Az erdélyi, kárpátaljai és délvidéki helyszíneket követően egy újabb Kárpát-medencei régióba, a Drávaközbe érkezett a Boldogasszony kiállítás. A 2017. április 28-án, Pélmonostoron megrendezésre kerülő megnyitó ünnepségnek a tárlat helyszínéül is szolgáló Baranyai Örökségek Néprajzi Központja adott otthont, ahol a Nemzetstratégiai Kutatóintézetet Fráter Olivér elnökhelyettes képviselte.
A budapesti Várkert Bazárból 2015-ben elindított ötvenöt kortárs Kárpát-medencei magyar művész Mária-ábrázolását felvonultató Boldogasszony kiállítás először érkezett a horvátországi magyar közösséghez. A megnyitó ünnepségen előbb Matej Perkušić, a Baranyai Örökségek Néprajzi Központjának igazgatója, majd Doboš Ivan, Pélmonostor polgármestere köszöntötte a jelenlévőket. Beszédeikben mindketten kiemelték, hogy a Drávaközben élő magyar kisebbség – különösen kulturális szempontból – nagyon sokat jelent az egész közösség számára, ezért nagyon örülnek annak, hogy a kiállításnak Pélmonostor és a Néprajzi Központ adhat otthont.
Ezt követően Ft. Beer Gergely, a baranyai dékánátus dékánja, a magyar hívők diakovár-eszéki érseki helynöke adta át Nm. és Ft. Msgr. dr. Ðuro Hranic diakovár-eszéki érseknek, a kiállítás védnökének az üdvözletét. A Horvátországi Magyarok Demokratikus Közössége nevében pedig Bábli Mária Aranka, a Horvátországi Katolikus Nőegylet elnök asszonya köszöntötte a résztvevőket.
Antonio De Blasio, Magyarország Eszéki Főkonzulátusának főkonzulja beszédében háláját fejezte a Nemzetstratégiai Kutatóintézetnek azért, hogy útjára indította ezt a kiállítás-sorozatot a Kárpát-medencében. A főkonzul kiemelte, hogy ez az esemény egy újabb jó példája a térségben működő, s a külhoni régiók közül az egész Kárpát-medencében példaértékű magyar-horvát együttműködésnek.
Fráter Olivér, a Nemzetstratégiai Kutatóintézet elnökhelyettese ünnepi köszöntőjében kifejtette: „… a két évvel ezelőtt útjára indított kiállítás egyre inkább beteljesíti azon nemes küldetését, hogy művészi, lelki és szellemi kapcsolatként köti össze a Kárpát-medencében szétszórt nemzettársainkat, illetve a velünk együtt élő nemzeteket”. Az NSKI elnökhelyettese hangsúlyozta, hogy minden tájegység és település embere megszólítva érezheti magát ezen a zarándokúton. A Boldogasszony ezért mindenhol otthon van a Kárpát-medencében, így hazaérkezett az egykori történelmi Magyarország egyik kegyhelyének, a Diakóvári Püspökség területén található Almásnak a szomszédságába, Pélmonostorra is.
A Boldogasszony kiállítást Tóth Norbert, a Forrás Művészeti Intézet igazgatója, a kiállítás kurátora nyitotta meg. A tárlat 2017. május 10-ig tekinthető meg a Baranyai Örökségek Néprajzi Központjában.