akadálymentes
keresés
HUN ENG
Nyitóoldal
Nyitóoldal Bemutatkozás Szakmai tevékenység Kárpát-haza statisztikák Hírek Fotó- és videógaléria A Kárpát-haza Őrei Rajz- és esszépályázat
Nyitóoldal > Hírarchívum > G. Fekete Éva Esettanulmány Verseny 

G. Fekete Éva Esettanulmány Verseny

Kilencedik alkalommal rendezték meg december 4-én, Miskolcon a G. Fekete Éva Professzor Asszony munkásságának emlékét őrző esettanulmány-készítő versenyt, amelybe a hagyományokhoz híven intézetünk ismét – immár hatodik alkalommal – bekapcsolódott. A versenyt a Miskolci Egyetem Világ- és Regionális Gazdaságtan Intézete, az MTA-MAB Regionális Fejlesztési Munkabizottsága, az Észak-magyarországi Regionális Kutatásokért Alapítvány és a Nemzetstratégiai Kutatóintézet közösen hirdette meg.

Az idei kiírásban az volt afeladat az volt, hogy az egyetemistákból álló 2-3 fős csapatok sikeres foglalkoztatási jó gyakorlatokat mutassanak be valamely periférikus térséghez vagy településhez kapcsolódóan, valamint a sikeresnek tartott kezdeményezés továbbfejlesztésére, illetve más térségekben történő adaptációjára vonatkozó javaslatrendszert is dolgozzanak ki.

A magas színvonalon elkészített pályamunkákat Dr. Lipták Katalin, egyetemi docens a Miskolci Egyetemről és Schwarcz Gyöngyi, tudományos főmunkatárs a Nemzetstratégiai Kutatóintézettől, értékelték.

Első helyezést a Miskolci Egyetemet képviselve Horváth Kata és Kertész Bence érték el „Komlóska a Vidéki brand építés élén” című pályaművükkel, felkészítő tanáruk Süveges Gábor volt. Második helyen szintén a Miskolci Egyetem Süveges Gábor által felkészített csapata végzett. Dombi Márton és Zsiga Bianka „Szegilong és a közfoglalkoztatás jövője” címmel készítette el dolgozatát. Harmadik a Corvinus Egyetem csapata lett: a Forman Balázs által felkészített trió, Deichler Boldizsár, Marlyin Csenge és Nagy Márta „Tatárszentgyörgy foglalkoztatási programja” című esettanulmányukkal érdemelték ki az elismerést. A nyertes pályamunkákat készítő csapatok könyv-utalványokban részesültek.

Ismételten bebizonyosodott, hogy a G. Fekete Éva esettanulmány-készítő verseny kiváló fóruma a közös gondolkodásnak, szakmai együttműködésnek, kutatási eredmények és tapasztalatok cseréjének, valamint tehetséges ifjú kutatók felfedezésének. A Nemzetstratégiai Kutatóintézet a jövőben is részt kíván venni a találkozók szervezésében, lebonyolításában, elősegítve ezzel további gyümölcsöző eredmények és kapcsolatok létrejöttét.

Hírek
2025. április 9.
Stratégiai megállapodás a Pécsi Tudományegyetem és a Nemzetstratégiai Kutatóintézet között

2025. április 3-án, Pécsen stratégiai együttműködési megállapodást írt alá a Pécsi Tudományegyetem és a Nemzetstratégiai Kutatóintézet. Az eseményre a Diaszpóra 2025 – Revitalizáció elnevezésű konferencia keretében került sor.


2025. március 13.
Határon átnyúló tervezési együttműködés a négyhatár térségben – A Planning4U projektnyitó rendezvénye Nyíregyházán

Március 7-én, Nyíregyházán tartotta az Interreg VI-A NEXT Magyarország–Szlovákia–Románia–Ukrajna 2021–2027 Program társfinanszírozásával megvalósuló projektjének (HUSKROUA/23/RS/3.1/037) indító rendezvényét a Nemzetstratégiai Kutatóintézet. A Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Önkormányzat, a Tisza Korlátolt Felelősségű Európai Területi Társulás, a Szatmár Megyei Közösségi Fejlesztési Társulás és a Kárpátaljai Határmenti Önkormányzatok Társulásának partneri szerepvállalásával megvalósuló, A magyar-román-ukrán határtérség helyi közösségeinek együttműködése a közös fejlesztési tervezés, kapacitás- és partnerségépítés érdekében címet viselő projekt 2025. január 1-jén vette kezdetét.


2025. március 13.
Katasztrófavédelmi együttműködés a „négyhatár” régióban – A PRE_SAFE projektnyitó rendezvénye Nyíregyházán

A Nemzetstratégiai Kutatóintézet 2025. március 7-én rendezte meg az Együttműködés a jobb felkészültség és a határokon átnyúló katasztrófa-megelőzés érdekében című projekt – sajtótájékoztatóval egybekötött – ünnepélyes nyitó rendezvényét Nyíregyházán, a Vármegyeházán. Az Interreg VI-A NEXT HUSKROUA Program keretében, az Európai Unió társfinanszírozásával – 2025. január 1. és 2026. december 31. között – megvalósuló projekt elsődleges célja, hogy megerősítse és professzionálisabbá tegye az önkéntes katasztrófavédelmi szervezetek közötti – határokon átívelő – együttműködést, s ezáltal hozzájáruljon a lakosság, a közösségi infrastruktúra, valamint az épített és természeti környezet védelméhez a térségben.


összes hír >>
Impresszum Adatvédelmi tájékoztató
Nyitóoldal Kapcsolat
Bemutatkozás Oldaltérkép
Szakmai tevékenység Hírek
Fotógaléria Közérdekű adatok
Közadatkereső.hu