Az idei kiírásban az volt afeladat az volt, hogy az egyetemistákból álló 2-3 fős csapatok sikeres foglalkoztatási jó gyakorlatokat mutassanak be valamely periférikus térséghez vagy településhez kapcsolódóan, valamint a sikeresnek tartott kezdeményezés továbbfejlesztésére, illetve más térségekben történő adaptációjára vonatkozó javaslatrendszert is dolgozzanak ki.
A magas színvonalon elkészített pályamunkákat Dr. Lipták Katalin, egyetemi docens a Miskolci Egyetemről és Schwarcz Gyöngyi, tudományos főmunkatárs a Nemzetstratégiai Kutatóintézettől, értékelték.
Első helyezést a Miskolci Egyetemet képviselve Horváth Kata és Kertész Bence érték el „Komlóska a Vidéki brand építés élén” című pályaművükkel, felkészítő tanáruk Süveges Gábor volt. Második helyen szintén a Miskolci Egyetem Süveges Gábor által felkészített csapata végzett. Dombi Márton és Zsiga Bianka „Szegilong és a közfoglalkoztatás jövője” címmel készítette el dolgozatát. Harmadik a Corvinus Egyetem csapata lett: a Forman Balázs által felkészített trió, Deichler Boldizsár, Marlyin Csenge és Nagy Márta „Tatárszentgyörgy foglalkoztatási programja” című esettanulmányukkal érdemelték ki az elismerést. A nyertes pályamunkákat készítő csapatok könyv-utalványokban részesültek.
Ismételten bebizonyosodott, hogy a G. Fekete Éva esettanulmány-készítő verseny kiváló fóruma a közös gondolkodásnak, szakmai együttműködésnek, kutatási eredmények és tapasztalatok cseréjének, valamint tehetséges ifjú kutatók felfedezésének. A Nemzetstratégiai Kutatóintézet a jövőben is részt kíván venni a találkozók szervezésében, lebonyolításában, elősegítve ezzel további gyümölcsöző eredmények és kapcsolatok létrejöttét.