Vissza

Nemzetstratégiai Kutatóintézet

Nyitóoldal > Hírarchívum > A Csángó Rádió megmentéséért

A Csángó Rádió megmentéséért

A Jász-Nagykun-Szolnok megyei Jászberény várost a csángó kultúra megmentésének elkötelezett híveként, az anyaországtól elszakadt magyar ajkú települések közötti összekötő kapocsként is jegyzik. E mozgalom szellemében a nemzeti kultúránk megmentéséért folytatott küzdelem újabb állomása volt szombaton a moldvai Csángó Rádió megmentéséért rendezett jótékonysági nap. A rendezvény fővédnökei Kallós Zoltán, Kossuth-díjas folklorista és Szász Jenő, a Nemzetstratégiai Kutatóintézet elnöke voltak.

A Bercsényi Sportcsarnokban rendezett jótékonysági nap a Csángó Fesztivál Alapítvány kuratóriumának ötletén alapuló hagyományteremtő céllal létrejött kezdeményezés, mely a jövőben is hasonló jellegű, a magyar kultúrát népszerűsítő szervezeteket és egyéneket kíván támogatni.

A moldvaiak első rádiója, mely egyben a legkeletebbre található magyar nyelvű adó, mintegy 600 000 hallgatóval büszkélkedhet szerte a világban, amely Lőrinc Celesztin irányításával a nap huszonnégy órájában onnan működik, egy családias, lelkes kis csapat közreműködésével. A középkori gyökereket leginkább megőrző magyar nyelv közvetítője, különleges kulturális kincs őrzője és tanítója, melyet kár lenne veszendőbe hagyni. A rádió adása jelenleg a www.csangoradio.ro oldalon hallható.

A kezdeményezés védnökei Dr. Kállai Mária kormánymegbízott, Berec Zsolt a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Közgyűlés alelnöke, Pócs János országgyűlési képviselő, Kelemen László, a Hagyományok Házának főigazgatója és Szabó Tamás polgármester voltak.

Az eseményről készült videoösszeállítás megtekintése

 Képgaléria

BELÉPÉS REGISZTRÁCIÓ
Impresszum, Adatvédelmi tájékoztató, Nyitóoldal, Kapcsolat, Bemutatkozás, Oldaltérkép, Szakmai tevékenység, Hírek, Fotógaléria, Közérdekű adatok

Minden jog fenntartva. Nemzetstratégiai Kutatóintézet © 2026