Az óvódás, általános és középiskolás gyermekek szabadon választott festés - rajz, grafika, kollázs - bármelyik technikájával készülhettek, A4-es és A3-as méretű rajzlapra, a tábor kézműves foglalkozásainak ideje alatt. Az NSKI az első három legjobbnak ítélt pályamunka alkotóit tárgy-, illetve könyvjutalomban részesítette, további pályamunkákat pedig különdíjjal is jutalmazott. A nagy érdeklődésnek örvendő ünnepélyes eredményhirdetésre és kiállításmegnyitóra 2017-én augusztus 3-án kora este, a Csángó Néprajzi Múzeum csűrjében került sor, a több mint száz gyermek, a tábor szervezői, oktatói és résztvevői, valamint Fejér Levente zabolai polgármester és Beke Boróka zabolai református tiszteletes asszony jelenlétében.
A kiállítás megnyitón Dr. Pozsony Ferenc köszöntője után Vargha Mihály szobrászművész, a sepsiszentgyörgyi Székely Nemzeti Múzeum igazgatója ünnepi beszédében kiemelte: figyelemreméltó, hogy a gyermekek mennyire önmaguk képére tudták formálni a pályázat irányadó kérdését. Véleménye szerint az iskolai pedagógusoknak is hagyni kéne a gyermekeket, hogy úgy alkothassanak, ahogy azt csak ők szeretnék. Nem szabadna korlátozni egy gyermeki alkotás határait, eszközeinek használatát, hiszen a gyerekekből még az az őszinte tisztaság árad, valamint jelenik meg rajzaikban, amit a felnőttek már elveszttetek vagy elfelejtettek. Éppen ezért a képzőművészek is sűrűn tanulmányoznak gyermekrajzokat, amelyekben megtalálható még a korlátok nélküli tiszta művészet, a pozitív energia és a kreativitás.
Ezt követően Szász Jenő, a Nemzetstratégiai Kutatóintézet elnöke nevében Korzenszky Tamás, az NSKI osztályvezetője méltatta a kezdeményezést: „… jelen alkotások méltó módon erősítik a Kárpát-medencében széttagoltan élő magyarok nemzeti összetartozás-érzését, valamint rászoruló nemzettársaink lelki, szellemi és erkölcsi fejlődését. Büszkén állíthatjuk: Székelyföld kulturális és népművészeti életét - jelentős személyiségeinek példamutató együttműködése eredményeképpen - a Zabolai Népzene és Néptánc Tábor a székely fiatalok identitását erősítő programmá és kulturális mozgalommá változtatta az elmúlt évek alatt. A néptánc, az antropológiai értelemben vett mozgás a fizikai, szellemi, erkölcsi nevelés, a személyiség egészséges és eredményes fejlődésének, és kibontakozásának kiváló és hatékony eszköze.”
A bensőséges hangulatú díjátadó után a Mikes Kastély parkjába táncházat rendeztek erdélyi népzenészek közreműködésével.