akadálymentes
keresés
HUN ENG
Nyitóoldal
Nyitóoldal Bemutatkozás Szakmai tevékenység Kárpát-haza statisztikák Hírek Fotó- és videógaléria A Kárpát-haza Őrei Rajz- és esszépályázat
Nyitóoldal > Hírarchívum > Környezet és Természetvédő Civil Szervezetek Országos ...

Környezet és Természetvédő Civil Szervezetek Országos Találkozója

A Nemzetstratégiai Kutatóintézet idén második alkalommal volt együttműködő partnere a Holocén Természetvédelmi Egyesület által szervezett Környezet és Természetvédő Civil Szervezetek XXVIII. Országos Találkozójának. A 2018. április 12-15. között - első alkalommal külhonban – megrendezett eseményre a Kolozs megyei Kalotaszentkirály-Zentelkén került sor.

A találkozón csaknem száz környezet- és természetvédő szervezet mintegy ötszáz tagja tanácskozik 19 szekcióban, három szakmai fórumon, és terepi foglalkozásokon - közölték a szervezők a péntek délutáni megnyitón.

V. Németh Zsolt, a Földművelésügyi Minisztérium környezetügyért, agrárfejlesztésért és hungarikumokért felelős államtitkára köszöntőjében a levegőszennyezés csökkentését nevezte a jövő egyik nagy feladatának. Hangoztatta: ahogy sikerült a dohányzást visszaszorítani, és ma már "barbárságnak" számít, ha valaki az asztalnál cigarettára gyújt, úgy meg lehet értetni az emberekkel azt is, hogy ne égessék el például a pillepalackot vagy az olajjal szennyezett vasúti talpfát. Az államtitkár rámutatott: a környezet megóvásához nem elég törvényeket hozni, hanem arra is kell figyelni, hogy ezeket a társadalom elfogadja.

Az államtitkár a legfontosabb feladatnak a biológiai sokféleség megőrzését nevezte. Az eredmények között említette, hogy Magyarországon az elmúlt időszakban növekedett a ragadozómadár-populáció, és a 2000 lakosnál nagyobb települések közművesítése következtében tisztultak a vizek. Hozzátette, hogy négy - korábban kipusztultnak hitt - szitakötőfajta jelent meg újra a Duna és mellékfolyói térségében.

A magyar kormány programjai között szólt a folyamatban levő zártkerti revitalizációs programról, amelynek keretében az önkormányzatoknak támogatást adnak útépítésre, villanyvezeték kiépítésére, kútfúrásra, vadkerítés kiépítésére.

Az államtitkár rendkívül fontosnak tartotta a most induló állami génmegőrző programot is. A magyar fajták génállományának a megőrzése állami feladat - jelentette ki.

A rendezvényt támogató Nemzetstratégiai Kutatóintézet főtanácsadója, Péti Márton arról beszélt, hogy a környezeti erőforrásokkal számolniuk kell azoknak is, akik a nemzetstratégiával foglalkoznak, így a környezetvédelem az intézet számára is fontos terület.

Vákár István, a Kolozs megyei önkormányzat alelnöke méltatta, hogy a megye legtisztábbnak nyilvánított településén rendezik a tanácskozást. Póka András-György, Kalotaszentkirály polgármestere pedig megköszönte, hogy a rendezvény által a faluturizmusáról híres kalotaszegi település immár a konferenciaturizmus térképére is felkerül.

Forrás: MTI

Hírek
2026. március 26.
Híd kelet felé – elindult a Bridge2EastCE nemzetközi együttműködési projekt

2026. március 24-én ünnepélyes keretek között került sor a(z) – Interreg Central Europe Program társfinanszírozásával megvalósuló – Bridge2EastCE nemzetközi projekt nyitórendezvényére Budapesten, a Nemzetstratégiai Kutatóintézet székházában. A „kick-off” eseményen hazai és nemzetközi partnerek, szakpolitikai szereplők és tudományos intézmények képviselői vettek részt, jelezve a kezdeményezés széles körű támogatottságát és jelentőségét.


2026. március 25.
TOTUS TUUS – Teljesen a Tiéd!

Március 23-án, a Lengyel-Magyar Barátság Napján nyílt meg a székesfehérvári Szent István Király Múzeumban a széles nemzeti összefogással megvalósuló, Szent II. János Pál pápa életét és történelemre gyakorolt hatását bemutató tárlat.


2026. március 12.
A szecesszió mint turisztikai termék

Kutatási jelentés a Kárpát-medence szecessziós építészetéről


összes hír >>
Impresszum Adatvédelmi tájékoztató
Nyitóoldal Kapcsolat
Bemutatkozás Oldaltérkép
Szakmai tevékenység Hírek
Fotógaléria Közérdekű adatok
Közadatkereső.hu