akadálymentes
keresés
HUN ENG
Nyitóoldal
Nyitóoldal Bemutatkozás Szakmai tevékenység Kárpát-haza statisztikák Hírek Fotó- és videógaléria A Kárpát-haza Őrei Rajz- és esszépályázat
Nyitóoldal > Hírek > Budapesti világörökségek

Budapesti világörökségek

A budapesti világörökségi helyszínek fenntartható turisztikai hasznosítása és nemzetstratégiai jelentősége címmel a közelmúltban megjelent a Nemzetstratégiai Kutatóintézet kutatási jelentése, melynek szerzője Dr. Tőzsér Anett.

A szerző a tanulmányában célul tűzte ki a budapesti világörökségi helyszín (Duna-part látképe és a budai Várnegyed, az Andrássy út és történelmi környezete) turisztikai jelentőségének vizsgálatát, és az ott megvalósított fejlesztések eredményeinek és hatásainak bemutatását. Arra is kereste a választ, hogy a fenntartható turizmus alapelvei hogyan, milyen formában valósulnak meg a budapesti világörökségi helyszíneken.

Szakirodalmi forrásokkal tárta fel a Világörökség Egyezmény kialakulásának a folyamatát, a Világörökség Egyezmény tartalmát, a magyarországi világörökségi helyszínekre vonatkozó jogszabályi hátteret. Tanulmányozta továbbá a világörökségek hatását a turisztikai versenyképességre, a világörökségi helyszínek fenntartható működtetésének és fejlesztésének főbb kérdéseit és a budapesti világörökségi helyszínen az elmúlt 10 évben elvégzett fejlesztések eredményeit és azok hatásait. A primer kutatás keretében 8 félig strukturált interjút készített el a budapesti világörökségi helyszínek kezeléséért és menedzseléséért felelős szervezetek képviselőivel. 

A kutatási jelentés elérhető az alábbi linken: 
https://nski.hu/admin/data/file/20240321/budapesti-vilagoroksegek_kutatasi-jelentes_2024.pdf


Képek forrása: wikipedia.org – 
budapest világörökségi helyszínei, pixabay.com, flickr.com, pexel.com

 

Hírek
2025. április 9.
Stratégiai megállapodás a Pécsi Tudományegyetem és a Nemzetstratégiai Kutatóintézet között

2025. április 3-án, Pécsen stratégiai együttműködési megállapodást írt alá a Pécsi Tudományegyetem és a Nemzetstratégiai Kutatóintézet. Az eseményre a Diaszpóra 2025 – Revitalizáció elnevezésű konferencia keretében került sor.


2025. március 13.
Határon átnyúló tervezési együttműködés a négyhatár térségben – A Planning4U projektnyitó rendezvénye Nyíregyházán

Március 7-én, Nyíregyházán tartotta az Interreg VI-A NEXT Magyarország–Szlovákia–Románia–Ukrajna 2021–2027 Program társfinanszírozásával megvalósuló projektjének (HUSKROUA/23/RS/3.1/037) indító rendezvényét a Nemzetstratégiai Kutatóintézet. A Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Önkormányzat, a Tisza Korlátolt Felelősségű Európai Területi Társulás, a Szatmár Megyei Közösségi Fejlesztési Társulás és a Kárpátaljai Határmenti Önkormányzatok Társulásának partneri szerepvállalásával megvalósuló, A magyar-román-ukrán határtérség helyi közösségeinek együttműködése a közös fejlesztési tervezés, kapacitás- és partnerségépítés érdekében címet viselő projekt 2025. január 1-jén vette kezdetét.


2025. március 13.
Katasztrófavédelmi együttműködés a „négyhatár” régióban – A PRE_SAFE projektnyitó rendezvénye Nyíregyházán

A Nemzetstratégiai Kutatóintézet 2025. március 7-én rendezte meg az Együttműködés a jobb felkészültség és a határokon átnyúló katasztrófa-megelőzés érdekében című projekt – sajtótájékoztatóval egybekötött – ünnepélyes nyitó rendezvényét Nyíregyházán, a Vármegyeházán. Az Interreg VI-A NEXT HUSKROUA Program keretében, az Európai Unió társfinanszírozásával – 2025. január 1. és 2026. december 31. között – megvalósuló projekt elsődleges célja, hogy megerősítse és professzionálisabbá tegye az önkéntes katasztrófavédelmi szervezetek közötti – határokon átívelő – együttműködést, s ezáltal hozzájáruljon a lakosság, a közösségi infrastruktúra, valamint az épített és természeti környezet védelméhez a térségben.


összes hír >>
Impresszum Adatvédelmi tájékoztató
Nyitóoldal Kapcsolat
Bemutatkozás Oldaltérkép
Szakmai tevékenység Hírek
Fotógaléria Közérdekű adatok
Közadatkereső.hu