akadálymentes
keresés
HUN ENG
Nyitóoldal
Nyitóoldal Bemutatkozás Szakmai tevékenység Kárpát-haza statisztikák Hírek Fotó- és videógaléria A Kárpát-haza Őrei Rajz- és esszépályázat
Nyitóoldal > Hírarchívum > Nemzetközi konferencia az Európai Unió jövőjéről

Nemzetközi konferencia az Európai Unió jövőjéről

2014. május 9-én a Pázmány Péter Katolikus Egyetem adott otthont a Global Round Table és a Nemzetstratégiai Kutatóintézet közös, EU Quo Vadis? elnevezésű konferenciájának.

A részvevők között volt Martonyi János külügyminiszter, Dr Erhard Busek nyugalmazott osztrák alkancellár, Viscount Etienne Davignon, az Európai Bizottság nyugalmazott alelnöke, Vaira Vike-Freiberga professzor asszony, Litvánia volt elnöke, Ernst Ulrich von Weizsäcker, a Római Club társelnöke és Dr Gilbert Fayl professzor, a Global Round Table elnöke, valamint a vendéglátó egyetem rektora, Szuromi Szabolcs professzor.

A május 9-i budapesti konferencián a küszöbönálló Európai Parlamenti választások kapcsán az Európai Unió jövőjéről értekeztek a magyar és nemzetközi szakértők. A rendezvény célja egy olyan realisztikus EU-kép felállítása volt, amely bemutatja az unió nyújtotta előnyöket, számba veszi az uniós tagságból fakadó korlátokat, és irányt mutat a unió jövőjének.

A konferencián tartott megnyitó beszédében Szász Jenő, a Nemzetstratégiai Kutatóintézet elnöke kiemelte: 2004-ben a Magyarországon és a nem Magyarországon élő magyarok elvárásai között volt, hogy a XX. századi történelem igazságtalanságait orvosolni tudja majd az új európai berendezkedés, és a környező fiatal nemzetállamokban élő 3 millió magyar is gyarapodni tud majd a szülőföldjén.

A konferencia résztvevői javaslatokat fogalmaztak meg Európa leendő vezetői számára. Két dokumentumot készítettek: az egyik egy uniós polgárokhoz intézett figyelemfelhívás, mely a választásokon való akaratnyilvánítás fontosságáról szól; a másik dokumentum pedig konkrét javaslatokat tartalmaz az ősszel felálló Európai Parlament és Európai Bizottság leendő tagjainak.

A Global Round Table (GRT) egy olyan politikailag pártatlan kezdeményezés, amely kiemelt jelentőségű politikai, társadalmi kérdéseket vizsgál, annak érdekében, hogy a nemzetközi fórumok eredményeként születő javaslatok, üzenetek inputként szolgáljanak a döntéshozók számára.

Kapcsolódó dokumentumok
A konferencia résztvevőinek 2014 júniusában kiadott nyilatkozata
Hírek
2025. április 9.
Stratégiai megállapodás a Pécsi Tudományegyetem és a Nemzetstratégiai Kutatóintézet között

2025. április 3-án, Pécsen stratégiai együttműködési megállapodást írt alá a Pécsi Tudományegyetem és a Nemzetstratégiai Kutatóintézet. Az eseményre a Diaszpóra 2025 – Revitalizáció elnevezésű konferencia keretében került sor.


2025. március 13.
Határon átnyúló tervezési együttműködés a négyhatár térségben – A Planning4U projektnyitó rendezvénye Nyíregyházán

Március 7-én, Nyíregyházán tartotta az Interreg VI-A NEXT Magyarország–Szlovákia–Románia–Ukrajna 2021–2027 Program társfinanszírozásával megvalósuló projektjének (HUSKROUA/23/RS/3.1/037) indító rendezvényét a Nemzetstratégiai Kutatóintézet. A Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Önkormányzat, a Tisza Korlátolt Felelősségű Európai Területi Társulás, a Szatmár Megyei Közösségi Fejlesztési Társulás és a Kárpátaljai Határmenti Önkormányzatok Társulásának partneri szerepvállalásával megvalósuló, A magyar-román-ukrán határtérség helyi közösségeinek együttműködése a közös fejlesztési tervezés, kapacitás- és partnerségépítés érdekében címet viselő projekt 2025. január 1-jén vette kezdetét.


2025. március 13.
Katasztrófavédelmi együttműködés a „négyhatár” régióban – A PRE_SAFE projektnyitó rendezvénye Nyíregyházán

A Nemzetstratégiai Kutatóintézet 2025. március 7-én rendezte meg az Együttműködés a jobb felkészültség és a határokon átnyúló katasztrófa-megelőzés érdekében című projekt – sajtótájékoztatóval egybekötött – ünnepélyes nyitó rendezvényét Nyíregyházán, a Vármegyeházán. Az Interreg VI-A NEXT HUSKROUA Program keretében, az Európai Unió társfinanszírozásával – 2025. január 1. és 2026. december 31. között – megvalósuló projekt elsődleges célja, hogy megerősítse és professzionálisabbá tegye az önkéntes katasztrófavédelmi szervezetek közötti – határokon átívelő – együttműködést, s ezáltal hozzájáruljon a lakosság, a közösségi infrastruktúra, valamint az épített és természeti környezet védelméhez a térségben.


összes hír >>
Impresszum Adatvédelmi tájékoztató
Nyitóoldal Kapcsolat
Bemutatkozás Oldaltérkép
Szakmai tevékenység Hírek
Fotógaléria Közérdekű adatok
Közadatkereső.hu