Ferdics Béla a pozsonyi Képzőművészeti Főiskola üvegszakán tanult, később Budapesten a Magyar Iparművészeti Főiskola Szilikátipari Tanszékén volt vendéghallgató. Két évig Dunaszerdahelyen a Csallóközi Múzeum restaurátoraként tevékenykedett, majd a Szlovákiai Magyar Képzőművészek Társaságának, illetve a Magyar Alkotóművészek Országos Egyesületének is tagja lett.
Fő művészeti irányvonalát az üvegművészet, a fény és a színek világában rejlő lehetőségek egyedi kihasználása jellemzi. Sajátos módon ötvözi az üveget fával, fémmel és kővel, mintegy új jelentést adva ezen anyagoknak, így mutatva meg az üveg változatos arcát.
Szász Jenő a tárlat megnyitó rendezvényén köszöntötte a születésnapját nemrég ünneplő művészt, majd megjegyezte, hogy a Kárpát-haza Galéria működésének negyedik évét zárta, így tulajdonképpen a rendezvénysorozatnak is születésnapja van. Az NSKI elnöke elmondta továbbá, hogy Ferdics Béla műveinek jellemző vonása az anyagok és kivitelezési technikák ötvözése, ahogy a kiállítás is annak ötvözése, hogy bár sokan sokfélék lehetünk, végső soron mégis megtaláljuk a fényt. Ez Advent idején különösen fontos – szögezte le Szász Jenő.
Szabó Ottó festőművész elmondása szerint Ferdics Béla egy mai alkotó, akinek művészetében soha nem a végcél és az összegzés a lényeg, hanem mindig az út, amelyen éppen jár. A grafikai, illetve üvegművészeten túl térinstallációkkal és akciófestészettel is foglalkozik, de bármihez nyúl, mindig felismerhető művészete, mivel az egyedi, csak rá jellemző – hangsúlyozta beszédében a kassai ROVÁS Akadémia elnöke.