akadálymentes
keresés
HUN ENG
Nyitóoldal
Nyitóoldal Bemutatkozás Szakmai tevékenység Kárpát-haza statisztikák Hírek Fotó- és videógaléria A Kárpát-haza Őrei Rajz- és esszépályázat
Nyitóoldal > Hírarchívum > Stratégiai együttműködési megállapodást kötött a Nemzetstratégiai ...

Stratégiai együttműködési megállapodást kötött a Nemzetstratégiai Kutatóintézet és a CÖF-CÖKA

Az egyezményt Szász Jenő, a Nemzetstratégiai Kutatóintézet elnöke és Csizmadia László, a CÖF-CÖKA elnöke 2015. június 6-án írta alá Budapesten. A két szervezet együttműködési megállapodása újabb lépést jelent egy Kárpát-medencei, a társadalom minden területét felölelő közös tér kialakítása felé. 

A mintegy tizenhárommilliós Kárpát-medencei magyarság legértékesebb erőforrása, megelőzve minden természeti és gazdasági erőforrást, a humánvagyon: a magyar anyanyelvet beszélő, a magyar kultúrkörhöz tartozó emberek. Az ő összefogásuk, a rajtuk keresztül történő hálózatépítés Kárpát-medence szerte, az egy társadalmi, gazdasági és kulturális tér kialakítása a kulcsa egy erős és egységes magyar nemzet újjáépítésének, amelyet nem korlátoznak mesterségesen rákényszerített határok.

Szász Jenő olyan lehetőségként beszélt az együttműködésről, amely a magyar kormány által megteremtett közjogi alapokra építkezhet. Az NSKI elnöke kiemelte, hogy a 20. század tragédiájára 21. századi gyógyírt kell találni. A társadalmi élet legfontosabb szegmense a civil szféra, amelynek Kárpát-medencei hálózatosítása a két szervezet közös célja. A Civil Együttműködési Tanácskozás már összefogta a külhoni szervezeteket – mondta Szász Jenő – „a mi feladatunk, hogy ezt a keretet megtöltsük tartalommal”.

Mindehhez kapcsolódóan Csizmadia László elmondta, hogy a CET mind a hét elszakított nemzetrésszel kapcsolatban áll, több mint 400 Kárpát-medencei civil egyesület révén, így a Civil Összefogás Fórum és a Civil Összefogás Közhasznú Alapítvány a legnagyobb és a Kárpát-medence magyarságát széleskörűen átölelő civil közössége, amely a nemzeti összetartozás hű erejét képviseli már 2009 óta.

A stratégiai partnerek közös célja a Kárpát-medence egységes gazdasági, kulturális és oktatási térként történő kezelésének elősegítése, a nemzeti integrációt szolgáló folyamatban a Kárpát-medencében élő magyar nemzeti közösségek aktív részvételének biztosítása, és az ez irányú kommunikáció kölcsönös támogatása.

Hírek
2025. március 13.
Határon átnyúló tervezési együttműködés a négyhatár térségben – A Planning4U projektnyitó rendezvénye Nyíregyházán

Március 7-én, Nyíregyházán tartotta az Interreg VI-A NEXT Magyarország–Szlovákia–Románia–Ukrajna 2021–2027 Program társfinanszírozásával megvalósuló projektjének (HUSKROUA/23/RS/3.1/037) indító rendezvényét a Nemzetstratégiai Kutatóintézet. A Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Önkormányzat, a Tisza Korlátolt Felelősségű Európai Területi Társulás, a Szatmár Megyei Közösségi Fejlesztési Társulás és a Kárpátaljai Határmenti Önkormányzatok Társulásának partneri szerepvállalásával megvalósuló, A magyar-román-ukrán határtérség helyi közösségeinek együttműködése a közös fejlesztési tervezés, kapacitás- és partnerségépítés érdekében címet viselő projekt 2025. január 1-jén vette kezdetét.


2025. március 13.
Katasztrófavédelmi együttműködés a „négyhatár” régióban – A PRE_SAFE projektnyitó rendezvénye Nyíregyházán

A Nemzetstratégiai Kutatóintézet 2025. március 7-én rendezte meg az Együttműködés a jobb felkészültség és a határokon átnyúló katasztrófa-megelőzés érdekében című projekt – sajtótájékoztatóval egybekötött – ünnepélyes nyitó rendezvényét Nyíregyházán, a Vármegyeházán. Az Interreg VI-A NEXT HUSKROUA Program keretében, az Európai Unió társfinanszírozásával – 2025. január 1. és 2026. december 31. között – megvalósuló projekt elsődleges célja, hogy megerősítse és professzionálisabbá tegye az önkéntes katasztrófavédelmi szervezetek közötti – határokon átívelő – együttműködést, s ezáltal hozzájáruljon a lakosság, a közösségi infrastruktúra, valamint az épített és természeti környezet védelméhez a térségben.


2025. február 26.
Kutatási jelentés Torockóról

„Torockó bányászati és épített örökségének hatása az itt élők identitására, a település fejlődésére és a turizmusra” címmel megjelent a Nemzetstratégiai Kutatóintézet kutatási jelentése, melynek szerzője Dr. Tőzsér Anett, intézetünk munkatársa.


összes hír >>
Impresszum Adatvédelmi tájékoztató
Nyitóoldal Kapcsolat
Bemutatkozás Oldaltérkép
Szakmai tevékenység Hírek
Fotógaléria Közérdekű adatok
Közadatkereső.hu