A Kárpát-medence és a diaszpóra ötvenöt kiemelkedő magyar művésze különféle oldalról világítja meg a Boldogasszony, azaz Szűz Mária és a magyarság kitüntetett tiszteletnek örvendő kapcsolatát.
Szász Jenő elnök üzenetét a helyi kötődésű Gergely István, a Nemzetstratégiai Kutatóintézet főosztályvezető-helyettese tolmácsolta. Elmondása szerint az ötvenöt magyar művész ábrázolása Szűz Máriáról nem más, mint üzenet a Hitről, a ma már féltenivaló kereszténységről és európaiságunkról. Mária életmentő, engesztelő, kegyelemközvetítő erejére korunknak különösen nagy szüksége van, miután az ateizmus hivatalos ideológiává vált. A „mi dolgunk az, hogy az élet szentségét, a szépség, a jóság, az igazság és a hűség, a felelősség és a szeretet hitét mutassuk fel.”
A nagyvilág szétszórt magyar közösségeihez eljuttatni kívánt kiállítás megszervezésével a Nemzetstratégiai Kutatóintézet célja a nemzet megmaradásának zálogát jelentő keresztény hit és nemzeti értékrend felmutatása, a Boldogasszony kép újrafogalmazása, kanonizálása és beágyazása a közösségek mindennapi életébe. Az anyaországban, a külhonban, a szórványban és a diaszpórában a magyar összetartozást jelképező Mária-kultusz tudatosításával a nemzet határokon átívelő újraegyesítését kívánjuk szolgálni.
A nyitórendezvény ünnepi hangulatát Haáz Sándor zenetanár és a Mártonffi János Általános Iskola dalcsoportja, valamint Bálint Sándor (trombita) és Nagy István (gitár) zenészduó előadása tette teljessé.
Kérjük, tekintse meg az eseményen készített képgalériánkat!