A Miniszterelnökség Nemzetpolitikai Államtitkárságának jóvoltából a szervezethez került, a Magyar Jelenlét Házának elnevezett székház hivatalos megnyitójára már a Boldogasszony kiállítás keretei között bemutatott 55 kortárs magyar képzőművész Mária-alkotása között kerül sor.
Kovács Ágnes, a Rovás Akadémia igazgatója a kiállítás megnyitó rendezvényén elmondta, hogy a tárlat több oldalról világítja meg a Boldogasszony, azaz Szűz Mária és a magyarság kapcsolatát, ugyanakkor a Mária-kultusszal a magyar összetartozást is jelképezi az anyaországban, a külhonban, a szórványban és a diaszpórában élők között. „A tárlat mindezeken túl a jubileumi Mária-évben arra is ráirányítja a figyelmet, hogy a magyarság ismét a kereszténység védőbástyájává válhat” – jelentette ki.
Szász Jenő beszédében rámutatott, hogy Kassa egykor az Erdélyi Fejedelemséghez tartozott, illetve Bethlen Gábor erdélyi fejedelem itt tartotta ünnepi esküvőjét Brandenburgi Katalinnal. A Nemzetstratégiai Kutatóintézet elnöke szerint előbbi nemzetünk Kárpát-medencei egységére emlékeztet, míg az utóbbi Istennel való egységre. A Szűzanya személye pedig kapcsolat a nemzet, illetve Isten között – mutatott rá.
A megnyitón felszólalt Tóth Norbert, a kiállítás kurátora, aki kihangsúlyozta, hogy olyan kort élünk, melyben kiemelten nagy jelentőséget kell tulajdonítani a Mária-kultusznak. A Boldogasszony kiállítás egy teljes és kerek világba nyújt betekintést, melyben jelen van a magyarság Istenasszonya – mondta a kurátor.
Az MTVA tudósítása a következő linken érhető el:
https://www.mediaklikk.hu/video/kulturalis-hirado-2017-10-13-i-adas/