A Nemzetstratégiai Kutatóintézet sorozatban második éve vette szárnyai alá a Kű Lajos által 13 évvel ezelőtt – akkor még Kárpát-medencei Összmagyar Diákbajnokság néven – életre hívott nemzetegyesítő kezdeményezést. A 2003-ban útjára indított labdarúgó bajnokság ez évi döntőire a határon túli előselejtezőket követően az általános iskolás korosztály legjobb 9 csapata Gyulán, valamint közös rendezésben Észak- és Dél-Komáromban, míg a középiskolás korosztály legjobb 8 csapata Pápán és Jászberényben próbálta meg kiharcolni a június 28-i döntőben való részvételt.
A június 28-i labdarúgó döntők napja a Velencei-tavon az I. Összmagyar Sárkányhajó Versennyel kezdődött Velence-Sukoró kajak-kenu versenypályáján, ahol Tiszapéterfalva (Kárpátalja) és Zenta (Délvidék) két-két csapata, valamint a Ferencvárosi Torna Club Torna szakosztálya küzdött meg két futamban a végső győzelemért. Az összesített végeredmény végül a IX. kerületi ifjú sportolók sikerét hozta. Az érmeket Soltész Miklós, egyházi, nemzetiségi és civil társadalmi kapcsolatokért felelős államtitkár adta át.
A délutáni labdarúgó döntőknek az Agárdi Parkerdő Sport és Szabadidő Központ adott otthont. Az esemény megnyitóját és a mérkőzéseket Soltész Miklós államtitkár mellett megtisztelte jelenlétével többek között Schmitt Pál korábbi köztársasági elnök, kétszeres olimpiai bajnok párbajtőrvívó, Fráter Olivér a Nemzetstratégiai Kutatóintézet elnökhelyettese, Wichmann Tamás kilencszeres kenuvilágbajnok, Jónyer István négyszeres világbajnok asztaliteniszező és Melocco Miklós Kossuth-díjas szobrászművész is.
Az általános iskolás korcsoport döntőjében a sárkányhajó versenyeket követően ismét Tiszapéterfalva és Zenta labdarúgói mérték össze tudásukat, amely végül a délvidéki csapat 3-0-ás győzelmével ért véget. A középiskolás korosztály döntője Dunaszerdahely és Magyarkanizsa között sokkal kiélezettebb csatát hozott. Az utolsó pillanatokig nyitott mérkőzésen végül egy hajrában szerzett győztes góllal a felvidéki labdarúgócsapat vihette haza az első helyezettnek járó trófeát (1-0).
Az ünnepélyes eredményhirdetésen Kű Lajos, az Aranycsapat Alapítvány elnöke, Fráter Olivér és a házigazda Gárdony városának polgármestere, Tóth István adták át az érmeket és a legjobbaknak járó különdíjakat. Tóth István az elmúlt évtized legnagyobb magyar találmányának nevezte a Kű Lajos, Puskás Ferenc és Grosics Gyula által létrehozott és évente több száz külhoni magyar gyereket megmozgató és összehozó Összmagyar Nemzeti Diákbajnokságot. Kű Lajos záró szavaiban pedig megköszönte a részvételt a csapatoknak, a támogatóknak, valamint a rangos vendégeknek, akik jelenlétükkel megtisztelték a rendezvényt, illetve kiemelte, hogy munkatársaival a jövőben is a nemzet egyesítésén fog dolgozni „hittel, sporttal és kultúrával”.