akadálymentes
keresés
HUN ENG
Nyitóoldal
Nyitóoldal Bemutatkozás Szakmai tevékenység Kárpát-haza statisztikák Hírek Fotó- és videógaléria A Kárpát-haza Őrei Rajz- és esszépályázat
Nyitóoldal > Hírarchívum > Gyógynövényes szakmai műhelymunka Zánkán 

Gyógynövényes szakmai műhelymunka Zánkán

Az INTERREG V-A Szlovákia-Magyarország Együttműködési Program keretein belül ismét a zánkai Gyógynövény-völgy Látogató- és Oktatóközpontban került sor szakmai műhelymunkára a gyógynövényipar szereplői és az érdeklődő közönség részvételével október 5-én.

Egy gyógy- és fűszernövényeket felvonultató reggelit követően Takács Tamás, a központot üzemeltető SF Alapítvány kurátora tartott előadást a gyógynövények termesztésének, gyűjtésének helyes módjaival, valamint gyógyhatásuk, felhasználásuk lehetőségeivel kapcsolatban.

Ezt követően az érdeklődők megtekinthették a 7000 m2-es gyógynövényes kertet, amely a Kárpát-medence teljes spektrumából ötszáz féle gyógynövényt vonultat fel. A gyógynövény ágyások mellett a kakukkfűvel beültetett relaxációs gyep, valamint a halastó nemcsak a tanulásra, de a kikapcsolódásra is alkalmassá teszi a kertet. A Látogatóközpont részét képezi a feldolgozó manufaktúra is, ahol az évszaknak megfelelő gyógynövények szárítását, majd tárolását végzik, amelyet szintén megtekinthettek a látogatók.

Ugrai András projektmenedzser szerint fontos a felhalmozott tudás egymással való megosztása és tapasztalatok cseréje, amely a Kárpát-medencei gyógynövényvertikumot jellemzi. Ennek részét képezik az oktatás jellegű tanulmányutak is, amelyeknek feladata felmérni a gyógynövény-gazdálkodás lehetőségeit, feltételrendszerét, turisztikai öko-lehetőségeit” – mondta el a projektmenedzser.

Hírek
2025. március 13.
Határon átnyúló tervezési együttműködés a négyhatár térségben – A Planning4U projektnyitó rendezvénye Nyíregyházán

Március 7-én, Nyíregyházán tartotta az Interreg VI-A NEXT Magyarország–Szlovákia–Románia–Ukrajna 2021–2027 Program társfinanszírozásával megvalósuló projektjének (HUSKROUA/23/RS/3.1/037) indító rendezvényét a Nemzetstratégiai Kutatóintézet. A Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Önkormányzat, a Tisza Korlátolt Felelősségű Európai Területi Társulás, a Szatmár Megyei Közösségi Fejlesztési Társulás és a Kárpátaljai Határmenti Önkormányzatok Társulásának partneri szerepvállalásával megvalósuló, A magyar-román-ukrán határtérség helyi közösségeinek együttműködése a közös fejlesztési tervezés, kapacitás- és partnerségépítés érdekében címet viselő projekt 2025. január 1-jén vette kezdetét.


2025. március 13.
Katasztrófavédelmi együttműködés a „négyhatár” régióban – A PRE_SAFE projektnyitó rendezvénye Nyíregyházán

A Nemzetstratégiai Kutatóintézet 2025. március 7-én rendezte meg az Együttműködés a jobb felkészültség és a határokon átnyúló katasztrófa-megelőzés érdekében című projekt – sajtótájékoztatóval egybekötött – ünnepélyes nyitó rendezvényét Nyíregyházán, a Vármegyeházán. Az Interreg VI-A NEXT HUSKROUA Program keretében, az Európai Unió társfinanszírozásával – 2025. január 1. és 2026. december 31. között – megvalósuló projekt elsődleges célja, hogy megerősítse és professzionálisabbá tegye az önkéntes katasztrófavédelmi szervezetek közötti – határokon átívelő – együttműködést, s ezáltal hozzájáruljon a lakosság, a közösségi infrastruktúra, valamint az épített és természeti környezet védelméhez a térségben.


2025. február 26.
Kutatási jelentés Torockóról

„Torockó bányászati és épített örökségének hatása az itt élők identitására, a település fejlődésére és a turizmusra” címmel megjelent a Nemzetstratégiai Kutatóintézet kutatási jelentése, melynek szerzője Dr. Tőzsér Anett, intézetünk munkatársa.


összes hír >>
Impresszum Adatvédelmi tájékoztató
Nyitóoldal Kapcsolat
Bemutatkozás Oldaltérkép
Szakmai tevékenység Hírek
Fotógaléria Közérdekű adatok
Közadatkereső.hu