Első alkalommal történt meg, hogy a történelmi Magyarország határain túl jelenik meg a Boldogasszony kiállítás, hogy az örök barátság jegyében fogant lengyel és magyar nép kapcsolatán keresztül bizonyítsa Istenbe vetett hitünk egyetemességét.
Magyarország kormánya ezt az esztendőt annak a László lovagkirályunknak szenteli - trónra lépésének 940. és szentté avatásának 825. évfordulója alkalmából - aki lengyel földön látta meg a napvilágot és édesanyjától, II. Miciszlav király leányától annyira mély vallásos nevelést és lelkületet kapott, hogy képes volt a szentistváni keresztény örökséget Magyarországon megszilárdítani, amiért szentként tiszteli őt az egyetemes egyház.
Szász Jenő, a Nemzetstratégiai Kutatóintézet elnöke beszédében kiemelte: „Nemzeti jövőnk csak keresztény értékek alapján lehetséges. Így volt ez történelmünk korábbi eseményeinek idején, amikor nem csak mi, hanem Önök is, olykor egymást támogatva védtük saját országunkat és a teljes Nyugat-Európát tőlünk idegen népek és vallások áradata elől. Tesszük mindezt a hit és az ésszerűség jegyében, amit Szent II. János Pál pápánk úgy fejezett ki, hogy az embert egy olyan madárhoz hasonlította, amelynek két szárnya van – az egyik a fides – a hit ereje, a másik pedig a ratio – az értelem ereje. Csak a hit és ész adhat az embernek szárnyakat.”
A megnyitó ünnepségen – amelyen Angelika Korszynska-Górny művésznő magyarul és lengyelül énekelte el a Boldogasszony Anyánk régi magyar himnuszt - felszólalt még Körmendy Adrienne, Magyarország krakkói főkonzulja, Andrzej Józef Nowobilski, az Érseki Múzeum igazgatója, illetve Tóth Norbert, a kiállítás kurátora.
A kiállítás december 5-ig látogatható.