akadálymentes
keresés
HUN ENG
Nyitóoldal
Nyitóoldal Bemutatkozás Szakmai tevékenység Kárpát-haza statisztikák Hírek Fotó- és videógaléria A Kárpát-haza Őrei Rajz- és esszépályázat
Nyitóoldal > Hírarchívum > Megalakult a Székelyföldi TDM Szövetség

Megalakult a Székelyföldi TDM Szövetség

2015 október 16-án, Árkoson megalakult a székelyföldi turizmus fejlesztését támogató Pro Turismo Terrae Siculorum Szövetség.

A Nemzetstratégiai Kutatóintézet Magyar Megújulás és Gyarapodás Osztálya részt vett a szervezet kialakításának gondozásában, az előkészítő munkák szakmai támogatásában, illetve az újonnan megalakult szervezet működésének szakmai segítése érdekében jelenleg is végez egy szakmai kutatást, amelynek címe: Székelyföld turisztikai szervezeti rendszerének vizsgálata, a szervezetek sikerességi tényezőinek vizsgálata, javaslattétel a Székelyföldi TDM Szövetség működési-finanszírozási kereteire.

A Pro Turismo Terrae Siculorum Szövetség alapítói a székelyföldi, turizmusban érdekelt szervezetek: Gyergyószentmiklósért Turisztikai Egyesület, Nyárádmente Kistérségi Egyesület, Via Mariae Egyesület, Erdélyi Magyar Idegenvezetők Egyesülete, Székelyvarsági Turisztikai Egyesület, Sóvidék-Hegyalja Turisztikai Egyesület, Marosfőért Egyesület, Pro Szent Anna Egyesület, Kovászna Megye Turizmusáért Egyesület, AQUASIC Közösségek Közti Társulás, Versenyképesség fejlesztési Központ Egyesület, Felcsík Kistérségi Egyesület, Gyimesvölgyi Vendéglátók Egyesülete, Szovátafürdő Turisztikai Egyesület.

A Szövetség non-profit, független civil kezdeményezés, amely a már társult és a később csatlakozó, turizmusban érdekelt civil szervezetek önként vállalt együttműködésén alapszik.

A szervezet fő feladatainak tekinti Székelyföld egységes turisztikai desztinációként való megjelenítését, a székelyföldi turizmus fejlesztését, a társult szakmai és gazdasági szereplők versenyképességének növelését, érdekvédelmét.

A Szövetség 2016. évre tervezett tevékenységei kiterjednek a Székelyföld szintű turisztikai információ-adatbank létrehozására, a rendelkezésre álló IT háttér egységesítésére. A szervezet a már meglévő, térségszintű vonzerőleltárakat összesíti, a turisztikai információs irodák szakmai munkáját összehangolja, a belső kommunikációt Székelyföld egész területére kiterjeszti. A kommunikációs tevékenység erősítésére érdekében kapcsolatot tart a Kárpát-medencei és nemzetközi turisztikai szervezetekkel, részt vesz szakmai fórumokon. Munkájával segíti a székelyföldi Leader Akciócsoportok stratégiáinak kidolgozását, elősegítve ezáltal, hogy az egyes térségekben a turizmusfejlesztést érintő intézkedések szakmai támogatást kaphassanak. Szakmai- és turisztikai desztináció menedzsment képzéseket szervez a turisztikai információs irodák munkatársainak és a tagságnak. Közös, minden tag által elfogadott arculati kézikönyv kidolgozását indítja el és az arculati elemek egységes használatát elősegítő tájékoztatást biztosítja a tagoknak. Segíti a pályázati források felkutatását, a tervezett projektek/programok külső forrásból történő finanszírozásának biztosításához.

A Pro Turismo Tearrae Siculorum Szövetség munkáját 7 tagú igazgató tanács koordinálja, amelynek tagjai Prezsmer Fülöp (Gyimes), Tatár Attila (Gyergyószentmiklós), Dombora Lehel (Sepsiszentgyörgy), Csibi József (Felcsík), Kiss Zsófia - titkár (Szováta), Nagy Benedek - alelnök (Csíkszereda) és Pál Zoltán - elnök (Korond).

A cenzor Szentes Csaba, az etikai szakmai erkölcsi bizottság tagjai: Horváth Alpár, Antal Zoltán és Roxana Niculescu. 

Hírek
2026. március 26.
Híd kelet felé – elindult a Bridge2EastCE nemzetközi együttműködési projekt

2026. március 24-én ünnepélyes keretek között került sor a(z) – Interreg Central Europe Program társfinanszírozásával megvalósuló – Bridge2EastCE nemzetközi projekt nyitórendezvényére Budapesten, a Nemzetstratégiai Kutatóintézet székházában. A „kick-off” eseményen hazai és nemzetközi partnerek, szakpolitikai szereplők és tudományos intézmények képviselői vettek részt, jelezve a kezdeményezés széles körű támogatottságát és jelentőségét.


2026. március 25.
TOTUS TUUS – Teljesen a Tiéd!

Március 23-án, a Lengyel-Magyar Barátság Napján nyílt meg a székesfehérvári Szent István Király Múzeumban a széles nemzeti összefogással megvalósuló, Szent II. János Pál pápa életét és történelemre gyakorolt hatását bemutató tárlat.


2026. március 12.
A szecesszió mint turisztikai termék

Kutatási jelentés a Kárpát-medence szecessziós építészetéről


összes hír >>
Impresszum Adatvédelmi tájékoztató
Nyitóoldal Kapcsolat
Bemutatkozás Oldaltérkép
Szakmai tevékenység Hírek
Fotógaléria Közérdekű adatok
Közadatkereső.hu