akadálymentes
keresés
HUN ENG
Nyitóoldal
Nyitóoldal Bemutatkozás Szakmai tevékenység Kárpát-haza statisztikák Hírek Fotó- és videógaléria A Kárpát-haza Őrei Rajz- és esszépályázat
Nyitóoldal > Ünnepi rajz- és esszépályázat 2023 > Díjazottak – Rajzpályázat

Díjazottak – Rajzpályázat

Rajzpályázat

1. korcsoport – óvoda

I. helyezés: Fabrizió Oszkár – Pereg a dob, tratata… Most kezdődik a csata; 
Szivárvány Óvoda, Bölcsőde és Könyvtár; Felkészítette: Várfi Andrea;
Dunapataj, Magyarország
II. helyezés: Ferenczi Anna – Indul a csata!; 
Szivárvány Óvoda, Bölcsőde és Könyvtár; Felkészítette: Várfi Andrea;
Dunapataj, Magyarország
III. helyezés: Molnár Zselyke Luca – Cifra palota;
Ajkai Vizikék Óvoda / Méhecske csoport;
Ajka, Magyarország

Különdíjasok
Ambrus Zalán – Petőfi Sándor: A nap (versillusztráció);
Ficánka Napköziotthon Székelyudvarhely;
Székelyudvarhely, Erdély
Bereczki-Tollas Eszter – Laci és a pajkos kis ürge (Petőfi Sándor: Arany Lacinak – Versillusztáció)
15-ös számú Napköziotthon Marosvásárhely; Felkészítette: Pásztori-Kupán Imola;
Marosvásárhely, Erdély
Szoboszlai Dóra – Csata után; 
Sófalvi Illyés Lajos Általános Iskola Szováta; Felkészítette: Fülöp Andrea 
Szováta, Erdély

2. korcsoport – általános iskola I–II. osztály

I. helyezés: Miklós Anett – Duna és Tisza között; 
Jókai Mór Általános Iskola; Felkészítette: Magyari Tímea;
Zetaváralja, Erdély
II. helyezés: Bajkó Lilla – Petőfi Sándor: Csatadal  (versillusztráció);
Berde Mózes Unitárius Gimnázium, Székelykeresztúr; Felkészítették: Bálint Rózália, Dávid Hajnal;
Székelykeresztúr, Erdély
III. helyezés: Simonics Nola – Petőfi Sándor: Anyám tyúkja (versillusztráció);
Bonyhádi Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola; Felkészítette: Csábrák Gyöngyi;
Bonyhád, Magyarország

Különdíjasok
András Csanád – Isten, áldd meg a magyart! 
Tamási Áron Gimnázium; Felkészítette: Nyárádi Izabella;
Székelyudvarhely, Erdély
Farkas Leila – Petőfi Sándor: Anyám tyúkja (versillusztráció);
Bonyhádi Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola; Felkészítette: Csábrák Gyöngyi;
Bonyhád, Magyarország
Koncz Fanni – Két ország ölelkezése; 
Tamási Áron Gimnázium; Felkészítette: Székely Emőke-Katalin;
Székelyudvarhely, Erdély
Lovász Petra – Petőfi otthon (Petőfi Sándor: Anyám tyúkja – versillusztráció)
Fráter György Katolikus Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola; Felkészítette: Balláné Balatoni Piroska;
Sajólád, Magyarország
Szmetana Bálint – Menekülés; 
Sávolyi Általános Iskola; Felkészítette: Siposné Tamás Szilvia;
Sávoly, Magyarország
Tamás Anna – Összetartozunk; 
Tamási Áron Gimnázium; Felkészítette: Székely Emőke-Katalin;
Székelyudvarhely, Erdély

3. korcsoport – általános iskola III–IV. osztály

I. helyezés: Piti Csende Kincse – Petőfi Sándor: Az Alföld (versillusztráció); 
SZTE Juhász Gyula Gyakorló Általános és Alapfokú Művészeti Iskolája, Napközi Otthonos Óvodája; Felkészítette: Zanin-Kasza Ibolya
Szeged, Magyarország
II. helyezés: Bank-Bareith Dorina – Petőfi Sándor: Ereszkedik le a felhő (versillusztráció);
Bonyhádi Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola; Felkészítette: Csábrák Gyöngyi;
Bonyhád, Magyarország
III. helyezés: Apró Botond – Petőfi Sándor: Anyám tyúkja (versillusztráció);
Petőfi Sándor Általános Iskola, Csokonai Vitéz Mihály Kihelyezett Tagozat, Felsőhegy; Felkészítette: Csonti Melinda;
Felsőhegy, Vajdaság

Különdíjasok
Farkas Emma – Csillagok szárnyán;
Széchenyi Körúti Sportiskolai Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola; Felkészítette: Tóthné Páncsics Edina;
Szolnok, Magyarország
Máthé Nimród-Nemere – Ott jártam Petőfi fehéregyházi sírjánál;
Szemere Bertalan Általános Iskola;
Budapest, Magyarország
Nagy Noémi – Petőfi Sándor: Füstbe ment terv (versillusztráció);
Kossányi József Alapiskola és Óvoda; Felkészítette: Pócsa Ágnes;
Szentpéter, Felvidék
Rekic Adél – Isten, áldd meg a magyart! 
Hunyadi János Általános Iskola, Csantavér; Felkészítette: Vituska Kornélia;
Csantavér, Vajdaság
Silló Gréta – Isten, áldd meg a magyart!  Tamási Áron Gimnázium; Felkészítette: Szabó Zsuzsa;
Székelyudvarhely, Erdély
Vass Virág – Petőfi Sándor: Az Alföld (versillusztráció); 
SZTE Juhász Gyula Gyakorló Általános és Alapfokú Művészeti Iskolája, Napközi Otthonos Óvodája; Felkészítette: Zanin-Kasza Ibolya;
Szeged, Magyarország
Vörös Romina – János vitéz, a hős katona;
Lifka Sándor ME Rajzműhely; Felkészítette: Szalai Eszter;
Hajdújárás, Vajdaság

4. korcsoport – általános iskola V–VI. osztály

I. helyezés: Molnár Annabella – János vitéz (17. fejezet)
Petőfi Sándor Általános Iskola Székelykeresztúr; Felkészítette: Dávid Hajnal;
Székelykeresztúr, Erdély
II. helyezés: Lackó Réka – A beteljesült szerelem;
Lifka Sándor ME Rajzműhely; Felkészítette: Szalai Eszter;
Hajdújárás, Vajdaság
III. helyezés: Kult Katharina – Petőfi Sándor: Ereszkedik le a felhő (versillusztráció);
Bonyhádi Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola; Felkészítette: Csábrák Gyöngyi;
Bonyhád, Magyarország

Különdíjasok
Baumgartner Dániel – Vihar;
Bonyhádi Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola; Felkészítette: Vercse Adél;
Bonyhád, Magyarország
Bodó Barna-Olivér – Kölcsey Ferenc dolgozószobája;
Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskola; Felkészítette: Vass Mária-Magdolna;
Székelyvarság, Erdély

5. korcsoport – általános iskola VII–VIII. osztály

I. helyezés: Kisjuhász Helga – Turul;
Jakabszállás-Fülöpjakab Általános Iskola; Felkészítette: Fazekas Emőke;
Jakabszállás, Magyarország
I. helyezés: Schmied Julianna– Küzdelem a zászlókért;
Szent Miklós Görögkatolikus Általános Iskola; Felkészítette: Schmiedné Mohácsi Tímea;
Nyíregyháza, Magyarország
II. helyezés: Dudás Borbála – Petőfi Sándor: János vitéz;
Rákóczifalvai II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola; Felkészítette:: Füleki Angéla;
Rákóczifalva, Magyarország
III. helyezés: Viczián Szimonetta – Itt vagyok honn…;
Kondorosi Petőfi István Általános Iskola és Kollégium, Chován Kálmán Alapfokú Művészeti Iskola tagintézménye; Felkészítette: Nyerges Gáborné;
Szarvas, Magyarország

Különdíjasok
Danyi Nóra – Védőszentünk Szűz Mária;
Fekete István Általános Iskola; Felkészítette: Balassáné Kremmer Beáta;
Kulcs, Magyarország
Szabados Balázs – 200. Feltámadás;
Gödöllői Erkel Ferenc Általános Iskola; Felkészítette: Madarász-Mácsai Mária;
Gödöllő, Magyarország

6. korcsoport – középiskola

I. helyezés: Kander Luca – 200 év; 
Kós Károly Művészeti Szakgimnázium Technikum és Kollégium; Felkészítette: Toró József;
Debrecen, Magyarország
II. helyezés: Nagy Daniella Janka – Petőfi útján;
Eszterházy Károly Katolikus Egyetem Gyakorló Általános Iskola, Gimnázium, Alapfokú Művészeti Iskola és Technikum; Felkészítette: Bugyi István József;
Eger, Magyarország
III. helyezés: Szentkirályi-Tóth Hanna – Petőfi Sándor: Szerelemnek rózsafája;
Gorsium Gimnázium, Szakgimnázium és Technikum; Felkészítette: Schrenk Rita Anna;
Székesfehérvár, Magyarország

Különdíjasok
Antal Árpád Levente – Magyarok;
Nagy István Művészeti Középiskola; Felkészítette: Krizbai Györgyi;
Csíkszereda, Erdély
Kádár Bíborka – Írni tudni kell;
Széchenyi István Gimnázium és Művészeti Szakgimnázium; Felkészítette: Tóthné Páncsics Edina
Szolnok, Magyarország
Máté Eszter – Milyen furcsa álmaim…;
Gorsium Gimnázium, Szakgimnázium és Technikum; Felkészítette: Illés Orsolya;
Székesfehérvár, Magyarország
Megyes Bianka  – Petőfi montázs
Széchenyi István Gimnázium és Művészeti Szakgimnázium; Felkészítette: Tóthné Páncsics Edina;
Szolnok, Magyarország

7. korcsoport – egyetem

I. helyezés: Benedek Zsuzsanna – Elvándorol a madár;
Eszterházy Károly Katolikus Egyetem Gyakorló Általános Iskola, Gimnázium, Alapfokú Művészeti Iskola és Technikum; Felkészítette: Bugyi István József;
Eger, Magyarország 

Tanulásban akadályozott és korlátozott cselekvőképességű különdíjasok

Almási Lorenzó Károly (2. korcsoport) A mi tanyánk;
Bajai Óvoda, Általános Iskola, Szakiskola, Készségfejlesztő Iskola, Fejlesztő Nevelés-oktatást Végző Iskola, Kollégium és Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény;
Felkészítette: Magyar Ágnes
Baja, Magyarország
Balogh Viola Kiara (3. korcsoport) – Baja zászlói;
Bajai Óvoda, Általános Iskola, Szakiskola, Készségfejlesztő Iskola, Fejlesztő Nevelés-oktatást Végző Iskola, Kollégium és Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény;
Felkészítette: Magyar Ágnes
Baja, Magyarország
Borók Adrián (3. korcsoport) – Petőfi Sándor: Anyám tyúkja (versillusztráció);
Gyöngyösi Petőfi Sándor Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény, Óvoda, Általános Iskola és Készségfejlesztő Iskola;
Felkészítette: Madarasné Szabó Edit
Gyöngyös, Magyarország
Csiba Benjamin – Petőfi Sándor: Anyám tyúkja (versillusztráció);
Cházár András Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény, Óvoda, Általános Iskola, Szakiskola, Készségfejlesztő Iskola, Kollégium, Fejlesztő Nevelést-Oktatást Végző Iskola Pivár Ignác Tagintézménye;
Felkészítették: Petényiné B. Györgyi és Kocsi Mónika
Vác, Magyarország
Csiha Norbert Gyula (6. korcsoport) Kunbaja felé;
Bajai Óvoda, Általános Iskola, Szakiskola, Készségfejlesztő Iskola, Fejlesztő Nevelés-oktatást Végző Iskola, Kollégium és Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény;
Felkészítette: Magyar Ágnes
Baja, Magyarország
Kalmár Sándor (6. korcsoport) Ének az ünnepélyen;
Bajai Óvoda, Általános Iskola, Szakiskola, Készségfejlesztő Iskola, Fejlesztő Nevelés-oktatást Végző Iskola, Kollégium és Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény; Felkészítette: Magyar Ágnes
Baja, Magyarország
Bernáth Boglárka, Besznyák Lili, Cicza Petra, Dorkó Bence, Karanyicz István, Kerepesi Mátyás, Máté Árpád, Nagy Olívia, Prokai Gergő, Sipos Milán, Viczián Erik (3. korcsoport) – Petőfi Sándor gondolatai (térbeli akvarell);
Egri Mlinkó István Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény, Óvoda, Általános Iskola és Kollégium; 
Felkészítette: Nagyné Dócs Diána
Eger, Magyarország

Diaszpórában élő különdíjasok

Julieta Koruñak Németh (2. korcsoport) – Magyarország és migránsai
Misiones Magyar Közösség, Felkészítette: Nancy Patricia Nemeth
Argentínai Diaszpóra Ciudad de Oberá, Argentína

Agustin Koruñak Németh (3. korcsoport) – Magyarország és kitekintés a jövőbe
Misiones Magyar Közösség, Felkészítette: Nancy Patricia Nemeth
Argentínai Diaszpóra Ciudad de Oberá, Argentína

María Valentina Guillen Nemeth  (6. korcsoport) – A gyökereim egy műben
Misiones Magyar Közösség
Argentínai Diaszpóra Ciudad de Oberá, Argentína

 

Kárpátaljai díjazottak

1. korcsoport – óvoda

I. helyezés: Kurmai Villő – Égfestés, ahogy Petőfi csinálja
Felkészítette: Kurmai-Ráti Szilvia
Beregszász

2. korcsoport – általános iskola I–II. osztály

I. helyezés: Fedics Nágyia – Petőfi portré; 
Ungvári Művészeti Iskola; Felkészítette: Turkó Konsztantin;
Ungvár
Különdíjas: Kurmai Kende  A Himnusz befejezése
Beregszászi Kossuth Lajos Líceum; Felkészítette: Kurmai-Ráti Szilvia
Beregszász

3. korcsoport – általános iskola III–IV. osztály

I. helyezés: Székely Anna – Morzsa kutya tiltott vágya – Petőfi Sándor: Anyám tyúkja (versillusztráció); 
Verbőci Középiskola; Felkészítette: Székely Marianna, édesanya;
Ungvár
II. helyezés: Kára Abigél – Füstbe ment terv;
Kisgejőci Egry Ferenc Líceum; Felkészítette: Ráczkövy Erika;
Kisgejőc

4. korcsoport – általános iskola V–VI. osztály

I. helyezés: Heckó Anna – Petőfi és Magyarország
Ungvári Művészeti Iskola; Felkészítette: Jólics Mihájló
Ungvár
II. helyezés: Lucák Angéla – Petőfi portréja;
Ungvári Művészeti Iskola;Felkészítette: Turkó Konsztantin
Ungvár

5. korcsoport – általános iskola VII–VIII. osztály

I. helyezés: Holub Anasztázia – Petőfi portré
Ungvári Művészeti Iskola; Felkészítette: Turkó Konsztantin
Ungvár
II. helyezés: Bálint Fanni – Isten, áldd meg a magyart! Isten óvja Kárpátalját!
A Nagydobronyi Községi Tanács Nagydobronyi Líceuma; Felkészítette: Nagy Anikó
Nagydobrony
III. helyezés: Nyomó Dominika – S oh, szabadság... (Himnusz);
Nagydobronyi Református Líceum; Felkészítette: Badó Margit
Nagydobrony

6. korcsoport – középiskola

I. helyezés: Simon Eszter – A magyar név megint szép lesz…
Kisgejőci Egry Ferenc Líceum; Felkészítette: Györke Marianna
Kisgejőc
II. helyezés: Komonyi Anita – Hol sírjaink domborulnak…
Kisgejőci Egry Ferenc Líceum; Felkészítette: Györke Marianna
Kisgejőc

7. korcsoport – egyetem

I. helyezés: Petrusevics Vivien-Nikolett – Petőfi, a magyar nép áldása
II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskola;
Beregszász
II. helyezés: Néger Dominika – Szívünkben a magyar szó;
Ungvári Nemzeti Egyetem, Fogorvosi Kar
Ungvár

Ünnepi rajz- és esszépályázat 2023
Pályázati kiírás
Letölthető dokumentumok/Downloadable documents
Díjazottak – Rajzpályázat
Díjazottak – Esszépályázat
Hírek
2024. május 21.
Interaktív mesejáték a Fehér megyei szórványban

Folytatta identitáserősítő programsorozatát 2024 májusában – a Magyar gyermek magyar iskolába elnevezésű mintaprojektje keretében – a Nemzetstratégiai Kutatóintézet az erdélyi mélyszórvány olyan településein, ahol veszélyben van a magyar nyelvű oktatás jövője és ahol az egyre fogyatkozó közösség ritkán részesülhet magyar kulturális élményben.


2024. április 19.
Kálmáncsehi-imakönyv bemutató

Kálmáncsehi Domonkos egykori székesfehérvári nagyprépost könyvtárából négy, párját ritkítóan szép kódex maradt fenn, közülük hármat külföldön őriznek.


2024. április 4.
A Nagyhéten Kárpátaljára látogatott a Nemzetstratégiai Kutatóintézet

Három esemény szerepelt a az orosz–ukrán háború nemzetpolitikai hatásainak stratégiai elemzéséért és nyomon követéséért felelős miniszteri biztos, Szász Jenő NSKI-elnök vezette delegáció programjában: Ekkel György (1826–1905) nemzetőr magyarországi támogatással felújított sírhelyének ünnepélyes átadása, a IV. Nemzetközi Gazdaságtudományi Konferencia ünnepélyes megnyitója a II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskolán, illetve a „Zászlók, ha lengenek…” rajz- és esszépályázat kárpátaljai díjazottjainak díjátadó ünnepsége.


összes hír >>
Impresszum Adatvédelmi tájékoztató
Nyitóoldal Kapcsolat
Bemutatkozás Oldaltérkép
Szakmai tevékenység Hírek
Fotógaléria Közérdekű adatok
Közadatkereső.hu