Március elsején került sor a Nemzetstratégiai Kutatóintézet székházának felszentelésére. A benedictio domorum szertartását Nm. és Ft. Dr. Cserháti Ferenc esztergom-budapesti segédpüspök, a Külföldi Magyar Lelkipásztori Szolgálat koordinátora végezte. Ezt megelőzően egy szakmai beszámolóra is sor került, mindkét eseményt megtisztelte jelenlétével Dr. Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes.
A Nemzetstratégiai Kutatóintézet munkatársainak jelenlétében Szász Jenő elnök köszöntötte Dr. Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettest, majd Bali János kutatási és stratégiai igazgató, Molnár György hálózatfejlesztési igazgató, illetve Péti Márton elnökhelyettes szakmai előadásait hallgathatták meg a résztvevők. Az intézet további szervezeti egységeinek tevékenységét bemutató kisfilm után Puskás Attila egyházügyi referens a benedictio domorum egyháztörténeti vonatkozásairól tartott előadást, majd Dr. Cserháti Ferenc segédpüspök úr megszentelte a Nemzetstratégiai Kutatóintézet székházát. A szakmai nap Dr. Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes beszédével, illetve az utcanévadó Nagysándor József honvéd vezérőrnagy házban található emléktáblájának koszorúzásával ért véget.