Tisztelt Szervezők és Zsűri!
Értesültünk az Önök által kiírt pályázatról, és nagy örömmel fogadtuk a választott tematikát. Mivel nekünk, az Anyaországról elválasztott térségeknek mindig szívügye a Trianoni döntéshozatal következménye, ezért késztetést éreztünk arra, hogy az adott lehetőség által hozzájáruljunk az összetartozás eszményéhez.
Mindamellett, hogy magával ragadott a témakör lelki vonzata – egy olyan igazi seb, amelyet száz év alatt nem sikerült begyógyítani -, jó alkalommal bizonyult, hiszen így lehetőségünk adatott arra, hogy nyomatékosítsuk a gyerekekben a nemzeti összetartozás fontosságát, az identitástudatot és az anyanyelvük létfontosságú erejét.
Mi, a Fogarassy Mihály Általános Gimnázium középső csoportos óvodásai vagyunk. Óvodánk Gyergyószentmiklóson, Hargita megyében, Székelyföldön, vagyis Erdélyben található, és büszkén vagyunk a történelmi Magyarország népének gyermekei.
Pályamunkánk alapját a piros, illetve a fekete színek képezik, ugyanis ezen alapszik az ősi székely zászló. Kollázsunkat Nagy-Magyarország térképe szerint alkottuk meg. A piros, fehér, zöld színeket nyomatékos okkal választottuk: önmagában mindenik a magyarok természeti kincse. A piros szín érzékeltetéséhez kalocsai paprikát használtunk, amely az Anyaországot illusztrálja. Fehér színhez a parajdi sót alkalmaztunk, mely Erdély híres ásványi kincse, a zöldet pedig fenyő ágacskákkal próbáltuk szimbolizálni, amely Erdély ősi erdőit illusztrálja.
Pályázaton részt vesz csoportunk tizenöt „mókusa”, akik mind nagy örömmel és odaadással alkottak:
- Bajna István 9. Sajgó Anna
- Bíró Ákos 10. Sánta Bella
- Bostenaru Álmos 11. Sára Ákos
- Csibi Imre 12. Szász Ivett
- Illyés Kósa Hanna 13. Szia Abigél
- Kémenes Zoltán 14. Szőcs Anna
- Keresztes Viktória 15. Vajasdi Csenge
- Páll Attila
A Mókus csoport óvodásainak tevékenységét irányította György Csilla és Vormair Zsófia óvodapedagógusok.
Gyergyószentmiklós,
2020.01.30.
Tisztelettel,
Mókus csoport és az óvónénik