| A Nemzeti Összetartozás Napja alkalmából tartott megemlékezést Tata Város Önkormányzata június 3-én és 4-én, határon túli magyar testvértelepüléseik, Szőgyén, Szováta és Magyarkanizsa képviselőinek részvételével. |
| Június 3-án, pénteken, a tatai Városháza dísztermében rendezett ankét a külhoni magyar ifjúság helyzetéről szólt. A programban először Bencsik János országgyűlési képviselő osztotta meg gondolatait, majd két előadást hallhattak az érdeklődők. Dr. Bali János, a Nemzetstratégiai Kutatóintézet Kutatási, Stratégiai és Koordinációs Igazgatóság igazgatója beszámolójában a határainkon túl élő magyar ifjúság helyzetével foglalkozó kutatásaik eredményeiről, Szász Jenő, az NSKI elnöke pedig az intézet működéséről és feladatairól tartott előadást. |