| Felvidéken tartotta tisztújító konferenciáját a Kárpát-medence állandó mozgó konferenciája, a Magyar Ifjúsági Konferencia (MIK), mely a magyarországi és határon túli magyar ifjúság azon fóruma, ahol legmagasabb szinten gondolkodhatnak együtt a fiatalok. Itt megismerhetik és megvitathatják terveiket, együttműködve valósíthatják meg közös elképzeléseiket. |
| Az ernyőszervezet évente két alkalommal ülésezik: őszi üléseit Magyarországon, a tavasziakat pedig a Kárpát-medence valamely más régiójában tartja. Felvidéken már volt Kassán és Dunaszerdahelyen, ezúttal pedig Párkányra esett a választás, tekintettel, hogy a június 2-án megrendezésre kerülő 34. ülés házigazdája a felvidéki régió volt.
A rendezvényen felszólalt Dr. Illés Boglárka, ifjúságpolitikáért és esélyteremtésért felelős helyettes államtitkár, valamint Hajnal Virág, a Miniszterelnökség Nemzetpolitikai Államtitkárságának főosztályvezetője. Menyhárt Józsefnek, a Magyar Közösség Pártja elnökének köszöntőjét Környi Zoltán, az MKP Párkányi Helyi Szervezetének elnökségi tagja tolmácsolta, majd Szabó Jenő, Párkány város polgármestere üdvözölte az egybegyűlteket.
A konferencia keretén belül a Nemzetstratégiai Kutatóintézet munkatársa, Dr. Molnár Gergely bemutatta ifjúságkutatási eredményeiket. A vaskos kötet tartalmának ismertetése mellett pedig felvázolta azt a konkrét cselekvési stratégiát is, amit az intézet a fiatalokra vonatkozóan dolgozott ki.
A továbbiakban szó esett a nagyon aktuális GDPR rendelet ismertetéséről, melyről Kovács Melinda, a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság adatvédelmi szakjogásza adott elő. Ugyanakkor napirendre kerültek a tanácskozáson a fiatalok vállalkozási lehetőségei, a duális képzés témaköre, a digitalizáció lehetőségei, és az E-sportok is.
|