Vissza

Nemzetstratégiai Kutatóintézet

Nyitóoldal > Hírarchívum > Stratégiai együttműködési megállapodást kötött a Nemzetstratégiai ...

Stratégiai együttműködési megállapodást kötött a Nemzetstratégiai Kutatóintézet és a CÖF-CÖKA

Az egyezményt Szász Jenő, a Nemzetstratégiai Kutatóintézet elnöke és Csizmadia László, a CÖF-CÖKA elnöke 2015. június 6-án írta alá Budapesten. A két szervezet együttműködési megállapodása újabb lépést jelent egy Kárpát-medencei, a társadalom minden területét felölelő közös tér kialakítása felé. 

A mintegy tizenhárommilliós Kárpát-medencei magyarság legértékesebb erőforrása, megelőzve minden természeti és gazdasági erőforrást, a humánvagyon: a magyar anyanyelvet beszélő, a magyar kultúrkörhöz tartozó emberek. Az ő összefogásuk, a rajtuk keresztül történő hálózatépítés Kárpát-medence szerte, az egy társadalmi, gazdasági és kulturális tér kialakítása a kulcsa egy erős és egységes magyar nemzet újjáépítésének, amelyet nem korlátoznak mesterségesen rákényszerített határok.

Szász Jenő olyan lehetőségként beszélt az együttműködésről, amely a magyar kormány által megteremtett közjogi alapokra építkezhet. Az NSKI elnöke kiemelte, hogy a 20. század tragédiájára 21. századi gyógyírt kell találni. A társadalmi élet legfontosabb szegmense a civil szféra, amelynek Kárpát-medencei hálózatosítása a két szervezet közös célja. A Civil Együttműködési Tanácskozás már összefogta a külhoni szervezeteket – mondta Szász Jenő – „a mi feladatunk, hogy ezt a keretet megtöltsük tartalommal”.

Mindehhez kapcsolódóan Csizmadia László elmondta, hogy a CET mind a hét elszakított nemzetrésszel kapcsolatban áll, több mint 400 Kárpát-medencei civil egyesület révén, így a Civil Összefogás Fórum és a Civil Összefogás Közhasznú Alapítvány a legnagyobb és a Kárpát-medence magyarságát széleskörűen átölelő civil közössége, amely a nemzeti összetartozás hű erejét képviseli már 2009 óta.

A stratégiai partnerek közös célja a Kárpát-medence egységes gazdasági, kulturális és oktatási térként történő kezelésének elősegítése, a nemzeti integrációt szolgáló folyamatban a Kárpát-medencében élő magyar nemzeti közösségek aktív részvételének biztosítása, és az ez irányú kommunikáció kölcsönös támogatása.

BELÉPÉS REGISZTRÁCIÓ
Impresszum, Adatvédelmi tájékoztató, Nyitóoldal, Kapcsolat, Bemutatkozás, Oldaltérkép, Szakmai tevékenység, Hírek, Fotógaléria, Közérdekű adatok

Minden jog fenntartva. Nemzetstratégiai Kutatóintézet © 2025