akadálymentes
keresés
HUN ENG
Nyitóoldal
Nyitóoldal Bemutatkozás Szakmai tevékenység Kárpát-haza statisztikák Hírek Fotó- és videógaléria A Kárpát-haza Őrei Rajz- és esszépályázat
Nyitóoldal > Hírarchívum > Szentegyházára érkezett a Boldogasszony 

Szentegyházára érkezett a Boldogasszony

A jubileumi Mária-év tiszteletére tavaly útjára indított kiállítás szerdán, 2016. február 17-én nyitotta meg kapuit a székelyföldi Szentegyházán. A nagyszámú érdeklődő előtt megtartott nyitórendezvényen, amelynek házigazdája György László, a Gábor Áron Művelődési Ház igazgatója volt, ünnepi köszöntőt mondott Portik Bakai Sándor szentegyházasfalvi plébános, Molnár Tibor, Szentegyháza város alpolgármestere, Tóth Norbert, a kiállítás kurátora és Molnár János kiállító művész. 

A Kárpát-medence és a diaszpóra ötvenöt kiemelkedő magyar művésze különféle oldalról világítja meg a Boldogasszony, azaz Szűz Mária és a magyarság kitüntetett tiszteletnek örvendő kapcsolatát.

Szász Jenő elnök üzenetét a helyi kötődésű Gergely István, a Nemzetstratégiai Kutatóintézet főosztályvezető-helyettese tolmácsolta. Elmondása szerint az ötvenöt magyar művész ábrázolása Szűz Máriáról nem más, mint üzenet a Hitről, a ma már féltenivaló kereszténységről és európaiságunkról. Mária életmentő, engesztelő, kegyelemközvetítő erejére korunknak különösen nagy szüksége van, miután az ateizmus hivatalos ideológiává vált. A „mi dolgunk az, hogy az élet szentségét, a szépség, a jóság, az igazság és a hűség, a felelősség és a szeretet hitét mutassuk fel.”

A nagyvilág szétszórt magyar közösségeihez eljuttatni kívánt kiállítás megszervezésével a Nemzetstratégiai Kutatóintézet célja a nemzet megmaradásának zálogát jelentő keresztény hit és nemzeti értékrend felmutatása, a Boldogasszony kép újrafogalmazása, kanonizálása és beágyazása a közösségek mindennapi életébe.  Az anyaországban, a külhonban, a szórványban és a diaszpórában a magyar összetartozást jelképező Mária-kultusz tudatosításával a nemzet határokon átívelő újraegyesítését kívánjuk szolgálni.

A nyitórendezvény ünnepi hangulatát Haáz Sándor zenetanár és a Mártonffi János Általános Iskola dalcsoportja, valamint Bálint Sándor (trombita) és Nagy István (gitár) zenészduó előadása tette teljessé.

Kérjük, tekintse meg az eseményen készített képgalériánkat!

Hírek
2026. március 26.
Híd kelet felé – elindult a Bridge2EastCE nemzetközi együttműködési projekt

2026. március 24-én ünnepélyes keretek között került sor a(z) – Interreg Central Europe Program társfinanszírozásával megvalósuló – Bridge2EastCE nemzetközi projekt nyitórendezvényére Budapesten, a Nemzetstratégiai Kutatóintézet székházában. A „kick-off” eseményen hazai és nemzetközi partnerek, szakpolitikai szereplők és tudományos intézmények képviselői vettek részt, jelezve a kezdeményezés széles körű támogatottságát és jelentőségét.


2026. március 25.
TOTUS TUUS – Teljesen a Tiéd!

Március 23-án, a Lengyel-Magyar Barátság Napján nyílt meg a székesfehérvári Szent István Király Múzeumban a széles nemzeti összefogással megvalósuló, Szent II. János Pál pápa életét és történelemre gyakorolt hatását bemutató tárlat.


2026. március 12.
A szecesszió mint turisztikai termék

Kutatási jelentés a Kárpát-medence szecessziós építészetéről


összes hír >>
Impresszum Adatvédelmi tájékoztató
Nyitóoldal Kapcsolat
Bemutatkozás Oldaltérkép
Szakmai tevékenység Hírek
Fotógaléria Közérdekű adatok
Közadatkereső.hu