Nagykövetségének részéről Kissné Hlatki Katalin szólalt fel, Thiesz János kovásznai polgármester Csoma szellemiségének fontosságáról beszélt.
Az idei Kőrösi Csoma Sándor-emlékérmet Bartha Júlia szolnoki turkológus kapta, akinek laudációját dr. Kalmár István, a debreceni Kőrösi Csoma Sándor Társaság elnöke, egyetemi tanár tartotta. Bartha Júlia idén 18. alkalommal vett részt a Csoma-napokon. Az ünnepség végén Gazda József köszönetet mondott mindazoknak, akik részt vettek vagy épp teljes erejükből segédkeztek a két napos rendezvénysorozat megvalósulásában.