Vissza

Nemzetstratégiai Kutatóintézet

Nyitóoldal > Hírek > XX. Ökumenikus Adventi Jótékonysági Est Székesfehérváron

XX. Ökumenikus Adventi Jótékonysági Est Székesfehérváron

Az esemény bevételéből kárpátaljai közösségek támogatására kerül sor.

Sikerrel rendezték meg a székesfehérvári Szent István Hitoktatási és Művelődési Házban a XX. Ökumenikus Adventi Jótékonysági Estet, a bevételből a kárpátaljai „Mandulafa” Idősek Otthonát és a Beregszászi Szent Erzsébet Karitászt támogatják. Az adományokból 1 millió 681 ezer forint gyűlt össze, így a felajánlásokkal együtt közel 5 millió forint támogatás jut el a kárpátaljai közösségekhez.

Az estet Ft. Spányi Antal megyés püspök nyitotta meg, a műsorvezető Takács Bence Ervin az adventi időszak jószolgálatáról beszélt, tolmácsolva Szász Jenő miniszteri biztos, az NSKI elnökének üzenetét is, aki a jövő év márciusában Székesfehérváron sorra kerülő, nagyszabású II. János Pál pápa kiállításra hivatkozva a szentéletű pápa egyik gondolatát idézte: “Nincs szörnyűbb börtön egy bezárt szívnél.”

A jótékonysági est során – többek között – Molnár Levente operaénekes és Mága Zoltán hegedűművész is felléptek, a rendezvényen Prekrit Judit főszervező Magyar Arany Érdemkereszt kitüntetést kapott, amelyet Vargha Tamás, Székesfehérvár parlamenti képviselője, honvédelmi miniszterhelyettes adott át.

Fotó: Simon Erika  •  Forrás: fmc.hu

 

BELÉPÉS REGISZTRÁCIÓ
Impresszum, Adatvédelmi tájékoztató, Nyitóoldal, Kapcsolat, Bemutatkozás, Oldaltérkép, Szakmai tevékenység, Hírek, Fotógaléria, Közérdekű adatok

Minden jog fenntartva. Nemzetstratégiai Kutatóintézet © 2026