akadálymentes
keresés
HUN ENG
Nyitóoldal
Nyitóoldal Bemutatkozás Szakmai tevékenység Kárpát-haza statisztikák Hírek Fotó- és videógaléria A Kárpát-haza Őrei Rajz- és esszépályázat
Nyitóoldal > Hírarchívum > Mintaoktatási projekt a székelyudvarhelyi Tamási Áron ...

Mintaoktatási projekt a székelyudvarhelyi Tamási Áron Gimnáziumban

A Nemzetstratégiai Kutatóintézet olvasatában a nemzet újraegyesítésének elengedhetetlen feltétele a Kárpát-medence egységes társadalmi térként való kezelése, ennek összes gazdasági, kulturális és oktatási vonatkozásaival egyetemben. 

A beregszászi 6-os számú általános iskola számítástechnikai osztályának felújítása folytatásaként hétfőn került átadásra – a tanárok és szülők jelenlétében - a székelyudvarhelyi Tamási Áron Gimnázium két mintaosztályterme. Egy nappal később, kedden a diákok is birtokba vehették az új bútorzatot és a felújított helyiségeket, valamint a minden igényt kielégítő, modern osztálytermeket és interaktív táblákat.

Az interaktív táblát tervezője, Tóth Zoltán mutatta be. Az eszköz egyik, görgethető része kerámiából készült, melyre krétával lehet írni, de hozzátartozik egy nagyobb felület is, amelyen filctollat kell használni, ráadásul mágnesezhető. A tananyag számítógéppel összekötött kivetítővel szemléltethető: a tábla érintőképernyővé válik, így kézzel is lehet rá rajzolni.

Tóth elmondta: ez a lehetőség lényeges a diákok oktatása szempontjából, hiszen így bármilyen feladat eredményét le lehet menteni a számítógép merevlemezére, ezáltal ellenőrizhetővé válik az órai tevékenység.

Farkas András, az iskola felújítását végző cég vezetője elmondta, három hét alatt kicserélték az ablakokat, ajtókat, a padlót, és a villanyhálózatot is felújították, valamint újrafestették a falakat. Nem csak a osztályteremben, az épület illemhelyiségeiben és a lépcsőházban is végeztek javításokat – fűzte hozzá. A bútorzatot állítható magasságú székekkel és asztalokkal, valamint korszerű öltözőszekrényekkel egészítették ki. A tanintézet Magyarországon használatos tankönyveket is kapott ajándékba.

Laczkó György, a tanintézet igazgatója megköszönte a magyar kormány és az NSKI támogatását. Szász Jenő, a Nemzetstratégiai Kutatóintézet elnöke kifejtette, az adomány annak a mintaprojektnek a része, melynek során a külhoni magyar oktatási körülményeket szeretnék felzárkóztatni az anyaországi mellé. „Ha a Kárpát-medence egy kulturális, gazdasági és szociális tér, akkor egy oktatási térnek is kell lennie” – fogalmazott.

Hírek
2025. április 9.
Stratégiai megállapodás a Pécsi Tudományegyetem és a Nemzetstratégiai Kutatóintézet között

2025. április 3-án, Pécsen stratégiai együttműködési megállapodást írt alá a Pécsi Tudományegyetem és a Nemzetstratégiai Kutatóintézet. Az eseményre a Diaszpóra 2025 – Revitalizáció elnevezésű konferencia keretében került sor.


2025. március 13.
Határon átnyúló tervezési együttműködés a négyhatár térségben – A Planning4U projektnyitó rendezvénye Nyíregyházán

Március 7-én, Nyíregyházán tartotta az Interreg VI-A NEXT Magyarország–Szlovákia–Románia–Ukrajna 2021–2027 Program társfinanszírozásával megvalósuló projektjének (HUSKROUA/23/RS/3.1/037) indító rendezvényét a Nemzetstratégiai Kutatóintézet. A Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Önkormányzat, a Tisza Korlátolt Felelősségű Európai Területi Társulás, a Szatmár Megyei Közösségi Fejlesztési Társulás és a Kárpátaljai Határmenti Önkormányzatok Társulásának partneri szerepvállalásával megvalósuló, A magyar-román-ukrán határtérség helyi közösségeinek együttműködése a közös fejlesztési tervezés, kapacitás- és partnerségépítés érdekében címet viselő projekt 2025. január 1-jén vette kezdetét.


2025. március 13.
Katasztrófavédelmi együttműködés a „négyhatár” régióban – A PRE_SAFE projektnyitó rendezvénye Nyíregyházán

A Nemzetstratégiai Kutatóintézet 2025. március 7-én rendezte meg az Együttműködés a jobb felkészültség és a határokon átnyúló katasztrófa-megelőzés érdekében című projekt – sajtótájékoztatóval egybekötött – ünnepélyes nyitó rendezvényét Nyíregyházán, a Vármegyeházán. Az Interreg VI-A NEXT HUSKROUA Program keretében, az Európai Unió társfinanszírozásával – 2025. január 1. és 2026. december 31. között – megvalósuló projekt elsődleges célja, hogy megerősítse és professzionálisabbá tegye az önkéntes katasztrófavédelmi szervezetek közötti – határokon átívelő – együttműködést, s ezáltal hozzájáruljon a lakosság, a közösségi infrastruktúra, valamint az épített és természeti környezet védelméhez a térségben.


összes hír >>
Impresszum Adatvédelmi tájékoztató
Nyitóoldal Kapcsolat
Bemutatkozás Oldaltérkép
Szakmai tevékenység Hírek
Fotógaléria Közérdekű adatok
Közadatkereső.hu