Lőrincz LeóBelügyminisztérium, közigazgatási főtanácsadó
A kistérségi Startmunka mintaprogramok szerepe a települések önfenntartóvá válásában
Kaszás VeronikaNemzeti Agrárszaktanácsadási, Képzési és Vidékfejlesztési Intézet, MNVH Projektkoordinációs Osztály
A Magyar Nemzeti Vidéki Hálózat által nyújtott lehetőségek – jó gyakorlatok, tapasztalatok bemutatása
Máté GyörgyNéprajzi Múzeum
A Néprajzi Múzeum Átány gyűjteménye és a falu önfenntartó törekvéseinek lehetséges kapcsolatai
Kiss MártaBudapesti Corvinus Egyetem
A turizmus lehetőségei az önfenntartás gondolatában és gyakorlatában
Pozsgai PéterBudapesti Corvinus Egyetem
A megtalált hagyományok jelentősége és az önfenntartás
Bali JánosNemzetstratégiai Kutatóintézet
Múlt, jelen, jövő: kihívások Átányban
Nádas ZsófiaNemzetstratégiai Kutatóintézet
Múlt és jelen: hagyomány, önfenntartás. Átány falu képekben
2025. április 3-án, Pécsen stratégiai együttműködési megállapodást írt alá a Pécsi Tudományegyetem és a Nemzetstratégiai Kutatóintézet. Az eseményre a Diaszpóra 2025 – Revitalizáció elnevezésű konferencia keretében került sor.
Március 7-én, Nyíregyházán tartotta az Interreg VI-A NEXT Magyarország–Szlovákia–Románia–Ukrajna 2021–2027 Program társfinanszírozásával megvalósuló projektjének (HUSKROUA/23/RS/3.1/037) indító rendezvényét a Nemzetstratégiai Kutatóintézet. A Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Önkormányzat, a Tisza Korlátolt Felelősségű Európai Területi Társulás, a Szatmár Megyei Közösségi Fejlesztési Társulás és a Kárpátaljai Határmenti Önkormányzatok Társulásának partneri szerepvállalásával megvalósuló, A magyar-román-ukrán határtérség helyi közösségeinek együttműködése a közös fejlesztési tervezés, kapacitás- és partnerségépítés érdekében címet viselő projekt 2025. január 1-jén vette kezdetét.
A Nemzetstratégiai Kutatóintézet 2025. március 7-én rendezte meg az Együttműködés a jobb felkészültség és a határokon átnyúló katasztrófa-megelőzés érdekében című projekt – sajtótájékoztatóval egybekötött – ünnepélyes nyitó rendezvényét Nyíregyházán, a Vármegyeházán. Az Interreg VI-A NEXT HUSKROUA Program keretében, az Európai Unió társfinanszírozásával – 2025. január 1. és 2026. december 31. között – megvalósuló projekt elsődleges célja, hogy megerősítse és professzionálisabbá tegye az önkéntes katasztrófavédelmi szervezetek közötti – határokon átívelő – együttműködést, s ezáltal hozzájáruljon a lakosság, a közösségi infrastruktúra, valamint az épített és természeti környezet védelméhez a térségben.