A szerződést a Nemzetstratégiai Kutatóintézet képviseletében Szász Jenő, az intézet elnöke, a Szent István Egyetem részéről Dr. Tőzsér János, az egyetem rektora írta alá. Dr.Tőzsér János kiemelte, hogy az egyetem és a kutatóintézet a közös célok megvalósítása érdekében összehangolt fejlesztési forrásszerző tevékenységet folytat, beleértve az uniós, az állami, az önkormányzati, a gazdasági és civil erőforrások lehetőségeit. A kutatóintézet munkatársait meghívják vendégoktatóknak, az egyetem kihelyezett tanszék létesítését is tervezi.
Szász Jenő a nemzetegyesítést megalapozó törvények elfogadását követően a kutatóintézet küldetésének tartja, hogy elkezdődjön a - gazdasági és természeti erőforrásnál is fontosabb - kárpát-medencei magyar közösségek megerősítése, s e folyamatban a fiatalokkal való foglalkozás a legfontosabb. Ebben a törekvésükben példaként tekintenek a Szent István Egyetemre, melynek jogelődje, a Gödöllői Agrártudományi Egyetem a külhoni magyar szakemberek anyanyelvű felsőoktatásának elindítójaként negyed századdal előtte járt a mai elképzeléseknek.
A stratégiai partnerek a szerződés keretei között megállapodnak a Kárpát-medencei szintű fejlesztési koncepció összeállításában és folyamatos továbbfejlesztésében való együttműködésben, kiemelten a határokon átívelő felsőoktatási, szak- és felnőttképzési, társadalmi felzárkózási, valamint a tudományos, kutatási és innovációs kezdeményezésekben.
Együttműködnek a Kárpát-medencei szintű fejlesztési koncepció összeállításában és folyamatos továbbfejlesztésében, különös tekintettel az emberi erőforrások fejlesztésére, a kutatási és a tudományos tevékenységre. Közös alkotó munkával hozzájárulnak a nemzetegyesítés fejlesztési programjának tervezéséhez és megvalósításához.
A közös célok érdekében a felek összehangolt fejlesztési forrásszerző tevékenységet folytatnak, beleértve az uniós, az állami, az önkormányzati, a gazdasági és civil erőforrások lehetőségeit. A 2014-2020 közötti fejlesztési időszakban kiemelt hangsúllyal kezelik a magyarországi operatív programokból, az Európai Területi Együttműködés programjaiból, valamint a közvetlen brüsszeli pályázati forrásokból adódó lehetőségeket. |