akadálymentes
keresés
HUN ENG
Nyitóoldal
Nyitóoldal Bemutatkozás Szakmai tevékenység Kárpát-haza statisztikák Hírek Fotó- és videógaléria A Kárpát-haza Őrei Rajz- és esszépályázat
Nyitóoldal > Hírarchívum > XIV. Országos Turisztikai Desztináció Menedzsment konferencia

XIV. Országos Turisztikai Desztináció Menedzsment konferencia

A 2015. december 3-a és 4-e között, Gyula városában megrendezett XIV. Országos TDM konferencián 175 fő anyaországi és határon túli magyar tag vett részt. A konferencia fókuszában a TDM szervezetek támogatására 2015 novemberében megjelent pályázatok, valamint az előkészítés alatt álló szakmai fejlesztések álltak, majd szakmai kerekasztal beszélgetés következett. A Nemzetstratégiai Kutatóintézetet Horkay Nándor, dr. Tőzsér Anett és Bánhidai Csilla képviselte.

A konferencia programjába illeszkedően a Nemzetstratégiai Kutatóintézet által a 2015-ös év második félévében folytatott kutatási eredmények kerültek bemutatásra. Többek között a „Székelyföldi turisztikai szervezetek működésének értékelése”, melyben elhangzott a székelyföldi turizmus és a székelyföldi szervezetek működésének (szervezeti modell, finanszírozás, együttműködés, termékfejlesztés, marketingkommunikáció, turisztikai versenyképesség) értékelése, valamint javaslattétel a 2015 októberében megalakult Székelyföldi TDM Szövetség szakmai működésére, finanszírozási kereteire. Az előadást követően a felvidéki szakemberek is jelezték igényüket az elemzés, kutatásmódszertan Felvidéken is történő elindítására.

A konferencia „Határon átnyúló együttműködések” blokkjában – a kutatási eredmények bemutatását követően – Pál Zoltán, a Székelyföldi TDM Szövetség elnöke szólt az eddig elvégzett munkájukról, és továbblépési lehetőségeikről. A két előadásban összecsengett a székelyföldi terület turisztikai fejlesztésére, népszerűsítésére vonatkozó megállapítás. Világosan körvonalazódott az igény a fejlődésre, melyet jelenleg leginkább az információhiány, a kommunikáció hiánya gátol a szervezeten belül.

Az Országos TDM Konferencia szakmai programja, kapcsolódó anyagai és előadásai a következő honlapon érhetők el: www.tdmszovetseg.eu

A Nemzetstratégiai Kutatóintézet hamarosan megjelenteti új kiadványát „Kárpát-haza Fejlesztési Műhely – Kutatás-fejlesztés és innováció a turizmusban” címmel, melyben összefoglaló értékelés jelenik meg a kutatásról és az NSKI honlapján is megjelenik letölthető formátumban.

XIV. Országos Turisztikai Desztináció Menedzsment konferencia

Hírek
2025. április 9.
Stratégiai megállapodás a Pécsi Tudományegyetem és a Nemzetstratégiai Kutatóintézet között

2025. április 3-án, Pécsen stratégiai együttműködési megállapodást írt alá a Pécsi Tudományegyetem és a Nemzetstratégiai Kutatóintézet. Az eseményre a Diaszpóra 2025 – Revitalizáció elnevezésű konferencia keretében került sor.


2025. március 13.
Határon átnyúló tervezési együttműködés a négyhatár térségben – A Planning4U projektnyitó rendezvénye Nyíregyházán

Március 7-én, Nyíregyházán tartotta az Interreg VI-A NEXT Magyarország–Szlovákia–Románia–Ukrajna 2021–2027 Program társfinanszírozásával megvalósuló projektjének (HUSKROUA/23/RS/3.1/037) indító rendezvényét a Nemzetstratégiai Kutatóintézet. A Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Önkormányzat, a Tisza Korlátolt Felelősségű Európai Területi Társulás, a Szatmár Megyei Közösségi Fejlesztési Társulás és a Kárpátaljai Határmenti Önkormányzatok Társulásának partneri szerepvállalásával megvalósuló, A magyar-román-ukrán határtérség helyi közösségeinek együttműködése a közös fejlesztési tervezés, kapacitás- és partnerségépítés érdekében címet viselő projekt 2025. január 1-jén vette kezdetét.


2025. március 13.
Katasztrófavédelmi együttműködés a „négyhatár” régióban – A PRE_SAFE projektnyitó rendezvénye Nyíregyházán

A Nemzetstratégiai Kutatóintézet 2025. március 7-én rendezte meg az Együttműködés a jobb felkészültség és a határokon átnyúló katasztrófa-megelőzés érdekében című projekt – sajtótájékoztatóval egybekötött – ünnepélyes nyitó rendezvényét Nyíregyházán, a Vármegyeházán. Az Interreg VI-A NEXT HUSKROUA Program keretében, az Európai Unió társfinanszírozásával – 2025. január 1. és 2026. december 31. között – megvalósuló projekt elsődleges célja, hogy megerősítse és professzionálisabbá tegye az önkéntes katasztrófavédelmi szervezetek közötti – határokon átívelő – együttműködést, s ezáltal hozzájáruljon a lakosság, a közösségi infrastruktúra, valamint az épített és természeti környezet védelméhez a térségben.


összes hír >>
Impresszum Adatvédelmi tájékoztató
Nyitóoldal Kapcsolat
Bemutatkozás Oldaltérkép
Szakmai tevékenység Hírek
Fotógaléria Közérdekű adatok
Közadatkereső.hu