
mti
Kövér László előadásában kitért arra, hogy nagyon fontos lenne a paradigmaváltás az európai politikában, és példaként említette a V4-es együttműködést, ahol más-más irányultságú kormányok meg tudják találni a közös hangot, így pedig esély nyílik arra, hogy Európa végre a helyes irányba fejlődjön.
Szász Jenő arra mutatott rá, hogy noha a magyarság sok történelmi esélyt szalasztott el a rendszerváltás utáni években, s érdemi áttörést a külhoni magyar közösségek sem tudtak elérni, a magyarság jövője mégiscsak a Kárpát-medencében van. Véleménye szerint Kárpát-medencei összefüggő rendszereket kell építeni az élet valamennyi területén, így az oktatásban, a kultúrában, az egészségügyben, illetve a gazdaságban is. Az NSKI elnöke fontosnak tartotta azt is, hogy minden politikus és minden párt egységes politikai térként tekintsen a Kárpát-medencére.
Potápi Árpád János szerint fontosak a nemzetpolitikai táborok, hiszen számos megfontolandó javaslat születik az itteni beszélgetéseken. „Azon fáradozunk, hogy hazánk szabadságának visszaszerzésével nemcsak a nemzetnek, de az egyetemes Európának és a keresztény ügynek is szolgálhassunk” ‒ idézte Potápi II. Rákóczi Ferenc 1705-ben megfogalmazott gondolatait.