Vissza

Nemzetstratégiai Kutatóintézet

Nyitóoldal > Rajz- és esszépályázat > Díjazottak – Rajzpályázat

Díjazottak – Rajzpályázat

Rajzpályázat

1. korcsoport – óvoda

I. helyezés: Bandula Dominik Kristóf – Űrhajós kaland
Hám János Római Katolikus Teológiai Líceum
Felkészítette: Tamás-Spiller Renáta-Tímea
Szatmárnémeti, Erdély
II. helyezés: Róth Liana – Magyar űrhajós a világűrben
Búcsi Szivárvány Óvoda / Magyar Tanítási Nyelvű Óvoda
Felkészítette: Mgr. Róth Karkó Zsanett
Búcs, Felvidék
III. helyezés: Vukov Tara – A legényt várják a lányok (A három selyp leány)
Lifka Sándor ME Rajzműhely
Felkészítette: Szalai Eszter
Hajdújárás, Vajdaság

Különdíjasok
Fejes Liliána –
 Apával
Kőbányai Gézengúz Óvoda
Felkészítette: Olekszáné Kecskés Marianne
Budapest, Magyarország
Juhász Lilla – Magyar várak, magyar zászlók
MC Manóház
Felkészítette: Krastenits Erika
Nagymegyer, Felvidék
László Tünde – Az aranyszőrű bárány
Nardini Óvoda
Székelyudvarhely, Erdély
Másli Maja – A gyöngyhajú királylány
Bakonybéli Szent Gellért Napköziotthonos Óvoda – Gesztenye Csoport
Felkészítette: Oláh Judit
Bakonybél, Magyarország
Puskás Ákos Zétény – Vár és forrás
Gradinita cu PP.
Felkészítette: Pásztori-Kupán Imola
Marosvásárhely, Erdély
Radnai Mátyás – A kismalac és a farkasok – Forró vizet a kopaszra! 
Debreceni Szabadságtelepi Óvoda
Debrecen, Magyarország

2. korcsoport – általános iskola I–II. osztály

I. helyezés: Lelkes Lili – A kis gömböc 
Vámbéry Ármin Alapiskola
Felkészítette: Mgr. Fodor Mária
Dunaszerdahely, Felvidék
II. helyezés: Dékány Róza – A kakas és a pipe
Petőfi Sándor Általános Iskola, Csokonai Vitéz Mihály Kihelyezett Tagozat Felsőhegy Felkészítette: Horváth Csilla
Felsőhegy, Vajdaság
II. helyezés: Leonetta Agócsová – Libapásztorból lett királyné 
Művészeti Alapiskola
Felkészítette: Jana Bialová
Fülek, Felvidék
III. helyezés: Gáspár Ákos – A kis gömböc 
Vámbéry Ármin Alapiskola
Felkészítette: Mgr. Fodor Mária
Dunaszerdahely, Felvidék
III. helyezés: Serbán Regina – Cím nélkül
Szent Mór Iskolaközpont; Felkészítette: Jakab Gabriella
Pécs, Magyarország

Különdíjasok
Berta Lotti – Magyar macskák az űrben 
Somogyi Imre Általános Iskola
Felkészítette: Tóth Orsolya
Abony, Magyarország
Horváth Lili Flóra – Magyarok a világ körül
Gregor József Általános Iskola
Felkészítette: Szeifner Katalin
Budapest, Magyarország
Illyés Levente – Végtelen csipkebokor
Szolnoki VIZU Alapfokú Művészeti Iskola
Felkészítette: Páncsics Edina
Szolnok, Magyarország
Kálmán Anna-Borbála – A világűrben
Tamási Áron Gimnázium
Felkészítette: Fancsali Adélka-Leila
Székelyudvarhely, Erdély
Kolarovsky László – A három kismalac 
Marianum Egyházi Iskolaközpont
Felkészítette: Vas Katalin
Komárom, Felvidék
Kovács Zorka – Cím nélkül
Érsekvadkerti Petőfi Sándor Általános Iskola
Felkészítette: Gura Ildikó
Érsekvadkert, Magyarország
Pistyúr Emese – Cím nélkül
Érsekvadkerti Petőfi Sándor Általános Iskola
Felkészítette: Gura Ildikó
Érsekvadkert, Magyarország
Rózsa Isidora – A szomorú királykisasszony 
Jovan Jovanovic Zmaj Általános Iskola
Felkészítette: Grubanov Martinek Emília
Szabadka, Vajdaság
Sebestyén Lilla – Madaram, madaram, mit mesélsz? 
Szolnoki VIZU Alapfokú Művészeti Iskola
Felkészítette: Páncsics Edina
Szolnok, Magyarország
Simon Anett – Az aranyszőrű bárány 
Vecsési Andrássy Gyula Általános Iskola
Felkészítette: Simon Tünde
Vecsés, Magyarország

3. korcsoport – általános iskola III–IV. osztály

I. helyezés: Mészáros Dóra – Mese, mese, meskete
Debreceni Kazinczy Ferenc Általános Iskola és Művészeti Alapiskola
Felkészítette: Bessenyei Valéria
Debrecen, Magyarország
II. helyezés: Polyák Luca – Cím nélkül
Erzsébetvárosi Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Művészeti Szakgimnázium Felkészítette: Mikesné Fodor Ibolya
Budapest, Magyarország
III. helyezés: Érchegyi Lili Anna – Szívből jövő
SZTE Juhász Gyula Gyakorló Általános és Alapfokú Művészeti Iskolája, Napközi Otthonos Óvodája 
Felkészítette: Chabrecsek Terézia
Szeged, Magyarország
III. helyezés: László Veronika – A kis gömböc
Szent Mór Iskolaközpont
Felkészítette: Jakab Gabriella
Pécs, Magyarország

Különdíjasok
Bagics Ákos – A kóró és a kismadár
Nemesszalóki Általános Iskola
Felkészítette: Forsthofferné Priski Szilvia Erika
Nemesszalók, Magyarország
Balassa Emma – A bűbájos lakat 
Harmónia Alapfokú Művészeti Iskola, Hevesi Körzeti Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola
Felkészítette: Árvai Erzsébet
Heves, Magyarország
Mihály Boróka – Pelikánmadár
Tamási Áron Gimnázium
Felkészítette: Szabó Zsuzsa
Székelyudvarhely, Erdély
Nyilasi Zsófia – Mesekönyv
SZTE Juhász Gyula Gyakorló Általános és Alapfokú Művészeti Iskolája, Napközi Otthonos Óvodája
Felkészítette: Chabrecsek Terézia
Szeged, Magyarország
Szabó Gréta – Róka koma
Szolnoki VIZU Alapfokú Művészeti Iskola
Felkészítette: Páncsics Edina
Szolnok, Magyarország 
Szabó Janka Rozina – Kacor király 
Reményik Sándor Református Általános  és Alapfokú Művészeti Iskola és Óvoda
Felkészítette: Kunos Krisztina
Lovasberény, Magyarország

4. korcsoport – általános iskola V–VI. osztály

I. helyezés: Bank-Bareith Hanna – Róka fogta csuka
Bonyhádi Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola
Felkészítette: Vercse Adél
Bonyhád, Magyarország
II. helyezés: Simon Dorka – Bolygók repítenek
Hevesi Körzeti Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola
Felkészítette: Árvai Erzsébet
Heves, Magyarország
III. helyezés: Szakál Áron – Űrhajós látogatásom a kis herceg bolygójára
János Zsigmond Unitárius Kollégium
Felkészítette: Szakál Andrea-Boróka
Kolozsvár, Erdély

Különdíjasok
Bitter Julianna – Az aranyszőrű bárány
Kodály Zoltán Alapiskola Akkreditált Kiváló Tehetségpont
Felkészítette: Mgr. Fodor Mária
Dunaszerdahely, Felvidék
Falusi Léla – Magyar Népmesék
Somogyi Imre Általános Iskola
Felkészítette: Falusi-Hornyák Beáta
Abony, Magyarország
Orosz Orsolya – Mesevilág
Téglás Gábor Elméleti Líceum
Felkészítette: Kásler Enikő
Déva, Erdély
Pál Andrea – Az űrvilág
Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskola
Felkészítette: Vass Mária-Magdolna
Székelyvarság, Erdély
Szabó Csepke – A háromágú tölgyfa tündére
Bonyhádi Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola
Felkészítette: Vercse Adél
Bonyhád, Magyarország
Székely Katalin – Áldás 
1. számú Szakképző Líceum, Sarmaság
Felkészítette: Balea Adél
Sarmaság, Erdély
Szűcs Petra – Pinkó
Bartók Béla Elméleti Líceum
Felkészítette: Nüszl Erzsébet
Temesvár, Erdély 

5. korcsoport – általános iskola VII–VIII. osztály

I. helyezés: Bártfai Natasa – Nyulam bulam
Szolnoki VIZU Alapfokú Művészeti Iskola
Felkészítette: Páncsics Edina
Szolnok, Magyarország 
II. helyezés: Szakál Réka – Jankovics Marcell emlékére
János Zsigmond Unitárius Kollégium
Felkészítette: Szakál Andrea-Boróka
Kolozsvár, Erdély
III. helyezés: Révész Edina – Cím nélkül
Igazgyöngy Alapfokú Művészeti Iskola
Felkészítette: Kőrösi Klaudia
Berettyóújfalu, Magyarország
III. helyezés: Tekeres Sára – Űrhuszár
Berde Mózes Unitárius Gimnázium
Felkészítette: Dávid Hajnal
Székelykeresztúr, Erdély

Különdíjasok
Illés Levente – A kiskakas gyémánt félkrajcárja 
Bonyhádi Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola
Felkészítette: Vercse Adél
Bonyhád, Magyarország
Kruzslicz Dóra Flóra – A szállást kérő róka
Orosházi Vörösmarty Mihály Általános Iskola Czina Sándor Tagintézménye
Felkészítette: Szöginé Boros Tímea Gabriella
Orosháza, Magyarország
Pammer Vivien – Cím nélkül
Németh László Gimnázium és Általános Iskola
Felkészítette: Kürtösi Tamás
Hódmezővásárhely, Magyarország
Varga Lili Hanna – Róka koma
Tószegi Általános Iskola
Felkészítette: Buczkó Endre
Tószeg, Magyarország
Vas Lili Katalin – Magyar népmesék
Balassagyarmati Dózsa György Általános Iskola
Felkészítette: Jozipovics Katalin
Balassagyarmat, Magyarország

6. korcsoport – középiskola

I. helyezés: Potyka Petra – Kapcsolat
Szolnoki VIZU Alapfokú Művészeti Iskola
Felkészítette: Páncsics Edina
Szolnok, Magyarország 
II. helyezés: Földes Noémi – Jankovics Marcell emlékére
Széchenyi István Gimnázium és Művészeti Szakgimnázium
Felkészítette: Páncsics Edina
Szolnok, Magyarország 
II. helyezés: Máthé Botond – Bolond Istók
Nagy István Művészeti Középiskola 
Csíkszereda, Erdély
III. helyezés: Titser Anna – A világűrben
Kós Károly Művészeti Szakgimnázium, Technikum és Kollégium
Felkészítette: Toró József
Debrecen, Magyarország 

Különdíjasok
Kálmán Ramóna – Asztronauta
Gorsium Gimnázium, Szakgimnázium és Technikum
Felkészítette: Nemes-Mihályi Erika
Székesfehérvár, Magyarország
Kerekes Kata – Szóló szőlő, mosolygó alma, csengő barack
Bonyhádi Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola
Felkészítette: Vercse Adél
Bonyhád, Magyarország
Kinter Orsolya – In memoriam
Kós Károly Művészeti Szakgimnázium, Technikum és Kollégium
Felkészítette: Toró József
Debrecen, Magyarország 
Orisek Veronika – Mamám keze
Széchenyi István Gimnázium és Művészeti Szakgimnázium
Felkészítette: Páncsics Edina
Szolnok, Magyarország
Papp Emese – Magyarok az űrben
Szolnoki SZC Petőfi Sándor Technikum és Szakképző Iskola
Felkészítette: Szedő Nóra
Szolnok, Magyarország

7. korcsoport – egyetem

A zsűri ebben a korcsoportban nem osztott ki díjat


Tanulásban akadályozott és korlátozott cselekvőképességű különdíjasok

Bajnok Andrea Ida (4. korcsoport) – Népviseletben
Bajai Óvoda, Általános Iskola, Szakiskola, Készségfejlesztő Iskola, Fejlesztő Nevelés-oktatást Végző Iskola, Kollégium és Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény
Felkészítette: Magyar Ágnes
Baja, Magyarország
Balogh Viola Kiara (4. korcsoport) – Piros-fehér-zöld / Erő-hűség-remény
Bajai Óvoda, Általános Iskola, Szakiskola, Készségfejlesztő Iskola, Fejlesztő Nevelés-oktatást Végző Iskola, Kollégium és Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény
Felkészítette: Magyar Ágnes
Baja, Magyarország
Csiha Norbert Gyula (6. korcsoport) – Ünnepel az ország
Bajai Óvoda, Általános Iskola, Szakiskola, Készségfejlesztő Iskola, Fejlesztő Nevelés-oktatást Végző Iskola, Kollégium és Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény
Felkészítette: Magyar Ágnes
Baja, Magyarország
Hajló Zoltán Ottó (5. korcsoport) – Hazafelé
Bajai Óvoda, Általános Iskola, Szakiskola, Készségfejlesztő Iskola, Fejlesztő Nevelés-oktatást Végző Iskola, Kollégium és Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény
Felkészítette: Magyar Ágnes
Baja, Magyarország
Horváth Bernát Emilián (4. korcsoport) – Kerekerdő
Bajai Óvoda, Általános Iskola, Szakiskola, Készségfejlesztő Iskola, Fejlesztő Nevelés-oktatást Végző Iskola, Kollégium és Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény
Felkészítette: Magyar Ágnes
Baja, Magyarország
Horváth Kira (4. korcsoport) – Mesét nézek
Szivárvány Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény
Felkészítette: Tóth Attiláné
Nagykanizsa, Magyarország
Horváth Krisztián (6. korcsoport) – Cím nélkül
Komlói Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény Pécsváradi Tagintézménye
Felkészítette: Bayer Zoltánné
Pécsvárad, Magyarország
Krajcsó Boglárka (3. korcsoport) – Mátyás király aranyszőrű báránya
Esély Pedagógiai Központ Óvoda, Általános Iskola, Szakiskola, Készségfejlesztő Iskola, Kollégium és Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény
Felkészítette: Rácz Katalin
Békéscsaba, Magyarország
Link Péter (3. korcsoport) – Cím nélkül
Komlói Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény Pécsváradi Tagintézménye
Felkészítette: Bayer Zoltánné
Pécsvárad, Magyarország
Nyári Dávid Milán (4. korcsoport) – Hazaszeretet
Esély Pedagógiai Központ Óvoda, Általános Iskola, Szakiskola, Készségfejlesztő Iskola, Kollégium és Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény
Felkészítette: Scholtz Endre
Békéscsaba, Magyarország
Orsós Tina (5. korcsoport) – Magyar motívumokkal
Szász Márton Általános Iskola és Fejlesztő Nevelés-Oktatást Végző Iskola
Felkészítette: Poczik Vera
Tapolca, Magyarország
Tóth Dávid János (2. korcsoport) – Nagybaracska az én falum / Apával ünnepeltünk;
Bajai Óvoda, Általános Iskola, Szakiskola, Készségfejlesztő Iskola, Fejlesztő Nevelés-oktatást Végző Iskola, Kollégium és Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény;
Felkészítette: Magyar Ágnes
Baja, Magyarország
Varga Dzsenifer (6. korcsoport) – Szegény ember meg a lova
Bajai Óvoda, Általános Iskola, Szakiskola, Készségfejlesztő Iskola, Fejlesztő Nevelés-oktatást Végző Iskola, Kollégium és Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény
Felkészítette: Oláh Erzsébet
Baja, Magyarország


Diaszpórában élő különdíjasok

Hegyi Noah Adam (1. korcsoport) – AustroNoah a Holdon
Magyar Iskola Sydney
Felkészítette: Hegyi Csaba
Sydney, Ausztrália
Hegyi Hanna Rebecca (3. korcsoport) – Sydney-i Operaház augusztus 20-án
Magyar Iskola Sydney
Felkészítette: Hegyi-Pollák Anikó
Sydney, Ausztrália
Soós Márta Yolanda (3. korcsoport) – A legkisebb fiú útja a tejút felé
Madách Egyesület Magyar Játék Vár – Madrid
Felkészítette: Kustán Kata
Madrid, Spanyolország

 

Kárpátaljai díjazottak

1. korcsoport – óvoda

I. helyezés: Román Ilona – Űrhajós akarok lenni
Ungvári 8-as számú „Csengőcske” Óvoda
Felkészítette: Román Olga
Ungvár

2. korcsoport – általános iskola I–II. osztály

I. helyezés: Troszkánics László – Az aranyszőrű bárány 
Nagygejőci Gimnázium
Felkészítette: Balla Beáta
Nagygejőc
II. helyezés: Yármák Yána – Magyar erdő
Ungvári Művészeti Iskola
Felkészítette: Szidoruk Alexándr
Ungvár
III. helyezés: Snicer Csenge – Cím nélkül
Nagygejőci Gimnázium
Felkészítette: Snicer-Fekete Andrea
Nagygejőc 

Különdíjas: 
Pallagi Hanna Flóra 
 Pityke és kökény
Beregszászi Bethlen Gábor Líceum
Beregszász

3. korcsoport – általános iskola III–IV. osztály

I. helyezés: Dudas Vagyim – A kőleves 
P. Frangepán Katalin Gimnázium Szerednyei Általános Iskolája
Felkészítette: Vass Dorina
Szerednye
II. helyezés: Lukacséna Maxim – Királyfi és királylány
P. Frangepán Katalin Gimnázium Szerednyei Általános Iskolája
Felkészítette: Vass Dorina
Szerednye
III. helyezés: Ruszin Patrícia – A rókaszemű királylány
Bátyúi művészeti iskola
Felkészítette: Deme Mária
Bótrágy 

Különdíjasok: 
Diósi Amira 
 Mátyás király igazmondó juhásza
Bátyúi művészeti iskola
Felkészítette: Deme Mária
Bátyú
Fizer Artem  Cím nélkül
Szolyva 1. Számú Elemi Iskola Óvodai Tagozattal
Felkészítette: Pércsi Zsuzsanna
Szolyva
Püspöki Lara  A víz tündére
Ungvári Dayka Gábor Líceum
Felkészítette: Klacik Nóra
Ungvár
Turák Amira  Cím nélkül
Szolyva 1. Számú Elemi Iskola Óvodai Tagozattal
Felkészítette: Pércsi Zsuzsanna
Szolyva

4. korcsoport – általános iskola V–VI. osztály

I. helyezés: Kótyuk Alexandra – Kacor király 
Ungvári Dayka Gábor Líceum
Felkészítette: Kornyejcsuk Lília
Ungvár
II. helyezés: Szaharda Katalin – Világszép tündér Ilona
Ungvári Dayka Gábor Líceum
Felkészítette: Kornyejcsuk Lília
Ungvár
III. helyezés: Kótyuk Jázmin – A nyúlpásztor
Ungvári Dayka Gábor Líceum
Felkészítette: Kornyejcsuk Lília
Ungvár 

Különdíjas: 
Barkaszi Emese – Magyar úrhajós a világűrben
Bátyúi művészeti iskola
Felkészítette: Deme Mária
Som

5. korcsoport – általános iskola VII–VIII. osztály

I. helyezés: Hujván Miroszlává – Minden napra egy mese
Ungvári Művészeti Iskola
Felkészítette: Jólics Mihajló
Ungvár
II. helyezés: Mező Kamilla – Magyar űrhajós a világűrben
A Nagydobronyi Községi Tanács Nagydobronyi Líceuma
Felkészítette: Nagy Anikó
Nagydobrony
III. helyezés: Heé Szofia – A kőleves
Beregszászi Zrínyi Ilona Líceum
Felkészítette: Máté Gabriella
Beregszász

Különdíjasok: 
Balog Annaliza 
 A szegény ember és a lova
A Nagydobronyi Községi Tanács Nagydobronyi Líceuma
Felkészítette: Nagy Anikó
Nagydobrony
Pallagi Kevin Dániel  Az aranyszőrű bárány
Beregszászi Bethlen Gábor Líceum
Beregszász

6. korcsoport – középiskola

I. helyezés: Tamási Ferenc – Az aranyszőrű bárány
Nagydobronyi Református Líceum
Nagydobrony
II. helyezés: Szamborovszky Anna Amália – A magyarok Istenére esküszök, esküszök
II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskola Felsőfokú Szakképzési Intézete
Felkészítette: Kulin Ágnes
Beregszász
III. helyezés: Korn Anna – Budapesti Parlament
Ungvári Drugeth Gimnázium
Felkészítette: Heé Enikő
Ungvár

7. korcsoport – egyetem

A zsűri ebben a korcsoportban nem osztott ki díjat

Rajz- és esszépályázat
Pályázati kiírás
Letölthető dokumentumok/Downloadable documents
Díjazottak – Rajzpályázat
Díjazottak – Esszépályázat
BELÉPÉS REGISZTRÁCIÓ
Impresszum, Adatvédelmi tájékoztató, Nyitóoldal, Kapcsolat, Bemutatkozás, Oldaltérkép, Szakmai tevékenység, Hírek, Fotógaléria, Közérdekű adatok

Minden jog fenntartva. Nemzetstratégiai Kutatóintézet © 2024