A nyitónapon Dr. Polonkai Mária egyetemi docens, a Magyar Tehetségsegítő Szervezetek Szövetsége és a Magyar Tehetséggondozó Társaság alelnöke, Kónyáné Tóth Mária, a Suliszerviz Pedagógiai Intézet igazgatója, Molnár Csaba, a Suliszerviz Oktatási és Szakértői Iroda Kft. ügyvezetője, valamint Szász Jenő, a Nemzetstratégiai Kutatóintézet elnöke mondott köszöntőt.
A szakmai előadások sorát Prof. Dr. Bódis József, az Emberi Erőforrások Minisztériumának oktatásért felelős államtitkára nyitotta meg, Az oktatás feladata a XXI. században című előadásával, őt Schanda Tamás, az Innovációs és Technológiai Minisztériumának európai uniós fejlesztésekért felelős államtitkára követte Fejlesztések EU-s forrásokból című előadásával. Pölöskei Gáborné, az Innovációs és Technológiai Minisztérium Szakképzésért és Felnőttképzésért Felelős Helyettes Államtitkárság szakképzésért és felnőttképzésért felelős helyettes államtitkára Kihívások és válaszok a szakképzésben és a felnőttképzésben címmel, míg Dr. Beneda Attila, az EMMI családpolitikáért felelős helyettes államtitkára A család támogató szerepe a tanulók fejlesztésében címmel tartott előadást. A sort Maruzsa Zoltán, az EMMI köznevelésért felelős helyettes államtitkára „Új utak a változásban” című előadásával folytatta, őt követte Csépe Valéria professzor asszony „Intenció, implementáció, irányok Nat-tervezet 2.1.11.” címmel tartott előadásával, majd a naot Horváth Zita, az EMMI felsőoktatásért felelős helyettes államtitkára zárta.
A konferencia második és harmadik napján a digitalizáció, az oktatásfejlesztés, a tehetséggondozás, a digitális jólét, az okoskönyvek – és még sok minden más – került terítékre neves előadók közreműködésével.
Fotók: Kakuk Dániel