A regisztrációk, valamint a YouTube csatornára való csatlakozások száma alapján tudható, hogy a programban közel 400 ezer magyar vett részt a világ minden részéből, közel 1000 helyszín bekapcsolódásával.
2014. január 23-án a Sorsoló Bizottság kihirdette a 2015. évi Együtt Szaval a Nemzet program színhelyét. A több száz regisztrációt tartalmazó sorsolás nyertese a Táncsics Mihály Tehetséggondozó Gimnázium, Szakközépiskola, Általános Iskola és Kollégium (5900 Orosháza Táncsics u. 2-4.) lett, ilyen módon a 2015. évi rendezvény Orosházán január 22-én 10 órakor veszi kezdetét, amikor valamennyi hazai és külhoni magyar nyelvű iskolában egy időben csendül fel a HIMNUSZ, majd ezt követően a SZÓZAT.
A Google által felajánlott legújabb internetes technológiával, egyszerű helyi informatikai technikai feltételek mellett ismételten a YouTube brand-csatornán keresztül valósul meg a program: az erre létrehozott felületre korlátlan számban jelentkezhetnek fel a világ minden pontjáról általános és középiskolák 2015. január 22-én 8-10 óra között. Az együtt szavalás élő-egyenes internetes felvétellel történik Jordán Tamás színházigazgató, ötletgazda vezénylete mellett.
A „fő képernyőn” a vezénylésnek helyet adó iskola valamint annak diákjai jelennek meg a nemzeti szavalást irányító Jordán Tamással.
Az Együtt szaval a Nemzet YouTube csatornáján ismételten a felcsatlakozó iskolák jelennek meg, akik a „vezénylés színhelyével” együtt, azzal párhuzamosan szavalják el a Himnuszt, majd azt követően a Szózatot.
2015. január 22-től 2015. április 11-ig, azaz a Magyar Költészet Napjáig a magyar és a külhoni iskolai közösségeknek ismételten lehetőségük lesz arra, hogy az irodalmi brand-csatornára további szavalatokat töltsenek fel, amelyek közül Bíráló Bizottság választja ki a legjobbakat és ítéli oda a szponzori felajánlásból származó díjakat.
Az elmúlt évben 10 iskola, illetve szavaló közösség vehette át a díjakat a Magyar Nemzeti Múzeumban megtartott ünnepi rendezvényünkön. A Magyar Kultúra Napjának méltó megünneplése mellett kiemelt célunk, hogy az általános és középiskolákban minél nagyobb számban jöjjenek létre azok a helyi internetes kulturális TV csatornák, amelyek elektronikus úton bemutathatóvá teszik a hazai és határon túli kulturális értékeket. Erre jó példaként szolgálnak az elmúlt évben az iskolai brand-csatornákon közzé tett iskolai szavalások, színházi előadások, képzőművészeti alkotások, kulturális rendezvények kép- és videó dokumentumai.
Az elmúlt évben a rendezvény sikeres megvalósításában közreműködő szervezetek:
-
Miniszterelnökség
-
Emberi Erőforrások Minisztériuma Köznevelésért Felelős Államtitkársága
-
Nemzetstratégiai Kutatóintézet
-
Klebelsberg Intézményfenntartó Központ
-
MTVA Médiaszolgáltatás-Támogató és Vagyonkezelő Alap
-
Weöres Sándor Színház és Weöres Sándor Asztaltársaság Szombathely
-
Google
-
Települési Önkormányzatok Országos Szövetsége
-
Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium Nemzetpolitikai Államtitkárság
-
Carpathia Nemzeti Kreatív Gazdaságfejlesztő és Innovációs Kft.