Vissza

Nemzetstratégiai Kutatóintézet

Nyitóoldal > Hírarchívum > Zentai színésznő nyert az idei Versünnep ...

Zentai színésznő nyert az idei Versünnep Fesztivál döntőjében

Idén tizenegyedik alkalommal rendezte meg a Versünnep Fesztivált a Bánffy György Kulturális Szalon, illetve a Nemzetstratégiai Kutatóintézet társszervezése mellett a Versünnep Alapítvány. Az idei döntőt, – amelyet Lőrinc Tímea zentai színésznő nyert – a magyar költészet napja előestéjén, április 10-én tartották a Nemzeti Színház Gobbi Hilda Színpadán.

A Nemzetstratégiai Kutatóintézet elnöke, Szász Jenő nevében, Csapó György osztályvezető köszöntötte a résztvevőket, aki szerint a magyarság nem más, mint tudatos sors- és kultúravállalás. A versenyzőkről elmondta, hogy mindannyian anyanyelvünk, művészetünk, tradícióink őrzői, majd arra kérte őket, vigyázzanak magyarságunk tüzére az egész Kárpát-haza területén, majd adják tovább azt gyermekeiknek, unokáiknak, mert „lesz magyar jövő, ez nem kétséges, de, hogy milyen lesz, az rajtatok, rajtunk múlik!”

„Aki a verssel találkozik, annak a lelke már biztosan nem veszett el” – mondta el a rendezvényen Kolti Helga, a Versünnep Alapítvány kuratóriumának elnöke, aki arról is beszélt, hogy az elmúlt évek során folyamatosan nőtt az érdeklődők és azok száma, akik a Fesztiválhoz csatlakoztak.

Az idei évben a Fesztivál keretei között megemlékeztek Tóth Árpád születésének százharmincadik, Pilinszky János születésének kilencvenötödik és halálának harmincötödik, valamint Babits Mihály halálának hetvenötödik évfordulójáról. A versenyzőknek a minden évben kötelező kortárs alkotás mellett az ő műveikből is választaniuk kellett, továbbá egy 1956-os témájú költeménnyel is készültek, hiszen az ’56-os forradalom hatvanadik évfordulójára is emlékezünk idén.

A fesztivál fődíját, Párkányi Raab Péter szobrászművész alkotását, valamint a 300 ezer forintos pénzjutalmat a Huszti Péter Kossuth-díjas színművész és rendező vezette zsűri Lőrinc Tímea zentai színésznőnek ítélte oda. A Versünnep Fesztivál különdíját 50 ezer forintos pénzjutalommal a sepsiszentgyörgyi Albert-Nagy Ákos egyetemi hallgató kapta. A Nemzeti Színház díját az egyetemista kategóriában Hunyadi Máté, a professzionális előadók közül pedig Ferenczi Attila nyerte el.

A megzenésített vers kategória győztesét, az erdélyi Mácsafej Zenekart a Budapesti Operettszínház díjával jutalmazták. A Magyar Művészeti Akadémia díját Básti Andrea kapta, a békéscsabai Jókai Színház díját pedig Simon Panna és Czigány Judit. Lázár Balázs a Magyar Írószövetség díját vehette át.

A Bánffy György Kulturális Szalon díját Orosz Csenge és Varga Kinga kapta. Lőrinc Tímea és Ferenczi Attila pedig az estén az RS9 Színház díját is elnyerte. A Széphalom Könyvműhely nagy értékű könyvcsomaggal jutalmazta Bácskai Jánost, Bálint Ádámot, Czigány Juditot, Fülöp Tamást, Gaál Attila Csabát, Kisfaludy Zsófiát, L'Aurát, Ruttkay Laurát, Simon Pannát és Varga Kingát. A közönségdíjat, Rádóczy-Gyarmathy Gábor Garabonciás című egyedi színezett rézkarcát, a Forrás Művészeti Intézet felajánlását Bácskai János nyerte el.

Az est folyamát fellépett Szakcsi Lakatos Béla és Müller Péter Sziámi az általuk alakított Pianissimo! Duo formátumban.

BELÉPÉS REGISZTRÁCIÓ
Impresszum, Adatvédelmi tájékoztató, Nyitóoldal, Kapcsolat, Bemutatkozás, Oldaltérkép, Szakmai tevékenység, Hírek, Fotógaléria, Közérdekű adatok

Minden jog fenntartva. Nemzetstratégiai Kutatóintézet © 2024