akadálymentes
keresés
HUN ENG
Nyitóoldal
Nyitóoldal Bemutatkozás Szakmai tevékenység Kárpát-haza statisztikák Hírek Fotó- és videógaléria A Kárpát-haza Őrei Rajz- és esszépályázat
Nyitóoldal > Hírarchívum > Vidéki turizmus – márkafejlesztés a Kárpát-medencében ...

Vidéki turizmus – márkafejlesztés a Kárpát-medencében

A Falusi és Agroturizmus Országos Szövetsége és a Budapesti Gazdasági Egyetem Kereskedelmi, Vendéglátóipari Kara szervezésében került megrendezésre Vidéki turizmus – márkafejlesztés a Kárpát-medencében című konferencia, 2017. május 18-19-én a Budapesti Gazdasági Egyetemen.

Szász Jenő, a Nemzetstratégiai Kutatóintézet elnöke köszöntőjében Orbán Balázs szavaival idézte a Kárpátok által körülölelt magyar haza fontosságát, és a világmagyarság második legnagyobb tömbjét, a székelységet állította előadása középpontjába. Az anyaországi magyarok székelység iránti vonzódását indokolja a „tiszta forrásból” gondolata, az „eredetiség” és a „természetesség” iránti vágyódás, az együvé, az egy nemzethez tartozás érzése. Kiemelte a székelység természeti és épített értékeinek jelentőségét, különösen a Madarasi Hargita, a Parajdi Sóbánya, vagy a Székelyderzsi Erődtemplom turisztikai szerepét, ez utóbbi esetében külön is hangsúlyozva a világörökségi státuszból adódó előnyöket, a hagyományos székely ünnepek közül pedig a csíksomlyói búcsú aktualitására tért ki. Szász Jenő kiemelte a 2016-ban elindított Tamási Áron Kutatási Program legfrissebb eredményei közül, hogy az anyaországi magyarok szerint a külhoni területeken leginkább a turizmust szükséges támogatni, illetve az anyaországi magyarok a székelyekkel azonosítják leginkább a határon túl élő magyarságot, amely az ún. „székely brand” jelentőségét igazolja.

A konferencia első napjának további előadás témái az alábbiak voltak: a vidéki szállásadás minőségi megújítása; hagyományos gasztronómia, vagy modern a vidéki turizmusban; a turizmusfejlesztés új útjai Parádon; a turisztikai vonzerők elméleti és gyakorlati elemzése Torockó és Torockószentgyörgy esetében; falusi turizmus a várostérségekben; Kárpátalja népművészeti hagyományainak fejlesztése a falusi turizmus segítségével; Dunamenti hagyományok újraélesztése és szerepük a vidéki, falusi turizmus fejlesztésében; Tokaj-Hegyalja falusi turizmusának útkeresése.

A konferencia másnapján szekcióülésekre került sor, amelyek témái a „helyi termékek a falusi turizmusban” és a „minőségfejlesztés a falusi vendégfogadásban a Kárpát-medencében” voltak.

Hírek
2025. március 13.
Határon átnyúló tervezési együttműködés a négyhatár térségben – A Planning4U projektnyitó rendezvénye Nyíregyházán

Március 7-én, Nyíregyházán tartotta az Interreg VI-A NEXT Magyarország–Szlovákia–Románia–Ukrajna 2021–2027 Program társfinanszírozásával megvalósuló projektjének (HUSKROUA/23/RS/3.1/037) indító rendezvényét a Nemzetstratégiai Kutatóintézet. A Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Önkormányzat, a Tisza Korlátolt Felelősségű Európai Területi Társulás, a Szatmár Megyei Közösségi Fejlesztési Társulás és a Kárpátaljai Határmenti Önkormányzatok Társulásának partneri szerepvállalásával megvalósuló, A magyar-román-ukrán határtérség helyi közösségeinek együttműködése a közös fejlesztési tervezés, kapacitás- és partnerségépítés érdekében címet viselő projekt 2025. január 1-jén vette kezdetét.


2025. március 13.
Katasztrófavédelmi együttműködés a „négyhatár” régióban – A PRE_SAFE projektnyitó rendezvénye Nyíregyházán

A Nemzetstratégiai Kutatóintézet 2025. március 7-én rendezte meg az Együttműködés a jobb felkészültség és a határokon átnyúló katasztrófa-megelőzés érdekében című projekt – sajtótájékoztatóval egybekötött – ünnepélyes nyitó rendezvényét Nyíregyházán, a Vármegyeházán. Az Interreg VI-A NEXT HUSKROUA Program keretében, az Európai Unió társfinanszírozásával – 2025. január 1. és 2026. december 31. között – megvalósuló projekt elsődleges célja, hogy megerősítse és professzionálisabbá tegye az önkéntes katasztrófavédelmi szervezetek közötti – határokon átívelő – együttműködést, s ezáltal hozzájáruljon a lakosság, a közösségi infrastruktúra, valamint az épített és természeti környezet védelméhez a térségben.


2025. február 26.
Kutatási jelentés Torockóról

„Torockó bányászati és épített örökségének hatása az itt élők identitására, a település fejlődésére és a turizmusra” címmel megjelent a Nemzetstratégiai Kutatóintézet kutatási jelentése, melynek szerzője Dr. Tőzsér Anett, intézetünk munkatársa.


összes hír >>
Impresszum Adatvédelmi tájékoztató
Nyitóoldal Kapcsolat
Bemutatkozás Oldaltérkép
Szakmai tevékenység Hírek
Fotógaléria Közérdekű adatok
Közadatkereső.hu