A megnyitó ünnepségen beszédet mondott Toró Tamás, a a dél-erdélyi szórvány legnagyobb magyar kulturális rendezvénysorozatának ötletgazdája és főszervezője, Beke Mihály András, Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusának első beosztott konzulja és Florin Coșuleț, az Apollónia Kulturális Központ vezetője, míg Serban Todorica Constantin, a Brassó Megyei Tanács elnökének üdvözletét Tóásó Imelda megyei tanácsos asszony tolmácsolta. A jelenlévőkre és az eseményre Nt. Miklósi Mátyás Csaba református esperes kérte Isten áldását.
A kiállítást megnyitó beszédében Szász Jenő miniszteri biztos, a Nemzetstratégiai Kutatóintézet elnöke kifejtette, hogy Petőfi Sándor – rövid földi élete alatt – igazi népmesei hősként, hétmérföldes csizmával járta be az ismeretlenségből egy nemzet szívébe, lelkébe és dicsőségtárába vezető utat. Szűz Márián kívül nincs még egy olyan személyisége a magyar egyház- és kultúrtörténetnek, aki jobban egységbe tudná kovácsolni az egész nemzetet, illetve – történelmi, vallási és kulturális hagyományainkra támaszkodva – békés együttélésre szólítani a társnemzeteket. Éppen ezért nem véletlen, hogy a Nemzetstratégiai Kutatóintézet, amelynek legfőbb feladata a nemzet kulturális újraegyesítésén munkálkodni – a Boldogasszony kiállítás-sorozat után – Petőfi Sándort tűzte kulturális missziójának zászlójára, a költő születésének bicentenáriumi emlékéve előtt tisztelegve.
A megnyitó ünnepségen a Brassói Magyar Napokon fellépő 100 Tagú Cigányzenekar szólistái (Danyi Lőrinc, Toldi Edith, Toldi József, Tabányi László, Suki Antal ésCsík Sándor) léptek fel.
A kiállítás október 15-ig látogatható.
Fotó: Brassói Magyar Napok |