A vetélkedő lebonyolításában a Nemzetstratégiai Kutatóintézet idén harmadik éve vett részt társrendezőként. A január 27-30-a között megtartott rendezvényen a Kárpát-medence minden szegletéből érkeztek háromfős középiskolás csapatok, hogy összemérjék az 1919. januári eseményekkel kapcsolatos tudásukat. A verseny mellett buszos kirándulások alkalmával a diákok ellátogattak a Gödöllői Királyi Kastélyba, valamint Hollókőre, ahol megismerkedhettek a palóc kultúrával és vendégszeretettel.
A Városháza dísztermében tartott, a versenyt megelőző köszöntő ünnepségen a Nemzetstratégiai Kutatóintézet Kutatási, Stratégiai és Koordinációs Igazgatóság vezetője, Dr. Bali János, valamint az NSKI munkatársai Lovász Gergely, illetve Gubík László képviselték Intézetünket.
„A nemzet nem más, mint közös kép a múltról és közös terv a jövőre” – Dr. Bali János a francia történész Ernest Renan máig ható érvényességű szavaival köszöntötte a diákokat, majd hangsúlyozta, hogy ez a vetélkedő is egyike azon szálaknak, melyek újraszövik a nemzet kelméjét, amit Trianon szakított szét apró darabokra.
A köszöntőt követően a városi ünnepség keretében az NSKI munkatársai elhelyezték a megemlékezés koszorúját a Városháza falán elhelyezett Civitas Fortissima emléktábla előtt, leróva ezzel kegyeletüket a Legbátrabb Város hősei előtt.
A X. Civitas Fortissima Kárpát-medencei Történelmi Vetélkedőt nagy csatában a székelyudvarhelyi Tamási Áron Gimnázium csapata nyerte meg, megelőzve a Váci Piarista Gimnázium és a Szamosújvári Magyar Tannyelvű Elméleti Líceum csapatait.