akadálymentes
keresés
HUN ENG
Nyitóoldal
Nyitóoldal Bemutatkozás Szakmai tevékenység Kárpát-haza statisztikák Hírek Fotó- és videógaléria A Kárpát-haza Őrei Rajz- és esszépályázat
Nyitóoldal > Szakmai tevékenység > SZAKMAI SZERVEZETI EGYSÉGEK > Külhoni Kutatási Hálózatok Igazgatósága

Külhoni Kutatási Hálózatok Igazgatósága

A Nemzetstratégiai Kutatóintézet már alapításától kezdődően szervez országhatárokon átívelő Kárpát-medencei magyar szakmai és tudományos hálózatokat. Az Intézet kutatási és fejlesztési tevékenységei minden esetben e hálózatos együttműködés keretében alakulnak. Az Intézet által gondozott Kárpát-medencei kitekintésű munkák során ugyanis létfontosságú, hogy minden nemzetrészben támaszkodni lehessen helyismerettel rendelkező szakemberekre, akiknek gyakran tágabb nemzetközi beágyazottságuk is van.

Az egyik legfontosabb intézeti küldetés, a Kárpát-medencei magyarságkutatás csak ilyen hálózati kutatói infrastruktúrán tud kibontakozni. E hálózatnak törekedni kell minden olyan témakör megjelenítésére, amely nemzetstratégiai szempontból meghatározó. E témakörök palettája igen széles: a demográfiától kezdődően, a földrajzon, szociológián, oktatásügyön, közgazdaságtudományon, fejlesztéspolitikán át, sőt a klímaváltozáshoz kapcsolódó témakörökön keresztül, egészen a sport és kulturális élet kutatásáig és szervezéséig terjed.

A külhoni kutatói hálózat kiépítésének nagy lendületet adott a 2018–20-as időszakban az NSKI két európai uniós finanszírozású Kárpát-medencei kitekintésű kutatási projektje: a „Makroregionális kutatások a Kárpát-medencében a közösségfejlesztés és társadalmi felelősségvállalás megerősítése érdekében EFOP1.12.1-17-2017-00003” című projekt és az „Oktatási struktúrák Kárpát-medencei makroregionális együttműködését támogató kutatások EFOP3.10.1-17-2017-00002” című projekt.

Szakmai tevékenység
SZAKMAI SZERVEZETI EGYSÉGEK
Kutatási, stratégiai és koordinációs igazgatóság
Nemzeti Integrációs és Kárpát-medencei Hálózatfejlesztési Igazgatóság
Elnöki Kabinet - Kárpát-medencei kulturális- és sportéleti misszió
Külhoni Kutatási Hálózatok Igazgatósága
A SZAKMAI TEVÉKENYSÉGEKRŐL
Publikációk
Projektek külső támogatással
Kárpát-haza Galéria
Beszámolók
NSKI-konferenciasorozatok és konferenciák
Stratégiai együttműködési megállapodások
Fejlesztési javaslatok
Hírek
2025. április 9.
Stratégiai megállapodás a Pécsi Tudományegyetem és a Nemzetstratégiai Kutatóintézet között

2025. április 3-án, Pécsen stratégiai együttműködési megállapodást írt alá a Pécsi Tudományegyetem és a Nemzetstratégiai Kutatóintézet. Az eseményre a Diaszpóra 2025 – Revitalizáció elnevezésű konferencia keretében került sor.


2025. március 13.
Határon átnyúló tervezési együttműködés a négyhatár térségben – A Planning4U projektnyitó rendezvénye Nyíregyházán

Március 7-én, Nyíregyházán tartotta az Interreg VI-A NEXT Magyarország–Szlovákia–Románia–Ukrajna 2021–2027 Program társfinanszírozásával megvalósuló projektjének (HUSKROUA/23/RS/3.1/037) indító rendezvényét a Nemzetstratégiai Kutatóintézet. A Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Önkormányzat, a Tisza Korlátolt Felelősségű Európai Területi Társulás, a Szatmár Megyei Közösségi Fejlesztési Társulás és a Kárpátaljai Határmenti Önkormányzatok Társulásának partneri szerepvállalásával megvalósuló, A magyar-román-ukrán határtérség helyi közösségeinek együttműködése a közös fejlesztési tervezés, kapacitás- és partnerségépítés érdekében címet viselő projekt 2025. január 1-jén vette kezdetét.


2025. március 13.
Katasztrófavédelmi együttműködés a „négyhatár” régióban – A PRE_SAFE projektnyitó rendezvénye Nyíregyházán

A Nemzetstratégiai Kutatóintézet 2025. március 7-én rendezte meg az Együttműködés a jobb felkészültség és a határokon átnyúló katasztrófa-megelőzés érdekében című projekt – sajtótájékoztatóval egybekötött – ünnepélyes nyitó rendezvényét Nyíregyházán, a Vármegyeházán. Az Interreg VI-A NEXT HUSKROUA Program keretében, az Európai Unió társfinanszírozásával – 2025. január 1. és 2026. december 31. között – megvalósuló projekt elsődleges célja, hogy megerősítse és professzionálisabbá tegye az önkéntes katasztrófavédelmi szervezetek közötti – határokon átívelő – együttműködést, s ezáltal hozzájáruljon a lakosság, a közösségi infrastruktúra, valamint az épített és természeti környezet védelméhez a térségben.


összes hír >>
Impresszum Adatvédelmi tájékoztató
Nyitóoldal Kapcsolat
Bemutatkozás Oldaltérkép
Szakmai tevékenység Hírek
Fotógaléria Közérdekű adatok
Közadatkereső.hu