Vissza

Nemzetstratégiai Kutatóintézet

Nyitóoldal > Ünnepi rajz- és esszépályázat > Díjazottak

Díjazottak

Díjazottak – 2021

RAJZPÁLYÁZAT

1. Korcsoport (óvoda)

I. hely – Gaszner Nóra: Magyar táncosok a mezőn; Bátaszéki Mikrotérségi Óvoda, Bölcsőde és Konyha; Bátaszék; felkészítő tanár: Gál Georgina

II. hely – Pál Anna Glória: Márton Áron Csíksomlyón; Játékvár Óvoda; Budapest; felkészítő: Pál Edith

III. hely – Molnár Borbála: „Esik eső karikára…”; Bátaszéki Mikrotérségi Óvoda, Bölcsőde és Konyha; Bátaszék

Különdíj – Deák Anna Sára: Hunyadi János Szilágyi Erzsébettel és a kis Mátyás; Magyar Tanítási Nyelvű Óvoda; Búcs; felkészítő tanár: Deák Enikő

Különdíj – Bakró Mirjam: Magyar huszár; Benka Gyula Evangélikus Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola, Óvoda és Alapfokú Művészeti Iskola, Damjanich Tagóvoda, Szarvas; felkészítő tanárok: Dorogi Margit, Völgyesiné Őze Szilvia

Különdíj – Pok Emma: Az én hazám… az én bölcsőm; Komáromi Szőnyi Színes Óvoda, Komárom

Különdíj - Kurmai Kende: Neked is jut, ne félj! ; Beregszász; felkészítő: Kurmai-Ráti Szilvia

Különdíj - Kurmai Villő: Őseink a Mennyországban; Beregszász; felkészítő: Kurmai-Ráti Szilvia

 2. Korcsoport (általános iskola I-II. osztály)

I. hely – Tóth László: Hunyadi János, a nagy törökverő (Nándorfehérvári diadal); Gönczy Pál Református Sport és Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola; Hajdúszoboszló

II. hely – Gulyás Panna Ilona: Hunyadi János csatára készen; Zuglói Munkácsy Mihály Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola; Budapest

III. hely – Szabó Gréta: Úszni jó; Magiszter Óvoda, Általános Iskola, Középiskola, Szakképző Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola Fényes Adolf Szolnoki Tagintézmény; Szolnok; felkészítő tanár: Tóthné Páncsics Edina

Különdíj – Karnay Rebeka: Magyar címer magyar zászló; Dobó István Alapiskola; Nagyszelmenc; felkészítő tanár: Mgr. Karnay Aneta

Különdíj – Tompai Zsuzsanna: Nándorfehérvári diadal; Hunyadi János, a csata; Sándorfalvi Térségi Alapfokú Művészeti Iskola; Sándorfalva; felkészítő tanár: Török Zsuzsanna

Különdíj – Kanyó Zsófia: Történelmi zászlók a vár előtt; Mátészalkai Tankerületi Központ Képes Géza Általános Iskola; Mátészalka; felkészítő tanár: Dr. Cservenyákné Farkas Rita

Különdíj – Kanyó Fanni: Történelmi zászlók lóháton; Mátészalkai Tankerületi Központ Képes Géza Általános Iskola; Mátészalka; felkészítő tanár: Dr. Cservenyákné Farkas Rita

 3. Korcsoport (általános iskola III-IV. osztály)

I. hely – Nagy Ilka: Várvédő; Magiszter Óvoda, Általános Iskola, Középiskola, Szakképző Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola Fényes Adolf Szolnoki Tagintézmény; Szolnok; felkészítő tanár: Nagy Dénes

II. hely – Korn Johanna: Hunyadi János diadala; Remetekertvárosi Általános Iskola, Budapest; felkészítő tanár: Horváthné Ivony Ágnes

III. hely – Farkas Henrietta (cím nélkül); Pestszentimrei Ady Endre Általános Iskola, Budapest; felkészítő tanár: Szemők Zsuzsanna

Különdíj – Pétervári Kata: Hunyadi és a magyar jelképek; Tiszalöki Kossuth Lajos Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola; Tiszalök; felkészítő tanár: Jeneiné Gaál Mária

Különdíj – Csáki Laura: Hunyadi János felvértezve; Tiszalöki Kossuth Lajos Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola; Tiszalök; felkészítő tanár: Jeneiné Gaál Mária

Különdíj – Vatti Milán: Honfoglalás; Dunaharaszti Hunyadi János Német Nemzetiségi Általános Iskola; Dunaharaszti; felkészítő tanár: Bartikné Czeglédi Ibolya

Különdíj – Aczél Gergő: Hunyadi a török ellen; Zalabéri Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola; Zalabér; felkészítő tanár: Cseh Németh László

Különdíj – Tóth Anna Miriam: Ölelő Mária; II. Rákóczi Ferenc Római Katolikus Óvoda és Általános Iskola; Csorna; felkészítő tanár: Horváthné Bognár Katalin

Különdíj – Hammer Vince: Vajdahunyadoodle; Áldás Utcai Általános Iskola; Budapest; felkészítő tanár: Nemesné Szentpétery Melitta

Különdíj – Veres Máté: Magyar sárkány; Sislóci Középiskola; Sislóc

 4. Korcsoport (általános iskola V-VI. osztály)

I. hely – Szabó Szilvia Rebeka: A nándorfehérvári csata; Ady Endre Elméleti Líceum; Nagyvárad; felkészítő tanár: Czirják Enikő

II. hely – Mátyás Boglárka: Kéklő fény; Magiszter Óvoda, Általános Iskola, Középiskola, Szakképző Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola Fényes Adolf Szolnoki Tagintézmény; Szolnok; felkészítő tanár: Tóthné Páncsics Edina

III. hely – Szabó Zsófi Csilla: Házaspár; Magiszter Óvoda, Általános Iskola, Középiskola, Szakképző Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola Fényes Adolf Szolnoki Tagintézmény; Szolnok; felkészítő tanár: Tóthné Páncsics Edina

Különdíj – Vitéz Andrea: Szebeni csata; Zalabéri Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola; Zalabér; felkészítő tanár: Cseh Németh László

Különdíj – Baranyi Boglárka: Hunyadi János arcképe; Pomázi Mátyás Király Általános Iskola; Pomáz; felkészítő tanár: Lázárné Könczöl Fruzsina

Különdíj – Kovács Klaudia (cím nélkül); Móricz Zsigmond Általános Iskola és Gimnázium; Tiszakécske; felkészítő tanár: Lázárné Kőrösi Anett

Különdíj – Kemenyás Szabina: A Magyar Korona; Beregszászi 4.Sz. Kossuth Lajos Középiskola; Beregszász; felkészítő tanár: Szabó Margit

Különdíj – Dzsumelyá Margárita: Szép magyar kislány; Ungvári Gyermek Művészeti Iskola; Ungvár; felkészítő tanár: Szidoruk Alexszánder

Különdíj – Kota Debóra Antigoné: Gróf Esterházy János családi címere; Beregszászi 4.Sz. Kossuth Lajos Középiskola; Beregszász; felkészítő tanár: Szabó Margit

 5. Korcsoport (általános iskola VII-VIII. osztály)

I. hely – Lázár Katalin: Hunyadi János portré; Pomázi Mátyás Király Általános Iskola; Pomáz; felkészítő tanár: Lázárné Könczöl Fruzsina

II. hely – Egyed Anita: Nándorfehérvár ostroma; Fülöp Áron Általános Iskola; Felsőboldogfalva; felkészítő tanár: Vajda Emőke

III. hely – Baski Bella: Hunyadi János, ahogy én látom; Szent János Katolikus Általános Iskola, Dabas-Sári; felkészítő tanár: Dr. Kissné Jankovics Rozália

Különdíj – Žigo Boglárka: Gróf Esterházy János; Kossányi József Alapiskola és Óvoda; Szentpéter; felkészítő tanár: Pócsa Ágnes

Különdíj – Gyarmati Eszter: Márton Áron; Aelia Sabina AMI; Budapest; felkészítő tanár: Kovács Viki

Különdíj – Tiborc Míra: Márton Áron püspök úr; Váci Mihály Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola; Szombathely; felkészítő tanár: Vörös Lívia

Különdíj – Csajbók Kiara: Hit, Remény, Szeretet; Magiszter Óvoda, Általános Iskola, Középiskola, Szakképző Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola Fényes Adolf Szolnoki Tagintézmény; Szolnok; felkészítő tanár: Tóthné Páncsics Edina

Különdíj – Bátori Alexandra: Bethlen Gábor; Tiszakeresztúri Oktatási-Nevelési Központ; Tiszakeresztúr; felkészítő tanár: Varga Lyuba

Különdíj – Busai Alexandra: Gróf Esterházy János; Balassagyarmati Balassi Bálint Gimnázium; Balassagyarmat

 6. Korcsoport (középiskola)

I. hely – Varga Viktória: Hajós Alfréd, a sokszínű egyéniség; Nyíregyházi Művészeti Szakgimnázium; Nyíregyháza; felkészítő tanár: Homoródi Éva

II. hely – Bukovsky Dorottya: Életképek; Kodály Zoltán Gimnázium; Galánta

III. hely – Magyari Ferenc: Török rémálom; Ady Endre Elméleti Líceum, Nagyvárad; felkészítő tanár: Czirják Enikő

Különdíj – Holló Blanka: Hunyadi kormányzóvá választása; Ady Endre Elméleti Líceum, Nagyvárad; felkészítő tanár: Czirják Enikő

Különdíj – Farkas Lajos: Hunyadi a lován; Mátészalkai Esze Tamás Gimnázium; Mátészalka; felkészítő tanár: Dienesné Szűcs Csilla

Különdíj – Matók Erika: Szarkofág; Magiszter Óvoda, Általános Iskola, Középiskola, Szakképző Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola Fényes Adolf Szolnoki Tagintézmény; Szolnok; felkészítő tanár: Tóthné Páncsics Edina

Különdíj – Szalai Zsuzsi: Hitében él a nemzet; Magiszter Óvoda, Általános Iskola, Középiskola, Szakképző Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola Fényes Adolf Szolnoki Tagintézmény; Szolnok; felkészítő tanár: Tóthné Páncsics Edina

Különdíj – Bódi Nikolett: Úszás – Hajós Alfréd emlékére; Magiszter Óvoda, Általános Iskola, Középiskola, Szakképző Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola Fényes Adolf Szolnoki Tagintézmény; Szolnok; felkészítő tanár: Tóthné Páncsics Edina

 7. Korcsoport (egyetem/főiskola)

Különdíj – Vonza Fanni Adrienn: A magyar delfin és az Aranybika; Debreceni Egyetem; Debrecen

Különdíj – Fülöp Orsolya Blanka: Egy Korona, közös múlt; Brnói Műszaki Egyetem (Vysoké učení technické v Brně); Brno

Különdíj – Lengyel Renáta: Őseink; Pécsi Tudomány Egyetem Művészeti Kar; Pécs; felkészítő tanár: Tóthné Páncsics Edina

Tanulásban akadályozott és korlátozott cselekvőképességű különdíjasok

Tóth Ivett (cím nélkül); Komlói Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény Pécsváradi Tagintézménye; Pécsvárad; felkészítő tanár: Bayer Zoltánné

Lakos Gábor Olivér: A nemzet; ELTE Bárczi Gusztáv Gyakorló Általános Iskola és Gyógypedagógiai Módszertani Központ, Budapest; felkészítő tanár: Pipó Angelika Ildikó

Szász Csilla: Korona, Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskola; Székelyvarság; felkészítő tanár: Vass Mária-Magdolna

Kolompár Ferenc: Jánoshalma ünnepi díszben; Bajai Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény; Baja; felkészítő tanár: Magyar Ágnes

Csiha Norbert Gyula: Sej, a mi lobogónkat fényes szelek fújják!; Bajai Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény; Baja; felkészítő tanár: Magyar Ágnes

Kalmár Sándor: Tavasz legszebb ünnepén; Bajai Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény; Baja; felkészítő tanár: Magyar Ágnes

Borcs Bálint: Ünnep a vészben; Bajai Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény; Baja; felkészítő tanár: Magyar Ágnes

 Diaszpórában élő különdíjasok

Pawley Stephen: Magyar napnyugta; Hungarian School Sydney; Sydney; felkészítő: Pawley Erika

Kondor-Le Lili: HUnicorn; Charles Weston School, Coombs

Budai Toma: Látható az Isten; Hungarian School Sydney, Sydney; felkészítő tanár: Budai Nóra

Vacariu Erika: A magyar kislány honvágya; Miami Vasárnapi Iskola; Miami

Sattler Dávid: A nándorfehérvári diadal; Burghauseni Magyar Iskola és Óvoda, Burghausen; felkészítő tanár: Incze Izabella

Laczó Zsófia: Erő, hűség, remény; Európai Iskola Uccle; Brüsszel, felkészítő: Dávid Ágota

Henter Anna Laura: "Azhol..."; Canterbury Christ Church University; Canterbury

 

ESSZÉPÁLYÁZAT

 

1. Korcsoport (általános iskola VII-VIII. osztály)

I. hely – Pék Zalán: Hunyadi János apródja voltam; Stevan Sremac Általános Iskola; Zenta; felkészítő tanár: P. Domonkos Ibolya

II. hely – Kurmai Kornél: Én, a zászló; Beregszászi 10.számú Középiskola; Beregszász; felkészítő: Kurmai-Ráti Szilvia

III. hely – Tusoni Vilma: Hunyadi János és a huszita harcmodor; Báthory István Elméleti Líceum; Kolozsvár; felkészítő tanár: Wolf Ágnes Kinga

Különdíj – Antal Emilia: Márton Áron; Dani Gergely Általános Iskola; Gyimes; felkészítő tanár: Imre Ema

Különdíj – Papp Csilla: Hajós Alfréd "A magyar delfin"; Debreceni Petőfi Sándor Általános Iskola, Debrecen; felkészítő tanár: Bertókné Gyarmati Györgyi

2. Korcsoport (középiskola)

I. hely – Duda Dániel: A történelem mezején; Kecskeméti Piarista Gimnázium, Kecskemét; felkészítő tanár: Tősér Anna

II. hely – Bara Gabriella: Egy zászló emlékiratai; Ungvári 10. Számú Dayka Gábor Magyar Tannyelvű Középiskola, Ungvár; felkészítő tanár: Simon-Árpa Zsuzsanna

III. hely – MEGOSZTOTT:

Frigula Bianka: Báthory István erdélyi fejedelem; Vámbéry Ármin Alapiskola, Dunaszerdahely

Szűcs Hanna: Fekete Holló;  - , Kecskemét

Különdíj – Boros-Örs Jácint: A magyar zászló és Báthory István; Colegiul Național "Iosif Vulcan"; Nagyvárad

Különdíj – Borgátó Jázmin -Szofia: Gróf Esterházy barátja voltam; Tiszabökényi Általános Iskola; Tiszabökény

Különdíj – Bóna Sára: "Légy mindig jó magyar, fiam, és emberséges ember"; Szondy György Gimnázium; Ipolyság; felkészítő tanár: Petrezsil Noémi

 3. Korcsoport (egyetem/főiskola)

I. hely – Zágonyi Markó Tamás: "Én itthon maradok"; Debreceni Református Hittudományi Egyetem; Debrecen

II. hely – Oláh Krisztina: Perben az örökkévalósággal; Pázmány Péter Katolikus Tudományegyetem; Budapest

III. hely – MEGOSZTOTT:

Falatovics Ádám: Élned, halnod kell; Testnevelési Egyetem; Budapest

Máté Anna-Bella: Összetartozás más szemmel; Kolozsvári Protestáns Teológiai Intézet; Kolozsvár

Különdíj – Tóth Krisztián: Mint délceg fenyő, úgy bírta a történelem viharainak széllökéseit; Babeș-Bolyai Tudományegyetem; Kolozsvár - doktori iskola; Kolozsvár

Különdíj – Nagy Barbara: Legendás hősünk, a magyar törökverő életútja; Budapesti Corvinus Egyetem, Budapest

Különdíj – Schuminszky Nándor: Magyar jelképek a Nemzetközi Űrállomáson (71 éves pályázó)

 

Ünnepi rajz- és esszépályázat
Pályázati kiírás
Szakmai zsűrizés
In memoriam Jankovics Marcell
Díjazottak
Zászlók, ha lengenek… című rajz- és esszépályázat díjnyertes esszéi
BELÉPÉS REGISZTRÁCIÓ
Impresszum, Adatvédelmi tájékoztató, Nyitóoldal, Kapcsolat, Bemutatkozás, Oldaltérkép, Szakmai tevékenység, Hírek, Fotógaléria, Közérdekű adatok

Minden jog fenntartva. Nemzetstratégiai Kutatóintézet © 2024