„Nagy tisztelete van a Boldogasszonynak nálunk is, és nagy szeretettel fordulunk hozzá, akár bánatunkban, akár örömünkben, amikor hálát akarunk adni neki” – mutatott rá Albert Tibor, a település polgármestere köszöntőbeszédében.
Szász Jenő, a Nemzetstratégiai Kutatóintézet elnöke hangsúlyozta: Mária segítsége kellett ahhoz is, hogy ez a kiállítás létrejöjjön. „Önmagában az is nagy csoda – Mária műve – hogy 55 kortárs művész együtt állít ki. Ilyen még nem volt Magyarországon és a Kárpát-medencében. Ezt nem tudja egy intézet, még akár a Nemzetstratégiai Kutatóintézet sem megszervezni, ehhez kell Máriának a segítsége”. Beszédében arra hívta fel a figyelmet, hogy nemzetünk ősi és keresztény értékei mindannyiunk számára gyöngyszemek. „A pogány történetek és szent legendák, az őseink által felépített falvak, a templomok és városok megannyi gyöngyszemek, amelyek csiszolása, ápolása, átadása mindannyiunk közös feladata. Ugyanilyen gyöngyszemek a szép magyar fiúk és lányok, akikre vigyáznunk kell, hogy megmaradjanak magyarnak és így vigyázhatják majd ők nemzetünk jövőjét. Gyöngyszemek a magyar édesanyák, akik Istengyermekként világra hozzák a magyar jövőt. Kívánom, hogy a Boldogasszony kiállítás erősítsen meg bennünket ebben a küldetésünkben és ebben áldjon meg minket az Isten” – mondta a Nemzetstratégiai Kutatóintézet elnöke.
A tárlatot megnyitó Bilibók Géza tusnádfürdői plébános kiemelte, hogy a szép számú jelenlevő az élő hit lüktetésének köszönhetően tért be a kiállításra. „Az, hogy személyes ügyeinket, ügyes bajos dolgainkat háttérbe szorítva eljöttünk és közösségbe kapcsolódtunk, azt jelenti, hogy hiszünk az életben, a mi sorsunkban.”
A megnyitó Virágh Imre karnagy vezényletével a tusnádfürdői Kisboldogasszony egyházi kórus énekei, valamint diákok szavalatai tették még meghittebbé. A kiállítás május nyolcadikáig látogatható a tusnádfürdői Közösségi Házban.