Kárpátalja és Erdély után Délvidékre érkezett a Nemzetstratégiai Kutatóintézet Boldogasszony kiállítása. Az ötvenöt kortárs magyar művész Mária-ábrázolását felvonultató tárlat kedden este mutatkozott be a magyarkanizsai Dobó Tihamér Képtárban.
Pósa Károly, a képtár vezetője a megnyitón kiemelte, hogy a bemutatott képek egy olyan eszmeiséget mutatnak be, amelyet elhanyagoltak az elmúlt évszázadokban. Mint mondta, éppen ezért a kiállításnak üzenete van, mégpedig az, hogy a világ a jó irányba változik. A Dobó Tihamér Képtár vezetője szerint a tárlat látogatói egy varázslatos, régebben megtapasztalt, szerethető, jobb világba léphetnek a kiállítás által.
Szakmai megnyitó beszédében Tóth Norbert kurátor elmondta, hogy az ötvenöt kortárs magyar alkotó a bemutatott műveken keresztül érzékelteti a kapcsolatot ég és föld, természet és teremtő között. „A szakrális alkotás öröktől fogva a világ rendezőelvét hordozza, mely képes egyedüliként létrehozni a kultúrát” – fejtette ki.
A megnyitón köszöntőt mondott Dr. Zapletán Géza esperes, Nyilas Leonov Anita, a Magyar Nemzeti Tanács alelnöke és Hajnal Jenő, a Magyar Nemzeti Tanács elnöke és a Vajdasági Magyar Művelődési Intézet igazgatója, aki szerint azért fontos, hogy egy ilyen kiállítás a Délvidéken is jelen legyen, mert hittel tölti fel az embereket, és a családhoz, a közösséghez való kötődés üzenetét fogalmazza meg.
A magyar összetartozást jelképező Mária-kultusz tudatosítását szolgáló kiállítás Magyarkanizsán díjmentesen tekinthető meg február 5-éig, a Dobó Tihamér Képtárban.