akadálymentes
keresés
HUN ENG
Nyitóoldal
Nyitóoldal Bemutatkozás Szakmai tevékenység Kárpát-haza statisztikák Hírek Fotó- és videógaléria A Kárpát-haza Őrei Rajz- és esszépályázat
Nyitóoldal > Hírarchívum > „Közös nyelvünk a tudás” – nyitókonferencia

„Közös nyelvünk a tudás” – nyitókonferencia

2018. június 1-jén és 2-án került megrendezésre az EFOP 3.10.1-17-2017-00002 számú, „Az oktatási struktúrák Kárpát-medencei makroregionális együttműködését támogató kutatások” című projekt nyitókonferenciája az MTA Agrártudományi Kutatóközpontában, a martonvásári Brunszvik-kastélyban.  

A rendezvényen elsőként Molnár György, a Nemzetstratégiai Kutatóintézet nemzeti integrációs és Kárpát-medencei hálózatfejlesztési igazgatója szólalt fel, betekintést nyújtva a projekt szakmai előéletébe, illetve az Intézet munkájába. Majd a rendezvény házigazdája, Dr. Szabó Tibor polgármester köszöntötte a résztvevőket.

Szász Jenő, a Nemzetstratégiai Kutatóintézet elnöke beszédében örömét fejezte ki, hogy a Kárpát-medence minden területéről összegyűltek a projekt témájának jeles szakértői, ezzel is szolgálva a nemzetegyesítést, valamint az Európai Uniós források határon átnyúló, magyar-magyar kapcsolatokat erősítő felhasználását. A szekció során felszólalt az Emberi Erőforrások Minisztériumának Felsőoktatásért Felelős Államtitkársága képviseletében dr. Rádli Katalin, Burus Siklódi Botond, a Romániai Magyar Pedagógusok Szövetségének elnöke, Gulyás Tibor, a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciájának elnöke, valamint Dr. Dubéczi Zoltán, a Magyar Rektori Konferencia főtitkára.

A második szekcióban szakmai előadások keretében ismertették a „Tematikus együttműködés erősítése a köznevelés és felsőoktatás terén a Kárpát-medence szomszédos országaival” című pályázati konstrukció projektjeinek részleteit. Elsőként Dr. Péti Márton, a Nemzetstratégiai Kutatóintézet projektjének szakmai vezetője ismertette a projekt alapjait, beavatkozási logikáját, részleteit. Őt követte Szabó Zsolt, az Oktatási Hivatal projektjének szakmai vezetője, majd Zámbó Emese, az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő kommunikációs vezetője, akik ismertették intézményeik projektjeinek szakmai részleteit.

A rendezvény további részében szakértői műhelymunkákra került sor a projekt egyes kutatási részterületeihez kapcsolódóan. Külön szekciót kapott a társadalmi-gazdasági kutatások, a közoktatás és a felsőoktatás. A társadalmi-gazdasági kutatások szekción belül külön idősávban tárgyalták a tömbkutatás részleteit.

Hírek
2025. március 13.
Határon átnyúló tervezési együttműködés a négyhatár térségben – A Planning4U projektnyitó rendezvénye Nyíregyházán

Március 7-én, Nyíregyházán tartotta az Interreg VI-A NEXT Magyarország–Szlovákia–Románia–Ukrajna 2021–2027 Program társfinanszírozásával megvalósuló projektjének (HUSKROUA/23/RS/3.1/037) indító rendezvényét a Nemzetstratégiai Kutatóintézet. A Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Önkormányzat, a Tisza Korlátolt Felelősségű Európai Területi Társulás, a Szatmár Megyei Közösségi Fejlesztési Társulás és a Kárpátaljai Határmenti Önkormányzatok Társulásának partneri szerepvállalásával megvalósuló, A magyar-román-ukrán határtérség helyi közösségeinek együttműködése a közös fejlesztési tervezés, kapacitás- és partnerségépítés érdekében címet viselő projekt 2025. január 1-jén vette kezdetét.


2025. március 13.
Katasztrófavédelmi együttműködés a „négyhatár” régióban – A PRE_SAFE projektnyitó rendezvénye Nyíregyházán

A Nemzetstratégiai Kutatóintézet 2025. március 7-én rendezte meg az Együttműködés a jobb felkészültség és a határokon átnyúló katasztrófa-megelőzés érdekében című projekt – sajtótájékoztatóval egybekötött – ünnepélyes nyitó rendezvényét Nyíregyházán, a Vármegyeházán. Az Interreg VI-A NEXT HUSKROUA Program keretében, az Európai Unió társfinanszírozásával – 2025. január 1. és 2026. december 31. között – megvalósuló projekt elsődleges célja, hogy megerősítse és professzionálisabbá tegye az önkéntes katasztrófavédelmi szervezetek közötti – határokon átívelő – együttműködést, s ezáltal hozzájáruljon a lakosság, a közösségi infrastruktúra, valamint az épített és természeti környezet védelméhez a térségben.


2025. február 26.
Kutatási jelentés Torockóról

„Torockó bányászati és épített örökségének hatása az itt élők identitására, a település fejlődésére és a turizmusra” címmel megjelent a Nemzetstratégiai Kutatóintézet kutatási jelentése, melynek szerzője Dr. Tőzsér Anett, intézetünk munkatársa.


összes hír >>
Impresszum Adatvédelmi tájékoztató
Nyitóoldal Kapcsolat
Bemutatkozás Oldaltérkép
Szakmai tevékenység Hírek
Fotógaléria Közérdekű adatok
Közadatkereső.hu