akadálymentes
keresés
HUN ENG
Nyitóoldal
Nyitóoldal Bemutatkozás Szakmai tevékenység Kárpát-haza statisztikák Hírek Fotó- és videógaléria A Kárpát-haza Őrei Rajz- és esszépályázat
Nyitóoldal > Hírarchívum > VI. Székelyföldért Teremlabdarúgó Torna

VI. Székelyföldért Teremlabdarúgó Torna

A Nemzetstratégiai Kutatóintézet által életre hívott Kárpát-haza Labdarúgó Torna égisze alatt megszervezett VI. Székelyföldért Labdarúgó Torna küzdelmeinek lehettek szemtanúi advent első hétvégéjén a Diósdra látogató sportbarátok. A DNS Sportközpont műfüves pályáin megrendezett torna immár hatodik alkalommal mélyítette el a jelenlévőkben a Kárpát-medencei magyar összetartozás gondolatát a labdarúgás közösségépítő ereje által.

Idén négy trófeáért szállhatott versenybe a benevező 40 csapat. A székelyföldi csapatok és a magyarországi székely körök mellett ismét több alakulattal képviseltette magát Erdély, Partium, Felvidék, Délvidék és Kárpátalja is. A torna győztese az VI. Autonómia Kupát, az öregfiúk tornájának győztese a VI. Székelyföldért Kupát, míg az első alkalommal kiírásra kerülő Nemzeti Összetartozás Kupát és Kárpát-haza Kupát a vigaszágon győzedelmeskedő csapatok vihették haza. A Nemzetstratégiai Kutatóintézet, a Székelyföldért Társaság és a Diósdi Nonprofit Sportközpont által - Kövér László, az Országgyűlés elnökének fővédnöksége alatt - megszervezett torna ez által a Kárpát-medence legnagyobb amatőr teremlabdarúgó bajnokságává vált.

Szász Jenő, a Nemzetstratégiai Kutatóintézet elnöke a torna védnökeként a megnyitóban kiemelte: „Amikor negyven csapat összesen ötszáz fővel felsorakozik egy közös ügy mellett, akkor érzi igazán az ember, hogy jó magyarnak lenni.” Bogó László, Diósd polgármestere örömét fejezte ki a kupa hazatérése felett, hiszen az első három kiírásnak az Incze Attila vezette Diósdi Nonprofit Sportközpont adott otthont. A megnyitó ünnepséget György-Mózes Árpád, a Székelyföldért Társaság elnöke és Duray Miklós, a Szövetség a Közös Célokért elnöke köszöntői tették teljessé, Vikidál Gyula előadása pedig fantasztikus hangulatot varázsolt a diósdi csarnokba.

Az Autonómia Kupát idén először a lévai, érsekújvári, udvardi és zselízi játékosokból álló, a Via Nova ifjúsági szervezet színeiben pályára lépő Felvidék csapata hódította el, jelezvén, hogy miután a kispályát uralják, most már nagyobb feladatokra is készen állnak a felvidéki fiatalok. A torna legjobb játékosa is a felvidéki csapatot erősítette, Kovács Dominik személyében. A Székelyföldért Kupa egy másik Kárpát-medencei régióba, a kárpátaljai Beregvidékre vándorol. A tavalyi ezüstérmes idén nem hagyott kétséget afelől, hogy felkészült a tornagyőzelemre és a legjobb játékosnak választott Nagy Miklóssal a pályán, valamint a legsportszerűbb csapatnak is kikiáltott nagybégányi, ill. a beregszászi szurkolótáborral a háta mögött magabiztosan nyerte meg az öregfiúk tornáját.

Székelyföld sem maradt trófea nélkül. Az első Nemzeti Összetartozás Kupát a gyimesiek, az első Kárpát-haza Kupát pedig az Orbaiszéki Focibarátok csapata nyerte. A legjobb egyéni teljesítmények között megemlítendő a két gólkirály, az erdővidéki Lázár János és az udvarhelyi Geréb Levente neve, a hálóőrök közül pedig a kárpátaljai Zán Krisztián és a marosvásárhelyi Szucher Ervin mutatkoztak a játéktér legbiztosabb pontjának. A Csiki Sándor nevét viselő fair-play díj idén a Szilágysági Baráti Kört illeti, a Puskás Akadémia által felajánlott különdíjat pedig az eddigi összes tornán résztvevő Csíkmenaság csapata vehette át.

Hírek
2026. március 26.
Híd kelet felé – elindult a Bridge2EastCE nemzetközi együttműködési projekt

2026. március 24-én ünnepélyes keretek között került sor a(z) – Interreg Central Europe Program társfinanszírozásával megvalósuló – Bridge2EastCE nemzetközi projekt nyitórendezvényére Budapesten, a Nemzetstratégiai Kutatóintézet székházában. A „kick-off” eseményen hazai és nemzetközi partnerek, szakpolitikai szereplők és tudományos intézmények képviselői vettek részt, jelezve a kezdeményezés széles körű támogatottságát és jelentőségét.


2026. március 25.
TOTUS TUUS – Teljesen a Tiéd!

Március 23-án, a Lengyel-Magyar Barátság Napján nyílt meg a székesfehérvári Szent István Király Múzeumban a széles nemzeti összefogással megvalósuló, Szent II. János Pál pápa életét és történelemre gyakorolt hatását bemutató tárlat.


2026. március 12.
A szecesszió mint turisztikai termék

Kutatási jelentés a Kárpát-medence szecessziós építészetéről


összes hír >>
Impresszum Adatvédelmi tájékoztató
Nyitóoldal Kapcsolat
Bemutatkozás Oldaltérkép
Szakmai tevékenység Hírek
Fotógaléria Közérdekű adatok
Közadatkereső.hu