Széchenyi 2020 – Befektetés a jövőbe
akadálymentes
keresés
HUN ENG
Nyitóoldal
Nyitóoldal Bemutatkozás Szakmai tevékenység Kárpát-haza statisztikák Hírek Fotó- és videógaléria A Kárpát-haza Őrei Rajz- és esszépályázat
Nyitóoldal >  EFOP-1.12.1-17-2017-00003 - Határon átnyúló foglalkoztatási ...

EFOP-1.12.1-17-2017-00003 - Határon átnyúló foglalkoztatási modellek kidolgozása, mintaprogramok kísérleti megvalósítása

Ahhoz, hogy a Kárpát-medence magyarlakta régiói, helyi és makroregionális közösségei gazdaságilag megerősödjenek és javuljanak önellátási esélyeik, a foglalkoztatás terén olyan eszközök, módszerek alkalmazására van szükség, amelyek képesek új szemszögből megközelítve, határokon átívelően hasznosítani a regionális munkaerőpiac és gazdaság erőforrásait. A határon átnyúló foglalkoztatás erősítése érdekében szükséges feltárni Magyarország határon túli foglalkoztatási kapcsolatait a Kárpát-medencében. A helyzetfeltárás során kiemelt figyelmet fordítunk a határon átívelő foglalkoztatás terén működő jó gyakorlatok gyűjtésére, azok adaptálhatóságának vizsgálatára, valamint a vizsgálat eredményeire alapozott új modellek kidolgozására, kísérleti megvalósítására. A határon átnyúló foglalkoztatási modelleket és kísérleti mintaprogramokat szélesebb közönség számára bemutatjuk, valamint ezek népszerűsítése érdekében széles körű marketing és kommunikációs tevékenységet végzünk.

Elvégzendő résztevékenységek:

A határon átnyúló foglalkoztatási modellek kidolgozását, mintaprogram(-ok) kísérleti megvalósítását segítő szakmai hálózat kialakítása és működtetése.

  1. Jó gyakorlatok gyűjtése, szakértői elemzése
  2. Az adaptálható modellek kidolgozása, javaslattétel a mintaprogram(ok)ra.
  3. Mintaprogramok alkalmazásához szükséges szakmai anyagok, segédletek, útmutatók kidolgozása.
  4. Mintaprogram(ok) kísérleti működtetése
  5. A témához kapcsolódó tanulmányok készítése
  6. A foglalkoztatási modellt/mintaprogramo(ka)t bemutató kisfilm, élményfilm elkészítése

Mivel a tervezett résztevékenységek közül némelyik speciális tudást és szakismeretet igényel, illetve olyan, már meglévő korábbi vizsgálatok adatbázisaira, felhalmozott tudására kell épüljön, amelyek az NSKI-ban nincsenek vagy nem feltétlenül vannak meg, ezért bizonyos résztevékenységekhez kapcsolódó vizsgálatokat, kutatási tevékenységeket külső szolgáltató által vennénk igénybe.

 

A projekttevékenység eredményei

Hírek
2025. április 9.
Stratégiai megállapodás a Pécsi Tudományegyetem és a Nemzetstratégiai Kutatóintézet között

2025. április 3-án, Pécsen stratégiai együttműködési megállapodást írt alá a Pécsi Tudományegyetem és a Nemzetstratégiai Kutatóintézet. Az eseményre a Diaszpóra 2025 – Revitalizáció elnevezésű konferencia keretében került sor.


2025. március 13.
Határon átnyúló tervezési együttműködés a négyhatár térségben – A Planning4U projektnyitó rendezvénye Nyíregyházán

Március 7-én, Nyíregyházán tartotta az Interreg VI-A NEXT Magyarország–Szlovákia–Románia–Ukrajna 2021–2027 Program társfinanszírozásával megvalósuló projektjének (HUSKROUA/23/RS/3.1/037) indító rendezvényét a Nemzetstratégiai Kutatóintézet. A Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Önkormányzat, a Tisza Korlátolt Felelősségű Európai Területi Társulás, a Szatmár Megyei Közösségi Fejlesztési Társulás és a Kárpátaljai Határmenti Önkormányzatok Társulásának partneri szerepvállalásával megvalósuló, A magyar-román-ukrán határtérség helyi közösségeinek együttműködése a közös fejlesztési tervezés, kapacitás- és partnerségépítés érdekében címet viselő projekt 2025. január 1-jén vette kezdetét.


2025. március 13.
Katasztrófavédelmi együttműködés a „négyhatár” régióban – A PRE_SAFE projektnyitó rendezvénye Nyíregyházán

A Nemzetstratégiai Kutatóintézet 2025. március 7-én rendezte meg az Együttműködés a jobb felkészültség és a határokon átnyúló katasztrófa-megelőzés érdekében című projekt – sajtótájékoztatóval egybekötött – ünnepélyes nyitó rendezvényét Nyíregyházán, a Vármegyeházán. Az Interreg VI-A NEXT HUSKROUA Program keretében, az Európai Unió társfinanszírozásával – 2025. január 1. és 2026. december 31. között – megvalósuló projekt elsődleges célja, hogy megerősítse és professzionálisabbá tegye az önkéntes katasztrófavédelmi szervezetek közötti – határokon átívelő – együttműködést, s ezáltal hozzájáruljon a lakosság, a közösségi infrastruktúra, valamint az épített és természeti környezet védelméhez a térségben.


összes hír >>
Impresszum Adatvédelmi tájékoztató
Nyitóoldal Kapcsolat
Bemutatkozás Oldaltérkép
Szakmai tevékenység Hírek
Fotógaléria Közérdekű adatok
Közadatkereső.hu